Tarım Kredi Marketlere atama: Bayram Ali Yıldırım Genel Müdür oldu

Tarım Kredi Marketlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla görevden alınan tağşişli genel müdürün yerine Bizim Toptan Satış Mağazaları’nın eski CEO’su Bayram Ali Yıldırım getirildi. Yıldırım bugün görevine başlarken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın Cumuhurbaşkanlığına Genel Müdür olarak önerdiği üç isim de kabul görmedi.

Tarım Kredi Marketlere atama: Bayram Ali Yıldırım Genel Müdür oldu
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Marketlerde tağşişli genel müdür Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla görevden alınırken, yerine atanan Bayram Ali Yıldırım bugün göreve başladı. Real Hipermarketler ve Tansaş’ta çeşitli görevlerde bulunan Yıldırım, Yıldız Holding’in toptan satış zinciri olan Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş’de de CEO olarak görev yapmıştı. 

YENİ GENEL MÜDÜRÜ İLK ZİYARET EDEN POYRAZ VE ATEŞ OLDU 

Tarım Kredi Marketlerde Bayram Ali Yıldırım, bugün görevine başlarken, yeni Genel Müdürü ilk ziyaret edenler de tağşişli genel müdür atamasından dolayı sıkıntılı günler geçiren Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş oldu. 

KAMUOYUNU YANILTMAYA ÇALIŞTILAR ANCAK...

Çiftçiden alınan ürünlerin doğrudan tüketiciye ulaştırılması amacıyla kurulan Tarım Kredi Marketlerin başına geçtiğimiz Nisan ayında tağşişli bir genel müdür atanmıştı. Skandal atama Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılırken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, tağşişli genel müdüre sahip çıkarak, kamuoyundan gelen tepkilere rağmen haftalarca görevden almamak için direnmişti. Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarım ve Orman Bakanlığının kayıtlarını da yok sayarak skandal atamanın üstünü örtmek için kamuoyuna yanıltıcı açıklama yaparak, büyük bir skandala daha imza atılmıştı. 

Tarım Kredi Marketlerde yaşanan bu skandal atama Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da büyük tepkisini çekerken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş tarafından atanan tağşişli genel müdür Yavuz Mehmet Bulut, önceki gün Erdoğan’ın talimatıyla görevden alınmıştı. 

CUMHURBAŞKANLIĞINA 3 İSİM VERDİ AMA ÜÇÜ DE KABUL GÖRMEDİ  

Diğer yandan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın Tarım Kredi Marketlerin başına atanacak Genel Müdürle ilgili olarak Cumhurbaşkanlığına 3 isim önerdiği ancak bu isimlerin hiç birinin kabul edilmediği ortaya çıktı. Tarım Kredi Marketlere Genel Müdür olarak atanan ve bugün görevine başlayan Bayram Ali Yıldırım’ın bizzat Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlendiği ve atandığı kaydediliyor. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın verdiği üç ismin de veto yemesi dikkat çekti. 

GIDA SAHTEKÂRLIĞINDA ZİRVE YAPMIŞTI 

Tarım Kredi Marketlere atanan tağşişli genel müdür Yavuz Mehmet Bulut’un, geçmişte ortağı olduğu gıda firmalarının hileli ürün ürettiği için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan taklit ve tağşiş listesinde defalarca yer alması dikkat çekmişti. Bulut’un kurucu ortağı olduğu firmalardan sadece TADABAN GIDA, hileli bal ve tereyağından dolayı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tam 15 kere ifşa edilmişti. Yapılan gıda sahtekarlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kayıtlarında belgeli olmasına rağmen Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş’in bu gerçekleri kamuoyundan gizlemeye çalışmaları ise tam bir skandal olarak değerlendirilmişti.  

BAYRAM ALİ YILDIRIM KİMDİR? 

Bayram Ali Yıldırım 1966 yılında Bayburt’ta doğmuştur.

Sırasıyla; Erzurum Atatürk Üniversitesi Muhasebe Bölümü, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

1998 ve 2001 yılları arasında Real Hipermarketlerinde önce Proje Mühendisi, sonrasında Antep Mağazasında Kıdemli Mağaza Müdürü olarak çalışmıştır.

