Bakan gitti ölen hayvanlar unutuldu!

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik döneminde ölen hayvanlardan dolayı üreticiye verilen sözün tutulmadığı ortaya çıktı.

Bakan gitti ölen hayvanlar unutuldu!
banner200

Et ve Süt Kurumu'nun Romanya'dan yaptığı ithalatta üreticilere verilen 17 bin besilik hayvandan yaklaşık bin 500'ü üreticinin ahırında ölmüştü. Gelen tepkiler üzerine geçtiğimiz Mayıs ayında dönemin Bakanı Faruk Çelik, üreticilerin mağdur edilmeyeceğini belirterek, ölen hayvanların yerine canlısının verileceğini açıklamıştı. Çelik, zararın da ithal eden firmalar tarafından karşılanacağını belirtmişti.

5 AYDIR KİMSE ORALI OLMUYOR!

Ancak aradan 5 ay geçmesine rağmen üreticiye verilen sözlerin tutulmadığı ortaya çıktı. Ölen bin 500 hayvan yerine sadece 140 hayvan getirilirken, bunun da 27 tanesi yine öldü. Faruk Çelik döneminde üreticinin mağduriyeti giderilmezken, Çelik'in Bakanlık görevinden ayrılmasıyla birlikte sözler tamamen unutuldu.


Ölen ithal hayvanların yerine canlısı verilecek! Haber için tıklayın


Üretici, aylardır kara kara düşünürken, sorunlarını yeni Bakan Fakıbaba'ya iletmeye çalışıyorlar. Ancak yeni dönemde de bir çözüm bulunamadı. Gelinen noktada Bakan tarafından verilen sözün yerine getirilmemesi düşündürücü bulundu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakan
Bakan - 4 yıl Önce

Cumhuriyet tarihinin en başarısız ve ülke tarımına en büyük zararı veren sabık Tarım Bakanı nedense beni hiç şaşırtmadı.

Yazık
Yazık - 4 yıl Önce

Ah Faruk Çelik ah! Senin yaratığın tahribatı düzeltmek için yıllarca çalışmak kazım.

ak partide devamlılık esastır
ak partide devamlılık esastır - 4 yıl Önce

Ak partide devamlılık esastır,devlet geleneği bunu gerektirir.Bir bakan söz veriyorsa ve koltuğundan edilip yerine başakası getiriliyorsa , yerine geçen yeni bakan uygulanan politikalara devam etmelidir.

- 4 yıl Önce

BASIN DANIŞMANI ÖMER EKŞİYİDE UNUTMAYIN HER YERDE SÖYLÜYORUZ HAK HUKUK YEDİN HESAPINI VERECEK

ilk icraat
ilk icraat - 4 yıl Önce

Faruk ÇELİK Bakanımızın ilk icraatı bir yıl tayin yasağı getirmişti. Hikmetinin ne olduğunu bilmiyoruz ama çok üzülmüş ailece çok yıpranmıştık.Gücü yetmeyen garipler dışında tayin olanlar oluyordu.Yine de Bakanımızın üst düzey temizlik yapması başarılıydı ama arkası gelemedi.

Yazık
Yazık - 4 yıl Önce

Vah benim çiftçime ki ne vah...

Soruyor
Soruyor - 4 yıl Önce

TMO G.MUDUR İSMAIL KEMALIGLU 2008 YILLINDA KURUMU ZARARA UĞRATARAK İSTİFA ETTİ AYNI HÜKÜMET ZAMANINDA GİTİTI AYNI HÜKUMET FARUK CELİK ZAMANINDA TEKRAR GELDI VE GÖREVE DEVAM EDIYIR İSMAIL KEMALOĞLU TEKRAR KURUMU VE DEVLETI ZARARA UGRATMASİNA MÜSADE ETMEYIN ......

Aşağı
Aşağı - 4 yıl Önce

Bykadar yüzsüzlük pes akılları sıra bwkanı yiyeceklermiş falıbaba cin gibi şuan herşeyi biliyo tkk da bekliyo talimat onlarda zannediyoki kaldık biz geç olunca ümitlwnmeyin bakanım sizde rahat olun az kaldı


banner151

banner251