Tarım Kredi Marketlerde kirli ve gizemli ilişkiler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük önem verdiği market projesinde ortaya çıkan kirli ve gizemli ilişkiler akıllara durgunluk verdi. Hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz'ın karısı, kendi üstündeki binayı YUSEL İnşaat firmasına sattı, YUSEL İnşaat firması da o binayı Tarım Kredi'ye kiraya verdi. Bununla da yetinilmeyip, market çalışanlarının tamamı YUSEL İnşaat firması üstünden kiralandı.

Tarım Kredi Marketlerde kirli ve gizemli ilişkiler!
banner282

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ile yeniden gündeme gelen Tarım Kredi Marketlerde büyük bir skandal patlak verdi. Söz konusu marketlerin gıda fiyatlarını düşürmediği görülürken, hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın paravan şirketler üzerinden büyük bir vurgun yaptığı ortaya çıktı. 

KARISININ SATTIĞI BİNAYI TARIM KREDİ KİRALADI! KİM BU YUSEL FİRMASI?  

Tarım Kredi Marketlerde, kendi bakanlığına dezenfektan satan Bakanı bile aratır büyük bir skandal ortaya çıktı. Hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın eşinin üstündeki bir bina önce yeni kurulan bir şirkete satıldı, sonra da bu şirket, o binayı Tarım Kredi Kooperatiflerine aylık 35 bin liraya kiraya verdi. Ortaya çıkan bu kirli ilişkiler, Tarım Kredi Kooperatiflerinde paravan şirket iddialarını gündeme getirirken, Tarım Kredi Marketlerde çalışan bütün market çalışanlarının da bu şirket üzerinden tedarik edilmesi ve sadece 5 ayda kiralanan market çalışanları için bu firmanın 25 milyon lira fatura kesmesi yaşanan vurgunu gözler önüne serdi. 

POYRAZ'IN 180 BİN LİRA AYLIK GELİRLE YETİNMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI! 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu paravan şirket skandalı ile çalkalanıyor. Hukuksuz Genel Müdürün aylık 180 bin liralık fahiş gelirle yetinmeyerek, paravan şirketler üzerinden de büyük bir vurgun yaptığı ortaya çıktı. Tarım Kredi Kooperatiflerini yaklaşık 4 yıldır hukuksuz bir şekilde yöneten Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın, yarı hissesi eşinin üstüne kayıtlı 3 katlı binanın önce bir şirkete satılması, daha sonra bu binanın bu şirketten Tarım Kredi Kooperatiflerine kiralanması, çiftçi kuruluşunda yaşanan kirli ve gizemli ilişkileri gözler önüne serdi. Poyraz’ın bununla da yetinmeyip, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın market projesi olan Tarım Kredi Marketlerde çalışan bütün market işçisini de karısının binasını satın alarak Tarım Kredi’ye kiralayan şirket üzerinden yapması, yaşanan vurgunun boyutunu gözler önüne serdi.  

GİZEMLİ VE KİRLİ İLİŞKİLER KENDİ BAKANLIĞINA DEZENFEKTAN SATAN BAKANI BİLE ARATIR HALE GETİRDİ!

Türkiye’nin en önemli çiftçi kooperatifi olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaşanan skandallar, hükümetin tarım politikasının neden iflas ettiğini ortaya koyuyor. Çiftçi kuruluşunda öyle bir skandal patlak verdi ki akıllara durgunluk verdi. Ortaya çıkan kirli ve gizemli ilişkiler, kendi bakanlığına dezenfektan satan Bakanı bile aratır duruma getirdi. 

YUSEL KURULDU 6 GÜN SONRA POYRAZ’IN EŞİNİN ÜSTÜNDEKİ BİNA BU ŞİRKETE SATILDI!

