Tağşişli firma Türk Silahlı Kuvvetlerine de bal satmış! 

Tarım Kredi Marketlerin başına yapılan tağşişli atamanın yankıları devam ederken, yeni bir skandal gündeme geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ürettikleri hileli ürünlerden dolayı defalarca taklit ve tağşiş listesinde yayınlanan firmanın aynı dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine de ihaleyle ürün sattığı ortaya çıktı.

Tağşişli firma Türk Silahlı Kuvvetlerine de bal satmış! 
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Tarım Kredi Marketlerin başına atanan firma ortağı ile gündeme gelen tağşişli gıda firmalarının Türk Silahlı Kuvvetlerine de ürün sattığı ortaya çıktı. Tarım Kredi Marketlerin bağlı bulunduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye Genel Müdür olarak atanan Yavuz Mehmet Bulut’un geçmişte kurucu ortağı olduğu ve Bakanlık kayıtlarında tağşişli firma olarak görülen Anadolu Eksper Gıda’nın Türk Silahlı Kuvvetlerine, iki defa bal tedarik ettiği gündeme geldi. Yapılan bal satışları Bulut’un firma ortaklığı döneminde yapılırken, Tarım ve Orman Bakanlığı da aynı dönemlerde aldığı numunelerinde balda hileli ürün tespit etmişti. 

Tarım Kredi Marketlerin başına yapılan tağşişli atamanın yankıları devam ederken, yeni bir skandal gündeme geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ürettikleri hileli ürünlerden dolayı defalarca taklit ve tağşiş listesinde yayınlanan firmanın aynı dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine de ihaleyle ürün sattığı ortaya çıktı. 

BAKANLIK KAYITLARINDA BELGELİ FİRMA ORTAĞI GETİRİLDİ 

Hileli ürünlerle mücadelede Bakanlık sınıfta kaldı. Cezaların caydırıcı olmamasından dolayı gıda sahtekarlarının yaptıkları yanına kar kalıyor. Cezaların caydırıcı olmaması tepki çekerken, bir de Bakanlık kayıtlarında belgeli olmasına rağmen hileli ürün üreten firma ortağının Tarım Kredi Marketlerin başına getirilerek ödüllendirilmesi Bakanlığın bu konuda yaşadığı çelişkiyi gözler önüne sermişti.

YAVUZ MEHMET BULUT’UN FİRMA ORTAĞI OLDUĞU DÖNEMDE SATILDI 

Tarım Kredi Marketlerin başına atanan Yavuz Mehmet Bulut’un kurucu ortağı olduğu ve üretilen hileli ürünlerden dolayı Bakanlık tarafından birçok kez ifşa edilen Anadolu Eksper Gıda’nın 2012 ve 2013 yıllarında Türk Silahlı Kuvvetlerine iki defa ihaleyle bal sattığı gündeme geldi. Bal satışları, Yavuz Mehmet Bulut’un firma ortaklığı döneminde yapılırken, bal satışları Milli Savunma Bakanlığı Ankara ve Adana İç Tedarik Bölge Başkanlıklarına yapıldı. 

BAKANLIK AYNI TARİHLERDE ALDIĞI NUMUNELERDE HİLELİ ÜRÜN TESPİT ETMİŞTİ 

İhale tarihlerine göre, 10 Ağustos 2012’de Ankara İç Tedarik Bölge Başkanlığı’na 254 bin liralık, 30 Temmuz 2013 yılında ise Adana İç Tedarik Bölge Başkanlığına 141 bin liralık bal satışı yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığının kayıtlarına göre, Anadolu Eksper Gıda’nın 2012’nin Aralık ayı ve 2013 Şubat ayında alınan bal numunelerinde hileli üretim tespit edilerek taklit ve tağşiş listesinde yayınlanmıştı. Numune alma tarihleri ile bal satışının yapıldığı tarihlerin bir birine yakın olması dikkat çekiyor. 

TARIM KREDİ DERİN BİR SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ 

Tarım Kredi Marketlerin başına hileli ürün üreten firma ortağının atanmasının yankıları devam ederken, Bakanlık tarafından defalarca ifşa edilen firmanın aynı dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine de ihaleyle bal sattığı ortaya çıktı. Tarım Kredi Kooperatifleri, yaptığı açıklama ile Bakanlık kayıtlarını yok sayarak Yavuz Mehmet Bulut'u aklamaya çalışmıştı. Ancak gerçeğin öyle olmadığı ortaya çıkınca, Tarım Kredi Kooperatifleri derin bir sessizliğe bürünmüştü. Kamuoyunda da büyük tepki çeken atama unutturulmaya çalışılırken, Yavuz Mehmet Bulut'un da halen görevini sürdürmesi dikkat çekiyor.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kentli  Karaoğlan - I
Kentli Karaoğlan - I - 2 yıl Önce

Ankara'da bütün gıda piyasasının bal konusunda uzmanlığı (!) nedeniyle " DR" lakabıyle tanıdığı adamın durumundan bir tek TKK Genel müdürlüğünün haberinin olmaması ne garip...

