" />

Karabulut: Hep dışa bağımlı mı kalacağız?

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut, karkas ette gümrük vergisinin sıfırlanmasından dolayı üreticinin zoru duruma düştüğünü kaydetti. Üreticinin emeğini alamadığını belirten Karabulut, “Ülke olarak hep dışa bağımlı mı kalacağız?" diye sordu.

Karabulut: Hep dışa bağımlı mı kalacağız?
banner200
banner217

“Bizler bu kararın neye hizmet ettiğini anlamış değiliz" diyerek ithalatta gümrük vergisinin sıfırlanmasını eleştiren Karabulut, "Ülke olarak hep dışa bağımlı mı kalacağız? Ülke insanı ihtiyacını kendi imkanlarıyla karşılayamayacak mı? Bugün ithalat cazip olabilir ancak ileride üretim azalırsa çok daha pahalı fiyatlarla ithalat yaparız" ifadelerini kullandı.

UCUZ ET İÇİN DESTEK GEREKİYOR

Üreticiye 2011 yılından beri verilen besi sığır desteğinin kaldırıldığını hatırlatan Karabulut, ülke insanına ucuz et yedirmek için ithalat yerine yerli üretimin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Karabulut, “2 yaşını doldurmuş besi danasının kilosu 20 lira, damızlık vasfını yitirmiş kültür ırkı olmayan düvenin kilosu 18 lira, damızlık vasfını yitirmiş inek fiyatı ise 16 liradır" değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Destek tabi destek
Destek tabi destek - 3 yıl Önce

Sende haklısın sazan avı desteği demi bankalarda bu işi gerçekten yapcak olan adamlara değilde zengin işini görsün daha zengin olsun diye verilen krediler hayvancılık yapmadan verilen paralar köylüler gittimi hor görülen ziraat bankaları ama zengin gittimi ayakta karşılanan ziraat bankaları faizsiz verilen yüklü krediler çiftçinin canıyla kanıyla çalışırken ödediği yüksek faiz bunları konuşalımmı bankalar bile rant yerine döndü bunları konuşalımmı tkdk soygun yeri oldu bunları konuşalımmı ipardların zenginlerin yeme fonu olduğu durumu konuşalımmı daha ne istersin şimdi insan muamelesi bile görmeyen köylüye üret diyorsunuz demi köylününde size bir cevabı var herşey ucuz diye Amerika krizdeyken bizi düşünmeyen ithal ediyordu şimdi de ithal et

İş bilmeyenle iş yapılmaz.
İş bilmeyenle iş yapılmaz. - 3 yıl Önce

Laf çok icraat yok. Artık icraatları görelim. İthalat kesinlikle yasaklanmalı stratejik ürünlerde. Böyle giderse seçim zamanı görüşürüz.

İş bilmeyenle iş yapılmaz.
İş bilmeyenle iş yapılmaz. - 3 yıl Önce

Seçimlerde köylüden oy istemeye yüzünüz kalmadı. Köylüdeki kredinizi bitiriyorsunuz. Köylü seçimlerde gereken cevabı verecektir böyle giderse.

banner151

banner251