Geçtiğimiz yıl 28 Şubat’ta Mehmet Uslu tarafından kurulan ‘YUSEL İnşaat’ şirketinin, kuruluşundan hemen sonra Tarım Kredi Kooperatifleri ve bağlı iştirakleri ile ilgili yüksek cirolu işlemleri akıllara durgunluk verirken, paravan şirket iddialarını da gündeme getirdi. YUSEL İnşaat’ın kuruluşundan hemen 6 gün sonra yani 6 Mart 2020’de yarı hissesi Fahrettin Poyraz’ın eşinin üstünde bulunan Ümitköy’deki bodrum katıyla birlikte 4 daireli binanın 2 milyon lira bedelle YUSEL Firmasına satılması ve daha sonra bu binanın Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine ofis olarak aylık 35 bin liraya bu firmadan kiralanması Fahrettin Poyraz ile bu şirket arasındaki gizemli ve kirli ilişkiyi gözler önüne serdi. 

KİRLİ VE GİZEMLİ İLİŞKİLER BUNUNLA DA SINIRLI KALMADI

Kirli ve gizemli ilişkiler bununla da sınırlı kalmazken, YUSEL Firmasının kurucusu Mehmet Uslu’nun, yıllardır Tarım Kredi Kooperatiflerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi danışmanlık hizmetini veren İRİS Akademinin eski bir çalışanı olması ve YUSEL firmasının merkezinin İRİS Akademi ile aynı binada bulunması, Poyraz ile bu şirketler arasındaki gizemli ilişki ağını daha da manidar hale getiriyor. 

İRİS AKADEMİ KİMİN? RESMİ AÇILIŞI ŞİRKET SAHİBİ OLARAK FAHRETTİN POYRAZ TARAFINDAN YAPILIYOR AMA RESMİYETTE POYRAZ’IN ŞİRKETLE BİR BAĞLANTISI BULUNMUYOR!

Tarım Kredi Kooperatifleri, bölge birlikleri ve bağlı iştiraklerinin iş sağlığı ve güvenliği eğitim danışmanlık hizmeti yıllardır İRİS Akademiden alınırken, bu şirketin 2013 yılında Ankara’daki resmi açılışı şirket kurucusu olarak o dönem Bilecik Milletvekili olan Fahrettin Poyraz tarafından yapılmasına rağmen, Poyraz’ın resmiyette bu şirketle hiçbir bağlantısının bulunmaması paravan şirket iddialarını daha da anlamlı hale getiriyor.

KİM BU YUSEL'İN SAHİBİ MEHMET USLU? 

YUSEL Firmasının kurucusu Mehmet Uslu’nun eski İRİS Akademi’nin çalışanı olması ve YUSEL’in merkezinin İRİS Akademi ile aynı binada bulunması, YUSEL firmasının da kuruluşundan 6 gün sonra yarı hissesi Poyraz’ın eşinin üstüne kayıtlı olan binayı satın alarak daha sonra bu binayı Tarım Kredi Kooperatiflerine kiralaması çiftçi kuruluşunda yaşanan kirli ilişkileri bütün çıplaklığı ile gözler önüne seriyor. 

DÜNYA BANKASINDAN ALINAN 47 MİLYON EURO BÜTÇELİ HİBE PROJESİNİN HİÇ BİR ŞEKİLDE DUYURU VE TANITIMI YAPILMADI!

Diğer yandan Türkiye’deki mültecilere yönelik tarım istihdam desteği kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri ile Dünya Bankası arasında 47 milyon Euro bütçeli hibe projesi imzalanırken, nedense böylesine önemli bir projenin Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından hiçbir şekilde tanıtım ve duyurusunun yapılmaması dikkat çekti. Poyraz’ın karısının sattığı binanın bu proje kapsamında ofis olarak kullanılmak için YUSEL firmasından aylık 35 bin liraya kiralanması, 47 milyon Euro bütçeli projenin neden tanıtım ve duyurusunun yapılamadığını da anlamlı hale getirdi. 

MARKET ÇALIŞANLARI NEDEN TARNET ÜZERİNDEN DEĞİL DE POYRAZ’IN KARISININ BİNASINI SATIN ALAN FİRMA ÜZERİNDEN ÇALIŞTIRILIYOR? 

Aslında Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı iştiraklerde ihtiyaç duyulan personel, bugüne kadar TARNET üzerinden yapılıyordu. Ancak Tarım Kredi Marketlerde çalıştırılan market çalışanlarının TARNET üzerinden yapılmayarak, yeni kurulmuş ve insan kaynakları konusunda hiçbir tecrübesi olmayan iki aylık bir şirkete verilmesi buradaki gerçek niyeti de ortaya koyuyor. 

