TARIMDAN HABER ÖZEL / Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarımdan Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadettin İnan’ın Oruçoğlu Yağ Fabrikasında 600 milyon liralık muvazaalı satış! Çiftçi böyle soyuluyor! başlıklı yazısının hemen ardından kamuoyuna bir açıklama yaptı. Şeffaf bir ihale sürecinin ardından fabrikanın Tarım Kredi Yağ Şirketine tescil edildiği belirtilirken, satış ihalesini muvazaalı duruma düşüren Nazım Bahçeci’nin şirketi Hakan Gıda’nın yalanlanmaması şeffaflık adına yapılan açıklamayı da muvazaalı duruma düşürdü. 

Oruçoğlu Yağ Fabrikasının satın alınmasıyla ilgili Tarım Kredi’den bugün yapılan açıklamada; “Yatırım ve büyüme hedefleri doğrultusunda cebri icra yoluyla satışa çıkarılan taşınmazın ihalesine katılan ve en yüksek teklifi veren Tarım Kredi Yağ, ihale ile ilgili tüm yasal süreçleri şeffaf bir şekilde tamamladı. İhale sonucunda Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin entegre üretim tesisleri 12.06.2024 tarihi itibarıyla Tarım Kredi Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş., adına tescil edildi” denildi. 

Açıklamanın, Tarımdan Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadettin İnan’ın dün kaleme aldığı ‘Oruçoğlu Yağ Fabrikasında 600 milyon liralık muvazaalı satış! Çiftçi böyle soyuluyor!’ başlıklı köşe yazısının hemen ardından yapılması yaşanan telaşı gözler önüne sererken, fabrikanın icradan alış fiyatı ve ihaleye kimlerin katıldığı ile ilgili hiçbir bilginin verilmemesi, Tarımdan Haber’in şaibeli süreçle ilgili gündeme getirdiği iddialarda ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu. 

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ HAKAN BAHÇECİ’Yİ YALANLAYAMADI! 

Oruçoğlu Yağ Fabrikasının icradan satış ihalesine Tarım Kredi Yağ Şirketi ile Nazım Bahçeci’nin şirketi Hakan Gıda katılırken, Nazım Bahçeci’nin Oruçoğlu Yağ Fabrikasını kendi şirketine borçlandırıp sonra icradan satışa çıkaran kişi olması bu satış ihalesini hukuken muvazaalı duruma düşürüyor. 

Muvazaalı satıştan dolayı hukuken satış ihalesinin iptal edilmesi gerekirken, Tarım Kredi Kooperatiflerinin, yaptığı açıklamada Oruçoğlu Yağ Fabrikası’nın satış ihalesini muvazaalı duruma düşüren Hakan Bahçeci’yi yalanlayamaması gerçek niyetleri de ele verdi. 

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ KAMUOYUNU BÖYLE YANILTIYOR! 

Tarım Kredi Kooperatifleri her ne kadar satış ihalesinin şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü iddia etse de bilindiği üzere fabrikanın küçük ortakları muvazaalı satıştan dolayı Afyonkarahisar 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtıkları davayı kazanmış ve fabrikaya kayyum atanmıştı. Ve bu mahkeme süreci de hukuken karşı tarafın haklı olmasından dolayı değil davayı açan küçük ortakların hisselerinin satın alınması karşılığı davadan çekilmesinden dolayı kapatılmıştı. 

Tarım Kredi’de 6 aydır eksik maaş alan işçiler sürgüne gönderiliyor! Tarım Kredi’de 6 aydır eksik maaş alan işçiler sürgüne gönderiliyor!

Muvazaalı satış, Afyonkarahisar 3. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından da tescillenirken, Tarım Kredi Kooperatiflerinin, şeffaf bir şekilde yürütülen ihale sürecinin ardından fabrikanın tescil edildiği yönünde açıklama yaparak, kamuoyunu yanıltmaya çalışması dikkat çekti. 

Tarım Kredi Yağ-1