" />

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözleri ile kimleri kastetti?

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, adını ve unvanının, kendi yanlışına, kendi basiretsizliğine alet etmeye kalkışanlarla ilgili olarak önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Hiçbir bakanlıkta, hiçbir kurumda, hiçbir teşkilatımızda, şahsımın adı kullanılarak herhangi bir sürecin tıkanmasına, kurallar-kaideler dışında iş yapılmasına rıza gösteremem" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözleri ile kimleri kastetti?
banner200
banner217

AK Parti TBMM Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, adını ve unvanının, kendi yanlışına, kendi basiretsizliğine alet etmeye kalkışanlarla ilgili olarak önemli değerlendirmelerde bulundu.

Son dönemde bazı kamu kurumlarında özellikle yaygınlaşan 'Cumhurbaşkanımız böyle istiyor' veya 'Külliye böyle istiyor' şeklindeki söylemlere karşı rahatsızlığını ortaya koyan Erdoğan, “Hiçbir bakanlıkta, hiçbir kurumda, hiçbir teşkilatımızda, şahsımın adı kullanılarak herhangi bir sürecin tıkanmasına, kurallar-kaideler dışında iş yapılmasına rıza gösteremem. Bu benim en yakınım da olsa, lütfen bizzat ben bir bakanımı veya bir bürokratı aramıyorsam, babamın oğlu olsa kapıdan geri koysun” dedi.

Erdoğan, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

'YILLARCA BÜROKRATİK OLİGARŞİYLE MÜCADELE ETTİK'

“Biz yıllarca bürokratik oligarşiyle mücadele ettik, ama şimdi şahsım üzerinden yeni bir bürokratik oligarşi inşa etmeye çalışmaları asla kabul edilebilir bir durum değildir” vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamaları yaptı: “Hiçbir bakanlıkta, hiçbir kurumda, hiçbir teşkilatımızda şahsımın adı kullanılarak herhangi bir sürecin tıkanmasına, kurallar-kaideler dışında iş yapılmasına rıza gösteremem.

Bu benim en yakınım da olsa, lütfen bizzat ben bir bakanımı veya bir bürokratı aramıyorsam, babamın oğlu olsa kapıdan geri koysun. Tüm bakan arkadaşlarıma şu 15 yıllık süre içerisinde her zaman bunu söylemişimdir; adımı kullanarak sizlere kim geliyorsa, lütfen eğer benden bir telefon almıyorsanız, bana sorun ve bunu teyit etmiyorsam, bu insanları lütfen gönderin. Ne demek adımı kullanmak? Bu bir defa bizim adabımıza, bizim edebimize, bizim siyaset etme anlayışımıza temeliyle terstir. Onlar kolaycılıktır ve bunu yapanlar, açık söylüyorum; hepsi sahtekârdır, dolandırıcıdır, bunlara yol vermeyin.”

Adını ve unvanını, kendi yanlışına, kendi basiretsizliğine alet etmeye kalkışan hiç kimseyi affedemeyeceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tarz davranışların, TBMM, AK Parti ve Cumhurbaşkanlığındaki özel kalem görevlileri aracılığıyla kendisine iletilmesini istedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
TARIM KREDI
TARIM KREDI - 3 yıl Önce

Ben 15 temmuzda yaşlı babamla köprüye Ayhan KARAYAMA gibi adamları kurtarmak zenginleşmesini izlemek içinmi gittim HAYIR ! ben çok rahatsızım kardeşim bu adamın koltukta durdugu her saniyeden sorumlusunuz 3 milyon euro nerede sorulsun 110 milyonluk ihale sorulsun cifçinin avuçlarında kan var emek var Yeter artık yokmu duyan sesimizi ne değerli adammış tutuyorsunuz hala

gubrf
gubrf - 3 yıl Önce

tkk yi kastetmiştir, kendisiyle resmini koyup iş yapmayan, hisselerin durumunu bu hale getirenleri kastetmiştir. Kısaca arkam sağlam, iş yapsamda yapmasamda sıkıntı yok bana bisey olmaz yerim saglam diyenleri kastetmiştir reis. Arkadas nasıl çıkaracagız biz bu gubrf hisse zararlarını, guvendik yatırdık, kac yıla cıkar bu zarar.

- 3 yıl Önce

Yıllarca cemaatçiler müdürlük yaptı. Bu cemaatçilerin neredeyse hepsi koltuklarında. Bürokrasiyi düzeltecek olanlar bakanlarımız, bakmaya devam ediyor.

Soruyor
Soruyor - 3 yıl Önce

TMO TAŞERON İŞSILER OLARAK MAHKEME TMO KADROLU İADEMIZI VERDI BAŞBAKANIMIZ BASBAKAN YARDIMCIMIZ BEKİR BOZDAĞ BAŞKANLIK SEÇIMINDE SÖZ VERDI MAHKEME KARARI İLE TAZMINAT DEĞIL İSE IDADE KARARI UYGULANACAK DEDİ BIZ MAHKEME KARARI İLE IŞE İSTIYIRUZ TAZMINAT DEĞIL BIZE IFTIRA ATILDI BİZ VERILEN TAINATLARI.ISTEMIYORUZ GÜVENLIK SORUŞTURULMASINDAN GECİRİLIP İŞIMIZI İSTIYORUZ BAKANIMIZ FAKIBABA YARDIMIZI BEKLİYORUZ .

ithalat bakanlığı
ithalat bakanlığı - 3 yıl Önce

Sayın cumhurbaşkanım ,bir hayvan üreticisi olarak size bu konuyu sormak isterim,sayın tarım bakanı et ve canlı hayvan ithalatına özellikle sizin talimatinizla yapıldığını söyler,ben bir partili olarak bu ülkenin tarımsal girdilerine göz ardı edibde sizin ithalat talimatı vereceginize inanmak istemiyorum saygılar.

bürokrat- oligarşi- mücadele
bürokrat- oligarşi- mücadele - 3 yıl Önce

Bürokrasi ile mücadele edilmiş süreç için de ! ama yerine liyakat ve ehliyeti esas alan bir bürokrasi oluşturulamadı 15 yıllık iktidar dönemin de ! bir personel rejmi oluşturulmadı malesef. Belki adınızı kullanmamışlardır ama sizin yakın durdugunuz dernek stk'ları kullanmışlardır. Atanan bakanlar kendi hemşerilerini kararnemelerini sizin imzanızla geçirmişlerdir sayın Cumhurbaşkanım !

- 3 yıl Önce

ÇİFT ÜNİVERSİTELİ YÜKSEK LİSANSLI BİZLER BOŞDA AÇIK ÖĞRETİMLİ CEMATÇİLER BAŞKAN BU NASIL İZAH EDİLECEK

Tkdk yorumlarını yayınla artık
Tkdk yorumlarını yayınla artık - 3 yıl Önce

Bu sitenin tarafsızlığına gölge düşüren sizsiniz. İşinize gelen yorumları yayınlıyor, işinize gelmeyeni yayinlamiyorsunuz. Bırakın suç ve ceza yorumu yazana kalsın. Siz ifade hürriyetinin ve demec vermenin önünde engelsiz. Güçlüyu koruyan ve haksızlıklara ses çıkarmayan dilsiz şeytan misali yaptığınız. Bırakın her isteyen istediği yorumu yazsın, sizde kendinize yakışanı yapın olur mu ?

banner151

banner251