YUSEL FİRMASI SATIN ALDIĞI BİNANIN 5’TE 1 PARASINI BİR YILLIK KİRA BEDELİ İLE ÇIKARDI! 

Ankara’nın lüks semtlerinden olan Ümitköy’deki 4 daireli bina 2 milyon liraya YUSEL Firmasına satılırken, bu binanın KDV hariç 420 bin liraya Tarım Kredi’ye kiralanması da bu satışı şaibeli hale getiriyor. Söz konusu binanın YUSEL Firmasına satışı, karısı ve diğer hisse sahibinin Poyraz’ın oğluna verdiği vekâletle gerçekleştirmesi de, bu satışın gerçek bir satış mı yoksa göstermelik bir devir mi olduğu sorusunu gündeme getirirken, hisse sahiplerine o dönemde YUSEL firması tarafından bir ödemenin yapılıp yapılmadığının banka hesaplarının incelenmesi ile ortaya çıkacağı kaydediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 03:46
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gübretaş hissesi
Gübretaş hissesi - 4 ay Önce

Kendilerine hiçbir şey yapılmayacağından, yapılamayacağından eminler belliki. Şuracıkta dursun, bu güvenin ardında Gübretaş hissesi çıkacak. Hani 3 liralardan, 80 liralara bir yılda çıkan. Şahıs alımları sürerken, Tk vakfının 35 liradan elden çıkarttığı hisseler konusu. Ev satıp, kredi kullanıp hisse alanlar, kimlerse onlar! Bu paralar Varlık Fonu'na değil de kimlerin cebine aktıysa, bu güvende onlardan. Muhammet Tayyar Türkeş yazdı, ne oldu peki?

Sakal ve matematik
Sakal ve matematik @Gübretaş hissesi - 4 ay Önce

Razi'den temettü almadığını söyleyememişken, birde market çalışanlarının İris Akademi'nin eski çalışanının şirketinden kiralandığını öğrendik? Çalışan sayısı 1000 kooperatife çıkıldığında, milyon liralık kazanç bırakırmı dersiniz? Sakalımız olmayınca matematiğimizde zayıf haliyle.

Balıkesir
Balıkesir - 4 ay Önce

Tarım kredi personelleri arasında yaşanan pembe ilişkileri çözsün önce
Çiftçinin parasıyla lüks yerlerde pahalı otellerde yeme içme işlerinin arkasına düşsün
Tadilat bahanesiyle müdürünün de memurunun da cebe indirdikleri cukkları araştırsın denetmenlerine
Eli Nasırlı Çiftçi den düşük faiz deyip yüzde 80 90 faizleri kontrol etsin

Kim mi
Kim mi @Balıkesir - 4 ay Önce

Yemek faturaları
Tadilat faturaları
Adı altında ki harcamalar
Şımarmalar
Hepsi orta da
Kendilerini görmeyip
Ona buna çamur atmalar

Hangi kooperatif
Hangi kooperatif @Balıkesir - 4 ay Önce

Kim kim isim ver.

Reis!
Reis! - 4 ay Önce

Şaşırdık mı, hayır! Şaşırmışların yaptıkları şaşırtmıyor artık bizleri. Reis demeleri sevgiden değil, bu dönemde hesap sorulamazlıklarından.

ÇİFTÇİ@REİS
ÇİFTÇİ@REİS @Reis! - 4 ay Önce

SENİ BU ŞİRKETE ALAN ADAMLAR KİM SEN KİMİN ADAMISIN GÖKTEN ZENBİLLEMİ İNDİN.BOŞ BOŞ KONUŞUYORSUN.TARIM HABER PAYLAŞ YAZDIKLARIMI SADECE İŞİNE GELENİ PAYLAŞMA.

Nokta
Nokta @Reis! - 4 ay Önce

Aldatan bizden değildir.

