Tarım Kredi ile ASBÜ arasında akademik ortaklık protokolü

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi arasında akademik stratejik ortaklık protokolü imzalandı.

banner255
Tarım Kredi ile ASBÜ arasında akademik ortaklık protokolü
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri ile 2013 yılında kurulan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) arasında örnek bir işbirliğine imza atıldı. Denetim ve Risk Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Halis Kıral ile Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Murat Yılmaz tarafından istişare toplantıları ve denetim kampı ile başlayan eğitim işbirliği imzalanan protokol ile akademik ortaklık seviyesine taşımış oldu.

Protokol imza töreninde konuşan Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, “Tarım Kredi Kooperatifleri, 1625 kooperatif ve 850 bin ortağı ile Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak kalkınmanın temelinde eğitim olduğunun bilincindeyiz. Ülkemiz ve kurumumuz adına beşeri sermayeye yapılan yatırımların katma değer olarak geri döneceğinin farkındayız. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi de sosyal bilimler alanındaki araştırmalara öncü olmak amacıyla kurulmuş, Türkiye’nin ilk ve tek devlet üniversitesi. ASBÜ özellikle Başkent Ankara’nın tarihi dokusunu taşıyan kampüsü lisans ve lisansüstü programları ile yalnız Türkiye içinde değil uluslararası düzeyde de etkin bir rol üstlenmekte. Üniversite bünyesinde yer alan teori ile pratiği birleştiren araştırma ve uygulama merkezleri de önem arz etmektedir. Protokol ile üniversite kapsamında tüm tezsiz yüksek lisans programlarında yüzde 25 avantaj sağlanacak. Bu kurumumuz ve çalışanlarımız için son derece önemli bir çalışmadır” dedi.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca ise Türkiye’nin sosyal bilimler alanında ilk ve tek tematik devlet üniversitesi olduklarını belirterek “Tarım Kredi Kooperatifleri ile yaptığımız stratejik ortaklık kapsamında başlangıç olarak; Merkez Birliği personeli için; Denetim ve Risk Merkezi için katılımcı sayısına bakılmaksızın bütün eğitim konularında %15 ve Yüksek Lisans düzeyinde de %25 civarında bir avantaj sağlanmış bulunmaktayız.  Stratejik ortaklık olarak uzun vadeli gördüğümüz bu birliktelik daha detaylı ve derinlemesine çift taraflı bir bilgi ve tecrübe paylaşımı şeklinde devam edeceği temennisindeyiz” diye konuştu.

İmza törenine Tarım Kredi Kooperatifleri Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Murat Yılmaz, Başkan Yardımcıları Tamer Yılmaz ve Ömer Gencay Ünlü ile ASBÜ Denetim ve Risk Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Halis Kıral da katıldı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 18:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Külliyeyi arkasına almak dedikleri
Külliyeyi arkasına almak dedikleri - 2 yıl Önce

Bu ayda hakettiniz maaşınızı, hatta kesinlikle bir yurtdışı yapmalısınız bu aralar; iyi gelir. Neresi vardı görmek istediğiniz?.. Yâhu müfettişlerinin fiilen sahada denetim yaptıkları vakit üç ay bile değil; Merkezde, Ankara Bölge ve İzmir Bölgede oturacak yer bulamıyorlar ve evinin olduğu yerdeki adama harcırah ödüyorsunuz. Sahadaki görevi de tamamıyla kontrolörlere yıkmanın çabasındalar. Kimin sayesinde peki, zatıâlinizin olabilir mi? Külliye var arkamda diyerek kurumun sonunu getirmektesiniz.

Tkk idaricileri nereye aday?
Tkk idaricileri nereye aday? - 2 yıl Önce

Bu sayfalarda çiftçinin yüzakı, memleketin gururu olarak Konya Şeker ve işletmelerinin başarı öykülerini okuyor ve mutlu oluyoruz. Peki Türkiye'nin en büyük çiftçi ailesi denen Tarım Kredi Kooperatifleri adına ne var? Kendileri saltanat süren ve çalışana yüzde 10 indirim aldım diye haberleşiren bir eski vekil var. Yazık yazık yazık... Bu kurum bunları, siz ve saz arladaşlarınız ise bu kurumu hiç haketmiyorsunuz! Ellerimle tırnaklarımla şu başarının sahibiyim dediğiniz birşey yok; Türkiye'nin ençok kazananları sırasına girmeye aday kişiler ve perişan olan çiftçiler var.

Bilmeden konusmayın
Bilmeden konusmayın - 2 yıl Önce

Bu kurumun calisanlari herseyi hakediyor eli nasirli ciftciye hizmet ediyolar her turlu destegi de hakediyolar genel mudur dahil kimlerin emegi gectiyse helal olsun mufettis kontrolor ziraat muhendisi farketmez. 10 da 20 de olsa egitim almalarini tesvik edecek her hamlenin arkasinda olmaliyiz ki daha iyi hizmet etsinler.

banner151

banner251