Pancar çiftçisine eşleriyle birlikte Çanakkale gezisi

Kayseri Şeker; öğrencilerden sonra şimdi de pancar çiftçilerine eşleri ile birlikte Çanakkale ziyaretleri başlattı.

Pancar çiftçisine eşleriyle birlikte Çanakkale gezisi
banner200

Kayseri Şeker, Çanakkale zaferinin 100.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında pancar ekicilerinin yüksek tahsil görmekte olan çocuklarından sonra şimdi de pancar çiftçilerini aileleri ile birlikte Çanakkale ziyaretine götürüyor.

Kayseri Şeker'e sözleşmeli pancar ekimi yapılan Kayseri Merkez, Bünyan, Develi, Gemerek, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Şarkışla, Yeşilhisar, Boğazlıyan, Çandır, Yenifakılı, Yenipazar bölgeleri olmak üzere 12 bölgeden çiftçi temsilcileri üç gün süren Çanakkale ziyaretine Şeker gölü sosyal tesislerinden yolcu edildi.

Pancar ekicilerinin eşleri ile birlikte oluşturduğu ilk çiftçi kafilesinin Çanakkale yolculuğuna uğurlama esnasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; "Mehmet Akif'in “Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı" mısralarını hatırlatarak Binlerce şehidimize mezar olan Çanakkale'nin gezilecek yer değil, ziyaret edilecek yer olduğu anlayışı ile Ahmet Nedim Kilci rehberliğinde Çanakkale'yi, çiftçilerimiz aileleri ile birlikte aynı düşünceleri hissederek ziyaret edeceklerdir" dedi.

Başkan Akay; talep olması halinde başka gurupların da bu şekilde ziyaretlerinin devam edebileceğinin müjdesini verdi. Pancar çiftçilerinin Çanakkale ziyaretine uğurlanması esnasında Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli, Genel Müdür yardımcıları ve diğer yetkililer de hazır bulundular.

YORUM EKLE
banner151

banner251