Ciftci
Ciftci @Reis! - 4 ay Önce

Şuanda TK marketlerin personel alımı merkez birliği özel kaleminden ya danismandan yada bayram Ali'nin akrabalari

Şokkk
Şokkk @Reis! - 4 ay Önce

Reis sadece marketin ön yuzunu goruyor.Marketlerin depolari perisan.400 markette milyonlarca zarari varken gaza gelip binlerce marketi acmaya kalkmasalar.marketlerin depolarini bi sayin marketleri zaten sayma becerisini gosteremediniz.bayramali emre tekin selahattin mahvettiniz koskoca kurumu..bu kuruma bizim toptan şok marketlerden kovulan makro marketleri batiranlardan hayir gelmez.bu kurum once poyrazi sonra bayramali ve avanesini gonderip özune dönmedikten sonra iflah olmaz

Otel hariç
Otel hariç @Reis! - 4 ay Önce

Bir 'otel görüntüsü' eksiğiniz kaldı, oda olursa ,'kuş' ulaştırır zaten güvendiği bir abiye. Kutluyalım mı sizi, ne yapalım?

Gâvur!
Gâvur! @Reis! - 4 ay Önce

Görevden alınmalarınımı, istifalarınımı bekliyorsunuz? Yanlışlıkla bakanlık harcaması için verilen kredi kartıyla toblerone çikolata aldı diye istifa eden bakanlar gibi davranmanızı bekleyemeyiz! Onlar 'gavur' neticede.

O zaman dans
O zaman dans @Reis! - 4 ay Önce

Ne derseniz deyin boş. Reis markete gidip, övgüler dizdimi, evet. 1000 market istiyorum diye kime talimat vermiş olabilir? Size, bana, y.k başkanına? Tabiki Fahrettin beye. Yani hizmeti beğeniliyor ve başarılı da bulunuyor. Tarımdan Haber ve Milli Gazete yazsın dursun, sonuç değişmeyecek belliki. Teftiş geldi, gidiyorlar diye sevinenler ise vazgeçsinler boş hayallerden. Razi mazi falan hikaye kalmış, borsada olan bitenler duyulmamış olabilirmi? Olursa olsun, helal olsun modundalarsa, ne diyelim. Vals mi yapalım, halayamı duralım?

Talha
Talha @Reis! - 4 ay Önce

Şuanda acil olarak ilgili taşeron çalışanları kadroya alınıyor davut arpanın eş dost okul arkadaşları üst makamlara Sinan baysalin cemaatcileri aynı şekilde kadrolaşmaya devam etmekte bu marketler tkk nin sonunu hazırlıyor sadece...

Fettah
Fettah - 4 ay Önce

İşimiz t krediye kaldıysa, vah vah ki vah

Pembe kulak fahrettin
Pembe kulak fahrettin - 4 ay Önce

İdam geri gelmeli Bu idam edilmeli sonra idam tekrar kaldırılmalı

ÖPMÜŞLER SENİ
ÖPMÜŞLER SENİ @Pembe kulak fahrettin - 4 ay Önce

SENİ SAĞLAM ÖPMÜŞLER VE SONRA KAPIYA BIRAKMIŞLAR CANIN ÇOOK ACIYOR.EN YAKIN SAĞLIK KURULUŞUNA BAŞVUR.GEÇMİŞ OLSUN.

Allah tan utanmayan kuldan mı utanacak
Allah tan utanmayan kuldan mı utanacak - 4 ay Önce

Allah c.c. 1.000.000 yakın ortağı olan ve 150 yıldan fazla geçmişi olan kurumu ne hale getirdiler başta Sayın F.P. VE EKİBİ, TKYEMDEKİ H.F.K. VE EKİBİ İNŞALLAH YAPTIKLARININ CEZALARI Nİ HEM BU DÜNYA DA HEMDE DİĞER DÜNYA DA CEZALARI Nİ ALIRLAR BARİ TEMİZ BİR ŞEKİLDE GÖREVİ BİRAKADİNİZ. FETÖNÜN İMAMLARI İLE FOTOĞRAF LARİ OLAN İNSANLAR DAN NE BEKLİYECEKSİNİZ BİTTİ İNŞALLAH. GİTMEZ, BİTMEZ DEMEYENLEREDE BİR CEVABIN VAR SİZDE GİDECEKSİNİZ VE HESAP VERECEKSİNİZ ALLAH C.C. AZAMİ HAK YİYEN HAKSIZLIK EDEN SİZİN VE SİZİN GİBİ İNSANLARIN ÜZERİNE OLUR İNŞALLAH ALLAH C.C. HESABINI GÖRECEK LER İNŞALLAH

