Ayhan Karayama döneminde Tarım Kredi!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan Karayama görevden alınırken, yerine eski Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz getirildi. Geçen 20 aylık dönem değerlendirildiğinde Tarım Kredi Kooperatifleri bu süreçte yeniden bir sigorta şirketine sahip olurken, farklı iddialar ise hiç gündemden düşmedi. Özellikle esrarengiz 3 milyon Euro ve VİP personel alımına karşı bürokratın isyanı kamuoyunda büyük tartışmaya neden olmuştu.

Ayhan Karayama döneminde Tarım Kredi!
banner200
banner217

Ayhan Karayama döneminde Tarım Kredi Kooperatiflerinin 20 aylık karnesi!


Çiftçiye gübre müjdesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, gübredeki KDV indiriminin ardından Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulunun aldığı kararla gübre fiyatlarında yüzde 10-16,5 arasında bir indirime daha gidildiğini bildirdi. Bakan Çelik, çiftçiye Mayıs ayında yapılacak destek ödeme rakamlarını da açıkladı.

Haber için TIKLAYIN


Tarım Kredi'nin yeni sigorta şirketi 'Bereket Sigorta' oldu!

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından satın alınan Asya Emeklilik ve Işık Sigorta'nın yeni ismi 'Bereket Sigorta' oldu.

Haber için TIKLAYIN


Tarım Kredi'de VİP Personel Alımı Bürokratı İsyan Ettirdi!

Bu haber Tarım Kredi'nin başvurusu üzerine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile erişimi engellendi.

İşte kamuoyunda büyük takdir toplayan istifa dilekçesi

Söz konusu haber için TIKLAYIN


Esrarengiz 3 milyon Euro!

Tarım Kredi Kooperatifleri, 15 Temmuz darbe girişiminden 3 gün sonra 'hayvan alımı' sözleşmesi adı altında Macaristan'daki bir firmaya hiçbir teminat almadan ve tamamen kurum mevzuatlarına aykırı bir şekilde 3 milyon Euro para gönderdi.

Söz konusu haber Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine mahkeme tarafından erişimi engellendi.


20 Bin Liralık ödüle 660 bin lira reklam!

Bu haber Tarım Kredi'nin başvurusu üzerine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile erişimi engellendi. Haber için TIKLAYIN


Romanya'dan düşündüren besilik hayvan ithalatı!

Romanya'dan ithal edilen besilik hayvanlarda ciddi ölümlerin yaşanması gözleri bu ülkeden yapılan ithalata çevirdi. Et ve Süt Kurumu aracılığıyla Romanya'dan yapılan ithalatı geçen yıl BALTIC TURGI şirketi yaparken, bu yılki ithalatın büyük bir bölümünü de AGRO SMS firması yaptı. Bu iki firmanın ise Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı Tareks AŞ'nin DİLEK KFT'ye teminatsız olarak gönderdiği 3 milyon EURO'yu ödeyen firmalar olması dikkat çekiyor.

Haber için TIKLAYIN


Tarım Kredi'de çalışana tehdit gibi ek sözleşme!

Tarım Kredi'de personele öyle bir sözleşme imzalattırıldı ki, hiçbir kusuru olmasa bile çalışanlar rahat bir şekilde işten atılabilecek. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin tarihinde personele ilk kez imzalattırılan ek sözleşmeye göre, kurum içindeki bilgi ve belgelerin ifşa olması durumunda personelin kusuru olmasa bile sorumlu tutulacak. Ve bu personelin iş sözleşmesi bildirimsiz ve tazminatsız bir şekilde feshedilebilecek.

Haber için TIKLAYIN


Çiftçinin dev projesi mahkemelik oldu!

Tarım Kredi'nin Ankara'da bulunan ve üzerine konut, rezidans, AVM ve lüks otelin yapılması planlanan arazisi, imara açılınca mahkemelik oldu. Tarla iken 20 milyon lira değer biçilen arazi, imara açıldıktan sonra 10 kat değerlendi. Arazinin değerlenmesi ve ardından inşaat projelerinin belediyeden onayı beklendiği bir dönemde sözleşmenin konsorsiyum ortağının haberi olmadan feshedilmesi dikkat çekti.

Haber için TIKLAYIN


Meçhul haber sitesinden genel müdürle ilgili şok iddia!

Meçhul bir haber sitesinde, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan Karayama'nın yakınlarını Bereket Sigorta'ya aldığı iddia edilerek kapsamlı bir isim listesi yayınlanmıştı. Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin talebi üzerine Ankara 7'nci Sulh Ceza Hakimliğinin verdiği kararla erişimi engellendi.

