Kılıçdaroğlu: Çiftçi üretemez hale geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın tarım ve hayvancılık politikasını eleştirerek, “Türkiye üretimden kopartılıyor. Önceliği tarım olanlar, önce tarımdan kopardılar. Çiftçiyi üretemez hale getirdiler. Her şeyi ithal ediyoruz. Mercimekten soğana kadar. Her vatandaşın bunu düşünmesi lazım” dedi.

banner255
Kılıçdaroğlu: Çiftçi üretemez hale geldi
banner200

Sivas’ta bir dizi temaslarda bulanan Kılıçdaroğlu, “Bugün yani 2019'da son 17 yılda, Londra'daki bir avuç tefeciye aldığımız borçlar nedeniyle ödediğimiz faiz 170 milyar dolar. AK Parti'li kardeşlerim özellikle dinlesinler. Son 17 yılda faize karşı olduğunu hemen hemen her konuşmasında ifade eden yöneticiler, bu ülkeyi yönetenler Londra'daki bir avuç tefeciye 17 yılda 170 milyar dolar faiz ödediler. Fabrikalarımız kapanmak üzere, Türkiye üretimden kopartılıyor. Önceliği tarım olanlar, önce tarımdan kopardılar. Çiftçiyi üretemez hale getirdiler. Her şeyi ithal ediyoruz. Mercimekten soğana kadar. Her vatandaşın bunu düşünmesi lazım" diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettt
Fettt - 2 yıl Önce

Tam yerinde tesbitler, Türkiye'de çiftçi battı,

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Sayın Başkan doğru söylüyor birileri uyansın

Hüsnü Zan
Hüsnü Zan - 2 yıl Önce

Kemal başkan, sahnelerden lakırdıyı bırakıp seyirciye karışarak oyun sahnelemek daha güzel netice verir. Şimdi, lafla peynir gemisi yürütmek yerine şunu yapmakta fayda var. Aydın, İzmir gibi belediyelerin tarımsal ürünler için uyguladıkları “sözleşmeli üretim/kooperatifleşme/tanzim satış” modelini biraz daha güçlendirip diğer şehirlere de yaymak... ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİDEN TÜRK HALKININ BEKLENTİSİ ÇOK DAHA FAZLA KEMAL BEY... DAHA SAMİMİ OLUNMALI, DAHA ÖZVERİLİ ÇALIŞILMALI Kİ, İSTİKLAL SAVAŞINDA OLDUĞU GİBİ HALKIN DESTEĞİ TAM OLSUN...

mustafa yılmaz
mustafa yılmaz - 2 yıl Önce

soğanı ihraç ediyoruz. yardim etsin de fiyatları artırsın. üretim fazlamız var.
mercimek ve nohut üretiminde bu sene yüksek rekolte elde ettik. yalan yanlış bilgi veripte çiftçinin ürününü lütfen küçük düşürmeyin

Hüsnü Niyet
Hüsnü Niyet - 2 yıl Önce

Dünya buğday pazarının ilk 6 ülkesi Toprak İşlemesiz Tarıma geçeli 50-60 yıl olmuş. Maliyeti düşürmek için Acilen ANIZA EKİM YÖNTEMİ yaygınlaştırılmalı.

Musa Apaydın
Musa Apaydın - 2 yıl Önce

Kemal bey ilk defa doğru bir söz söyledin.

banner151

banner251