Türkiye Suriye'ye un ve bakliyat yardımında bulunacak

Buğday fiyatlarında yaşanan yükselişten dolayı ithalat kapıları sonuna kadar açılırken, Türkiye bir taraftan da Suriye başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ülkelere un, nohut ve mercimek yardımında bulunacak.

Türkiye Suriye'ye un ve bakliyat yardımında bulunacak
banner282

Türkiye, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) aracılığıyla, başta Suriye’de yaşayan sivil halk olmak üzere, ihtiyaç sahibi ülkelerde un ve bakliyat hibesinde bulunacak. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’nin yayımlanan karara göre TMO, 100 bin tona kadar ekmeklik buğday karşılığı un ile 10 bin tona kadar yeşil mercimek ve nohut hibe etmekle görevlendirildi.

TMO’nun temin edeceği ekmeklik buğday unu, yeşil mercimek ve nohut, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı veya Türk Kızılayı’na teslim edilecek. Teslim edilen erzağın nakliyesi ve dağıtımı AFAD tarafından koordine edilecek. Söz konusu dağıtım bedeli ise AFAD’ın ilgili ödeneklerinden karşılanacak.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 21:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatsali
Fatsali - 1 yıl Önce

Tarim kredinin actigi marketlere bakin.Genel Mudur bu marketleri Murat Ulkerin Bizim toptaniyla karistiriyor galiba.Piyasanin en pahali mallari burda.Sozdebureticiden aliyorlar.Fahis fiyata satis yapiliyor.Bizim toptandan deniz fenerinden getirdigi mudurlerin maaslari milletin sirtindan cikiyor.yazik

Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

İthal edilen buğdayı Suriye ye hibe ederiz sonra oradan ithal ederiz nakliyeden para kazaniriz

hesap
hesap - 1 yıl Önce

1 ekmek 200 gr un, 5 ekmek 1 kg un, 5000 ekmek 1 ton un, 500 milyon ekmek 100.000 ton un.
4 kişilik 1 aile günde 5 ekmek yese, 275.000 türk ailesinin (yani 1,1 milyon türk vatandaşı eder) 1 yıllık ekmeği, suriyeye... ha bir de askıda ekmek vardı değil mi?!

Hesap ortada
Hesap ortada - 1 yıl Önce

Bir ekmek 200gr veya 250 gr kalanı kepek vasaire yem oda para ortalama 4 ekmek parası eder 6 TL birkilo buğday mamulleri.. Harmanda üreticinin eline 1500 zorkaı kalmayana cok üreten 1 e tüketen 4 Allah sorsun