Haber için TIKLAYIN


Çiftçiden kaçırılan ihale!

1 milyon 100 bin ortağı ile Türkiye'nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, lisanslı depoculuk yatırımları kapsamında 110 milyon liralık ihale yaptı. Ancak çiftçi adına yapılan ihaleden Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü'nün bile haberi olmadı.

Haber için TIKLAYIN


B.O.M Gübre ve şok iddialar!

Gübretaş'ın Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden çiftçiye satacağı B.O.M isimli sıvı gübre ile ilgili gündeme gelen iddialara ilişkin haber İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği kararı ile erişimi engellendi.

Haber için TIKLAYIN


TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 02:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖNERİ
ÖNERİ - 2 yıl Önce

YENİ GENEL MÜDÜRE ÖNEMLİ ÖNERİLER:
EĞERKİ TARIM KREDİDE SÜREKLİ OLMAK İSTİYORSA,
1.GENEL MÜDÜR YARDIMCILARINI,
2.DAİRE BAŞKANLARI VE BÖLGE MÜDÜRLERİNİ,
3.TEFTİŞ KURULU BAŞKANI VE YARDIMCILARINI,
4.MERKEZ BİRLİĞİ BİRİM MÜDÜRLERİ VE BÖLGE MÜDÜR YARDIMCILARINI GÖREVDEN ALMAZSA YAPACAĞI HER İŞLEMİN AYHAN KARAYAMAYA İLETİLECEĞİ KANAATİNDEYİM.

çantacı gitti
çantacı gitti - 2 yıl Önce

kurumu ilçe teşkilatı gibi yönetmeye çalışan badigardlarınla uygun adım, geldigin yere...

Kraldan daha cok kralcı
Kraldan daha cok kralcı - 2 yıl Önce

Sayın genel müdürüm hayırlı olsun. Sizden ricam kraldan daha kralcı olup ispiyoncu olan şu yöneticileri görevden alın. Bölge çalışanı olarak haber sitesine girdim kurumumuzla ilgili haber okudum diye yöneticimizden işten atılmakla tehdit edildim. Benim giriş kayıtlarımın ve email yazışmlarım ellerinde olduğunu merkez bilgi işlem kayıtlarını karayamaya verdiğini söyledi. Özel bilgilerimi ortada suç yoksa neden verilir. Normal bir şey mi sizce

Helal olsun  Size
Helal olsun Size - 2 yıl Önce

Herkes bu adama yalakalik yaparken siz gercekleri yazdiniz. Allah sizden razi olsun Sadettin bey

Suc Duyurusudur
Suc Duyurusudur - 2 yıl Önce

Sayin savcilarimiz bu haberleri inceleyip gerekli incelemeleri yapacaktir. Takipcisi olcaz

Rezillik
Rezillik - 2 yıl Önce

Sadettin aga ALLAH Bini ni bin etsin daha bilmediklerini bundan sonra neler neler takip et

Müfeddiş
Müfeddiş - 2 yıl Önce

ŞİMDİ SAYIN BAKANIM SIRA GENEL MÜDÜR YARDIMCILARINA VE YÖNETİME SIRA GELMESİ LAZIM CÜNKÜ BUKURUMUN ANASINI AGLATDILAR BUNLAR BUGÖREVDEN ALIN MADAN ÖNCE HEZAP VERMELERİ LAZIM BUNLARA BİR SORUN KAC PARA MAAŞ ALIYORDULAR BUNLARIN MAAŞLARI MİLLET VEKİLİNDEN VAZLA MAAŞ ALIYORDULAR BUNLARIN HESABI SORUL MASI LAZIM ŞİRKETLERDE BUKADAR YOLSUSLUKLAR VARKEN BUNLARDAN MUTLAKA AMA MUTLAKA HESAP SORUL MASI KEREKİYOR BEN BUNKARI CANABI ALLAHA HAVALE EDİYORUM HAKKIMI ELAL ETMİYORUM BUNLARA SAYIN BAKANIM ŞAHZINIZDA SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZADA COK TŞK EDERİM BUTÜR İNSANLARI BUNA BENZER KURUM LARDAN UZAK TUTMAK LASIM SAYGILARIMLA SAYIN BAKANIM TŞK

- 2 yıl Önce

Genel müdür yardimcilarin daire başkanın şube mdurlerin le birlikte uygun adım geri ileri demedim geri mars?


banner151