Nasıl Dr
Nasıl Dr @Kentli Karaoğlan - I - 2 yıl Önce

Bir sürü Dr var.
Dr.
Yrd.Doç.Dr.
Doç. Dr.
Prof.Dr.
Ord.Prof.Dr.
Ha birde Fahri Dr var

Kentli  Karaoğlan - II
Kentli Karaoğlan - II - 2 yıl Önce

Özelliklede " DR"u 6 ay öncesinden bu göreve hazırlayan ve şirketin mevcut yönetiminin hepsini gönderip şirketi anahtar teslimi kendisine teslim eden şirket yönetim kurulu başkanının haberinin olmaması (!) anlaşılır gibi değil. FP ayakta uyurken onun uyumaması lazım değil mi?

Kentli  Karaoğlan - III
Kentli Karaoğlan - III - 2 yıl Önce

Ve son olarak " DR" un devam eden " ihaleye fesat karıştırma" davasından muhtemelen haberi olmayanları (!) bilgilendirmek üzere tarımdanhaber'in bir çalışma yapması kamu yararına olacaktır. Haydi rastgele... Tağsişçiye sahip çıkılan bir yerde kurumunda memleketinde sahip çıkanları olacaktır elbette...

Ramazan
Ramazan @Kentli Karaoğlan - III - 2 yıl Önce

Kentli Karaoğlan , Genel Müdürümüz bu işte masum yardımcısı tarafından kandırıldı ve bunu yeni anladı ama yardımcısına gücü yetmiyor. Bu mahkeme konusunu biliyor ama elinden bir şey gelmiyor. Onu bu işlere karıştırmayın

Ayıp demeyelim artık!
Ayıp demeyelim artık! - 2 yıl Önce

Tarım Kredi için nasıl bir tepki bekliyorsunuz ki? Tarnet'te milletin malını iç eden kumar masasında yiyenlere ne yapıldı? Tarkim bu sayfalarda yazıldı ne oldu? Hayvancılıkta Fetö'yle koyun koyuna olanlara ne oldu? Gübretaş 2019 'da kaç trilyon zarar ettirildi, sorumlular görevdeler mi hala? Lidaş ne oldu? Kurumun 2 başkanlık ve 60'ın üzerinde personel ve bir dünya müdürlükle direk alabileceği ürünleri ben aldım deyip komisyonunu ekleyip çiftçiye çakanlar, patronları heryıl üçer beşer sefer yurtdışına çıkartıp, görevde devamın yolunu öğrenmedilermi? Bina alıp, zarara satanlara ne oldu? Bölge karneleri batak olup görevde olanlar kimler ve neden diye soruldumu? İkram temsil harcırah açlığı çerez kalır bunların yanında. Tarım Kredi denilince Han ı Yağma sözleri geliyorsa akla, bu düzen sürer sevgili kardeşim.

Kör talih:))
Kör talih:)) - 2 yıl Önce

FP olayın üstüne gitse, atamayı gerçekleştiren, araziyi süren genel müdür yardımcısını da görevden almalı ki, cesaret edemez! Sussa hep beraber batıyorlar ama bakanlığın ve yönetim kurulunun gücü ve cesareti yok! İki ucu ballı deynek yani. Ah ah şu korona olmayaydı şimdi ye kadar en az üç yurt dışı yapıp kafayı dağıtırdı ama FP'deki de şans işte.

Kimse alamaz bunları
Kimse alamaz bunları - 2 yıl Önce

Ne bekliyoruz, sorumluların istifasını, şirket müdürünün istifasınımı? Genel müdür yardımcılığına hangi medya idarecisinin damadının atandığını siz yazmıştınız sanırım. Bu kadar berbat bir sicille görevde nasıl kalınır sanıyorsunuz? Kaç siyasetçiye gebe kalınmış, kaç bankamatik memuru işe alınmıştır, bir düşünün. Çiftçi kuruşun hesabı derken, bu kurumdan bedavadan geçinem kaç kişi var? O yüzden bu adamlara hiçbirşey olmaz, olamaz. Yazın bir tarafa.

sorular sorunlar
sorular sorunlar - 2 yıl Önce

Hala Fahrettin beyi olayın dışında göstermeye çalışanlar var bu sayfalarda. Kaç gün oldu skandal patlayalı ve anlık olarak ne yaptı bunu söyleyin? İştirak idaresi ve yönetimine? Konu unutulursa herkes yerinde, unutulmazsa gider birkaç kelle. Siz bu adamı önce gn md yrd yapmadınızmı, son görevine aylarca bu kurumda çalıstırdıktan sonra terfi ettirmedinizmi?

Fettah
Fettah - 2 yıl Önce

Çiftçi, borç batağında Kredi faizlerinde inim, inim inlerken, adamın keyfî yerinde maşAllah.


banner151