Halkın sağlığı ile böyle oynuyorlar işte ürünlerinde domuz eti kullanan firmalar!

Ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmalar belli oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı, halkın sağlığı ile oynayan firmaları gelen tepkiler üzerine aylar sonra açıkladı. Et ürünlerinde at eti ve tek tırnaklı etinin yanında domuz etinin de tespit edilmesi bazı firmalar tarafından halkın sağlığı ile nasıl oynandığını gözler önüne serdi.

banner255
Halkın sağlığı ile böyle oynuyorlar işte ürünlerinde domuz eti kullanan firmalar!
banner200

Halkın sağlığı ile oynayan firmalar gelen tepkiler üzerine aylar sonra açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı, ürünlerinde taklit veya tağşiş yapan firmaları kamuoyu ile paylaştı. Ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmalar en son 2018’in Mart ayında açıklanmıştı. Bakanlık 20 aydır halkın sağlığı ile oynayan firmaları açıklamıyordu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2018’in Mart ayından buyana yayınlamadığı taklit ve tağşiş listesini bugün kamuoyu ile paylaştı.

Bakanlığın açıkladığı listede, 618 firmanın 1211 parti ürününde taklit ya da tağşiş tespiti yapıldı. 

Ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmaların et ürünleri listesinde at eti ve tek tırnaklı etinin yanında domuz etinin de tespit edilmesi halkın sağlığı ile nasıl oynandığını gözler önüne serdi.

Bunun yanında ballarda normal şeker dışında sağlık otoriterleri tarafından bir çok hastalığa neden olduğu tespit edilen nişasta bazlı şekerlerin kullanılması da tehlikenin boyutunu ortaya koydu. 

ET ÜRÜNLERİNDE DOMUZ ETİ KULLANAN FİRMALAR 

ÜRÜNLERİNDE TAKLİT VE TAĞŞİŞ YAPAN FİRMALARIN LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN...

Taklit ve tağşiş yapan firmalar.pdf

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet demir
Mehmet demir - 2 yıl Önce

O firmaları kapatın neyi bekliyorlat anlamıyoruz

Adana, a dana yok.
Adana, a dana yok. - 2 yıl Önce

Adana da, at eti olmayan yer yok anlaşilan

Zeynep Ak
Zeynep Ak - 2 yıl Önce

Güya musluman bir ülkede yaşıyoruz bakanlik utanmadan yayinliyor da neden yasak koymuyor yazik ya bu kadar insanin vebalini nasil ödeyeceksiniz cok merak ediyorum

Işi bilmeyen
Işi bilmeyen - 2 yıl Önce

Bunlar anlamıyor. Aciklamayin, helal akreditasyona geçin

Adanalı
Adanalı - 2 yıl Önce

domuz eti kebap şişinde durmuyormuş bu yüzden adanada at eti ağırlıklı. Domuz eti kebap şişinin üzerinde dursaydı memlekette domuz kalmazdı :)

adanaa
adanaa @Adanalı - 2 yıl Önce

yok öyle bir şey. domuz eti yağlı olduğundan kebap şişinde daha iyi durur. ama kokusundan belli eder. Allah gıda ile hile yapanın belasını versin

HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

EEE NE YAPALIM, SON ZAMANLARDA “İSLAM AHLAK VE FAZİLETİ, TÜRKLÜK GURUR VE ŞUURU” TAVAN YAPTI... OLAY SADECE DOMUZ ETİ HARAMIYLA SINIRLI DEĞİL... KERAMETİ KENDİNDEN MENKUL SÜNNETİ SENİYE SAKALI BİLE OLAN GÜYA İSLAM ALİMİ, FAKİH FİLAN DA DENEN KOCA KOCA ADAMLAR ÖYLE FETVALAR VERİYORLARKİ... DOMUZ ETİ HARAMI DA NEYMİŞ... EEE TABİ KIYAMET KİMİN ÜSTÜNE KOPACAK...

Atınç adıyaman
Atınç adıyaman - 2 yıl Önce

Kapatın 1 milyon tl de ceza verin bakalım bidaha yapacaklarmı şerefsiz evlatları

banner151

banner251