Bakan Pakdemirli açıkladı! 68 projeye 71 milyon lira hibe

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, IPARD-II Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Destekleri 8. Başvuru Çağrısı 3. Grup sonuçlarının belli olduğunu belirterek, bu kapsamda destek almaya hak kazanan 68 projeye 71 milyon lira hibe sağlanacağını açıkladı.

Bakan Pakdemirli açıkladı! 68 projeye 71 milyon lira hibe
banner200
banner217

Kırsal kalkınmayı sadece "destek vermek" olarak değil, üretimi çeşitlendirip artıran, çok yönlü ve uzun soluklu bir çaba olarak gördüklerini vurgulayan Bakan Pakdemirli, "Kırsala verdiğimiz desteklerle insanlarımıza dokunmayı, hayatlarını olumlu yönde değiştirmeyi ve yeni başarı hikâyeleri yazmayı amaçlamaktayız" diye konuştu.

IPARD programını uygulayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK), 16 farklı alt sektörde 42 ilde yapılacak yatırımlara hibe desteği sağlayarak yatırımcıların hayallerini gerçekleştirmeye devam ettiğini vurgulayan Bakan Pakdemirli şöyle devam etti:

"Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması sektörü çerçevesinde, et ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, süt toplama merkezleri, meyve-sebze soğuk hava depoları, işleme ve paketleme tesisleri ile su ürünleri işleme ve pazarlama yatırımlarına destek veriyoruz. AB standartlarında üretim ve işleme tesislerinin kurulmasına ve modernizasyonuna %40 ila %50 arasında hibe desteği sağlıyoruz.

Bu bağlamda TKDK'nın uyguladığı IPARD II Programı çerçevesinde 25 Kasım 2019 tarihinde yayımlanan 8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında uygun bulunan projelerin 3. grup sonuçları belli oldu"

Açıklanan 68 adet projeye 71 Milyon TL hibe desteği sağlanacağını belirten Bakan Pakdemirli "Bu hibe sayesinde 179 Milyon TL tutarında yatırımın hayata geçirilmesini hedefliyoruz. Açıklanan 3. grup sonuçlarıyla birlikte, 8. Çağrı kapsamında bugüne kadar, yatırım tutarı 606 Milyon TL, hibe tutarı ise 237 Milyon TL olan 244 proje sözleşme imzalamaya hak kazandı" değerlendirmesinde bulundu.

Tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımlar tedbirinde açıklanan projelerin; 29'u süt işleme tesisi ve süt toplama merkezi, 13'ü kırmızı et işleme ve kesimhane, 4'ü kanatlı eti işleme ve kesimhane, 22'si ise meyve-sebze işleme ve soğuk hava deposu yatırımlarını kapsıyor. Çağrı kapsamında onaylanan projeler, www.tkdk.gov.tr web adresinde kamuoyuna açıklanacak.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk
Cenk - 4 hafta Önce

Ürüne destek verin ürüne,,şu ödeyeceğim destek ensesi kalına gidecek.

DraGon
DraGon - 4 hafta Önce

bu hibe işi bir tek bizim ülkede vardır...ayrıca bu hibe işini suistimal eden fırsatçı başka bi millet de yoktur...yav kardeşim bizim ülkede bedava malın,hibenin değeri olur mu? Adam hibe diye alıp bedavadan 5 dönüm yere ahır yaptırıyo,,içine göstermelik üç beş hayvan koyup ben hayvancılık yapıyorum süsü veriyo...bi iki sene sonra işi yürütemiyorum deyip hayvanları da ahırı da satıp parayı cukkalıyo....bu ankaradakilerin tarımla uzaktan yakından alakası yok !!!

Tolga Deymen
Tolga Deymen - 4 hafta Önce

Bu destekler zengini daha zengin etti. Başka da bir işe yaramadı. Aylin Hanımın çiftliği daima destekleme kapsamında mı?

adalet
adalet - 4 hafta Önce

hibe şartları tutmayıp üretim yaban hibe alamayan üretimin yüzde doksanını yapan üretici cezalımı ... ürüne pirim olarak verilse herkez icin ürettiği kadar hakkını alsa ,,,

İlk seçim
İlk seçim - 4 hafta Önce

İlk seçimde defolup gidiyorsun akp yandaşçı akp..doğa tarım su düşmanı gariban çiftçi düşmanı akp.üç yıldır pamuğa 80 krş desteği hiç arttirmayan akepe

Hasan
Hasan - 4 hafta Önce

Benim tanıdığım iki godoman zengin aile var,,bunlar soğuk hava deposu yaptılar ve hibelerini aldılar..inşaat faturalarını da fazla kestirdikleri konuşuluyor.....bu bakanım açıkladığı destek işte bu destek.....gariban çiftçi sen daha Mısır'a 3 krş pamuğa 80 krş almaya devam et..ziraat odalarina soyul....üç krş para icin

Palavra
Palavra - 4 hafta Önce

Bu bakan ve reisi tarımdan haberi bu yorumları okumuyor okusa insanların aptal olmadığını anlardı.koyunlar artık meeee meeeee derken aç kaldı

Konyalı
Konyalı - 4 hafta Önce

Bu hibeleri kimler nasıl alıyor merak ediyorum doğrusu pirim olarak üreticiye verilse daha doğru olur bence

banner151

banner251