2001 ve 2005 yılları arasında Tansaş’ta Bölge Satış Direktörü olarak çalışmıştır.

Tansaş’ın Migros’a satışı sonrası 2006 yılının ortalarına kadar mevcut görevini  sürdürmüştür.

2006 yılında Yıldız Holding’in toptan satış zinciri olan Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.’ye Satış, Operasyon, Yatırım ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı  olarak transfer  olmuştur.

2013 yılında Harvard Üniversitesi GMP Programını bitirmiştir.

2014  yılı başında Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş. CEO’su olarak atanmıştır.

Bayram Ali Yıldırım ileri düzey İngilizce bilmekte, yürümeyi ve seyahat etmeyi  sevmektedir.

Evli ve dört çocuk sahibidir.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 00:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatsalı
Fatsalı - 2 yıl Önce

Sirada torpille alinan market sorumlulari var.Haydi hayirlisi

Bitti diyen biri gerek
Bitti diyen biri gerek @Fatsalı - 2 yıl Önce

Tağşişçi'nin atamasını bizzat yapan ateş parçası hala Y. K Başkanı ve kurumda G. M. Yardımcısı. Öyle uçan kaçan bişey yok ve yukarılar ittirmedikçede bişey olmaz. Temsil ikram bile asgari ücretilnin eline geçenin kaç katı.

Davut
Davut - 2 yıl Önce

Genel Mudur marketlerin arka kapilarindan çöpe dökulen tonlarca patates ve soganin hesabini market mudurlerinden sormali

Ankara kulisi
Ankara kulisi - 2 yıl Önce

Birileri Sayın Cumhurbaşkanımızı fena halde kızdırmış. Beştepe her şeyin farkında

Yetmez ama evet
Yetmez ama evet - 2 yıl Önce

Cumhurbaşkanın ne kadar liyakatsiz varsa alması lazım. Taklit ve tağşişi ilan etmeyenlerin yönetim kurulu üyeliği alınmalıdır

Yüz gerek
Yüz gerek - 2 yıl Önce

Yahu siz Tağşişçi'yi bile bile atamadınızmı? Pişman oldu ama diyerek, bilerek atadığınızıda itiraf etmedinizmi? Yüz dediğin deridendir, muşambadan değildir.

Yem Patlayacak
Yem Patlayacak - 2 yıl Önce

Be hey kayserili. Boğazlıyan da ensar vakfı mensubu hemşehrilerine yedirdiğin milyonları tahsil edebildin mi. Yem fabrikalarının batağının %80 ine neden olan zat genel müdür yardımcısı. 1 kereden bir şey olmaz galiba. Hatırlayayım peşkeş çektiğin paranın bu günki değeri 5-6 milyon ₺. İsmini kuzenlerine sildiren Liste başı fetöcüler. Görevden alınan fetöcüler terfi ettirildi. Reyisin başını tarım kredideki atıl millet vekilleri yiyecek.

Dikili Ağaç
Dikili Ağaç - 2 yıl Önce

Zeytin ağacından aldigi 3 isim vero yemis demek hayirlisi gurur kibir abidesi kucuk dağları ben yarartim modunda zeytin cirpici genel murid simdi bu gelen mudur giden murid in zararını kimden tahsil edecek fatura yi kesip poyraz dan sevk alip reise yollamaliki kim neler yapmis devket millet köylü cifci ogrensin ve dikkat etsin bu md reis atamis sa ki oyle gibi bu md altini oynak için bu ekip cok calisacak gorun bakin ihanet bir kere oldumu asla durmaz ALLAH devletime milletime zeval bu imkan vermesin....

Cenaze ve düğün
Cenaze ve düğün - 2 yıl Önce

Gün başı hesaba 5-10 bin lira yatıyor diye bu kadar küçülmek niye? Düşülen durum bir dakka beklemeden istifayı gerektirir. Poyraz ateş'i dahada canlandırdı, saka kuşu neşeden cik cik etti, bağınızda bağcınızda yanlış sizin.


banner151