utanmak mı ?
utanmak mı ? @Allah tan utanmayan kuldan mı utanacak - 4 ay Önce

NE UTANMASI HUKUKU KENDİLERİ YAZIYORLAR 2019 YILI TKK YEM FABRİKALARINA GİDEN MALLARIN E FATURALARININ GÖNDERİLMESİ FABRİKACA ONAYLANMASI DAHADA BİTMEDİ TK YEM TARAFINDAN BANKA YOLUYLA KOOPERATİFLERİN HESABINA GÖNDERİLMESİ PARALARININ BELGELERİ OLMASINA RAĞMEN SONUÇÇÇÇ 2019-2021 E KADAR STOKLARIN TAM İŞİ ANLAMAYAN ADAMI OTURTUN MUHASEBEYE FABRİKANIN ALDIĞI MAL ÜRETİM YAPILAN MİKTAR SATILAN MALLAR ARADAKİ AÇIK ORTADADIR 2 YIL SONRAMI AKLINIZ BAŞINIZA GELDİ .. ANLAMSIZ ŞEKİLDE EMEKÇİ KOOPERATİF PERSONELLERİNE ÖDEME EMRİ YAZMALARI İNSANLARIN ZEKALARIYLA OYNAMALARI AKIL ALABİLİR GİBİ DEĞİL EYYY TARIM KREDİ HOLDİNG E BAĞLI ANONİM ŞİRKETİ TÜZEL KİŞİLİĞİN BİLE FARKLI FABRİKANDA YOLSUZLUK OLSUN PARALARI GÖNDER KOOPERATİFLERE MUHASEBENDE OTURAN PERSONELE KINAMA VER TÜRK TİCARET KANUNUNDA GEÇEN MADDELERE BİLE YOKSAY ALLAH ALLAH NASIL OLUYA FABRİKA İDARECİLERİNDEN TUT MUHASEBESİNE SEVKİYATTAN SORUMLU OLANA ÖDEME YOK KOOPERATİFÇİMİ EZ GÖKTEN ZEBBİLLE GELDİ ÖDEMELER BU NEYİN HESABI AMA ÖNCE ALLAH SONRA T.C HUKUKU VAR İŞTİRAK ZARARI ÖDEME EMRİ KOMİK FABRİKA-BÖLGE PROTOKOLİ AÇIK NAKLİYE LOJİSTİK KANTAR FABRİKA SORUMLULUĞUNDA BİTTİ KOOPERATİF KANUNUNUN NERESİNDE YAZIYOR Kİ MERAK İÇİNDEYİM SAYIN GENEL MÜDÜR F.P UYAN BUNLARI GÖRMÜYORMUSUN BİLMİYORMUSUN YADA SİZE BUNLARI YANLIŞ MI AKTARIYORLAR KOOP PERSONELİNİ EZDİRME BUKADAR. YEM FABRİKASI MALLARI NAPTIYSA KİMLERE RANT SAĞLADIYSA ONLARDAN ALIN O MALLAR YOKTU MADEM E FATURAYI RED ETSEYDİ ÖDEME YAPMASAYDI YAPTIYSA YEDİYSE ÖDESİN

Rozcan
Rozcan - 4 ay Önce

Bunlar doğru mu bilmiyorum. Benim merak ettiğim bir insan nasıl bu kadar doyumsuz olabilir, üstelik dindarım diyenlerde bu doyumsuzluk daha çok sanki! Bülent Arınç; “bizim dindarların cebine giren para azalırsa ne yapacaklarını tahmin bile edemezsiniz” diyor. Allah aşkına biraz da kurum için, ülke için çalışınız, ne olursunuz. Eğer haksız kazanç elde ediyorsanız mutlaka sizden, olmazsa çocuğunuzdan, torununuzdan çıkar, öteki alemi düşünemiyorum bile!

Kefen
Kefen - 4 ay Önce

Kefenin cebi yok. Cep diktirmeye niyetli çok ama