Milletvekiline Tarım Bakanlığından kim bilgi sızdırıyor? Bakan bunun peşine düşmüş!

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Bakanlıktan kendisine bilgi sızdırıldığını iddia ederek, bu kişinin ismini teyit etmek istediğini açıkladı. Yokuş, "Böyle bir bakanlık anlayışı olabilir mi?" diyerek duruma tepki gösterdi.

Milletvekiline Tarım Bakanlığından kim bilgi sızdırıyor? Bakan bunun peşine düşmüş!
banner200

İYİ Parti Konya Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi Fahrettin Yokuş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Bakanlıktan kendisine bilgi sızdırıldığını iddia ederek, bu kişinin ismini sorduğunu belirtti. Yokuş, Pakdemirli’nin Bakanlıktan kendisine bilgi sızdırıldığı için soru önergelerine cevap vermeyeceğini belirttiğini kaydederek, "bunun milletin iradesiyle seçilmiş bir milletvekiline aleni olarak soru önergesine cevap vermeyeceğim. Ben yasaları tanımam, TBMM’ni tanımam diyor. Bu tavır 600 milletvekilinedir, bu tavır 83 milyon Türk milletinedir” tepkisinde bulundu. 

MİLLETVEKİLİ VE BÜROKRATLARIN ARASINDA BENDEN İSİM İSTEDİ

Tarım ve Orman Bakanlığının 2021 bütçe görüşmelerinde İYİ Parti Konya Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi Fahrettin Yokuş, 11 Kasım 2020’de TAGEM’deki toplantıda Bakan Pakdemirli ile arasında geçen bir diyaloğu paylaştı.  Pakdemirli’nin kendisine Bakanlıktan bilgi sızdırıldığını iddia ederek, bütün bürokrat ve milletvekillerinin arasında bu kişinin ismini teyit etmek istediğini belirten Yokuş, “Böyle bir bakanlık anlayışı olabilir mi?” dedi. 

SİZ İÇERİDEN BİLGİ ALIYORSUNUZ SORU ÖNERGELERİNİZE CEVAP VERMEYECEĞİM!

Yokuş, Pakdemirli ile arasında geçen diyaloğu şöyle anlattı: "11 Kasım 2020’de TAGEM’de bir toplantıya katıldık. Çok önemli burası sayın milletvekilleri. Bu toplantı sonrası Pakdemirli bana dönerek iki dakika görüşebilir miyiz dediler ben de hay hay sayın bakanım elbette görüşürüz dedimm. Orada bulunan bütün milletvekillerinin ve bürokratların içinde bana verdiğiniz soru önergelerine cevap vermeyceğim. Siz içeriden bilgi alıyorsunuz. İçeriden size bilgi sızdırılıyor. O kişi şu mu diye bir de isim verdi. Şimdi vicdanınıza soruyorum ya böyle bir bakanlık anlayışı olabilir mi, bunu soracaksan özel bir yere çek sor. O da yok."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 13:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üç Maymun
Üç Maymun - 13 ay Önce

Bazı bürokratlar maalesef devletin emrinde oldugunu unutmuşlar. Sendikadan, cemaatten, şurdan burdan emir alanlardan herşey beklenir. Tarım Bakanlığında paralel yapı bitmedi.

Fetö ve bulaşıklar yancıları
Fetö ve bulaşıklar yancıları @Üç Maymun - 12 ay Önce

Başkan ve daha üst düzeylerde ara bakan bey. Sana en yakın olanlarda ara bakan bey. Tayyip Erdoğan'ı taklit edenlerde ara bakan bey.
G.tü donarken kuyruğunu dik tutan aç kabadayılarda ara bakan bey.
Oğluna kızına bak kendini ele verecektir bakan bey.

Bakan Bey
Bakan Bey - 13 ay Önce

Bu işler çok kolay çözülür. Liyakat sahibi insanlar ile çalış ve şeffaf ol. Partizan, kraldan cok kralcı, sosyal medya parti yalakalarindan uzak dur.
Sonuçta kimse ilelebet koltukta kalmayacak. Önemli olan iyi anılmaktır.

Yazik
Yazik - 13 ay Önce

Kendi aralarında konuştuklarını kendileri dahi duymak istemiyor bu kadarr battik herkes yalan söylemekten doğruyu konuşmayı unuttu....

Bozok
Bozok - 13 ay Önce

Büyük çiftçiye bişey olmaz küçük çiftçi düşünsün

Ali
Ali - 13 ay Önce

Sayın vekil tarımı dile getiriyor ya kimi rahatsız ettiki

Veteriner
Veteriner - 13 ay Önce

Devletin milletten gizlisi olurmu

Bakan
Bakan - 13 ay Önce

Bakan bakar. Sen bak bakan.

İlhan demir
İlhan demir - 13 ay Önce

Sayin bakanim mevzu bahis o donemde kac traktor bu donemde kac traktor birakin bunlari ben tarlami ekerken yaktigim mazotu attigim gubreyi hayvanima verdigim yemi hesapliyorum giderler gelirden fazla kaldiki kendi emegimi saymiyorum bile isin icinden cikamiyorum bunun icin bi fikriniz oneriniz varmi ne yapmamiz gerek kazanmak icin siz bilirsiniz bu isleri sonucta tarim bakanimizssiniz mazot uctu gubre uctu hayvan yemi uctu fiyatlar roket napalim nasil yapalim onerdiginiz bi ulke varmi ordami yapalim bu isleri belki baska ulkede iki traktorum olur ne dersiniz


banner151

banner251