Balıkesir'de de süt fiyatları 3 lira oldu!

Çanakkale’nin ardından Balıkesir’de de süt fiyatları 3 lira oldu. 

Balıkesir'de de süt fiyatları 3 lira oldu!
banner200

Balıkesir Haykoop Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özen, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "11 Aralıkta çiğ inek sütün tavsiye fiyatı 2,80 TL olarak açıklanmıştı. Ancak sütün toplanması, soğutulması ve pazarlanması aşamasında oluşan maliyetler çıktığında üreticinin eline geçecek miktar düşecekti. Bu amaçla yapılan görüşmeler ve bugün Balıkesir’de firmalar ile yapılan toplantılar sonucunda hizmet bedeli olarak 20 kuruş ilave edilerek süt fiyatı 3,00 TL, üretici eline geçecek fiyatının ise 2,80 olmasına imkan sağlanmıştır. Üreticimize hayırlı olsun. Bu sürece katkı veren herkese teşekkürler" dedi. 

ÇANAKKALE'DE DE ANLAŞMA SAĞLANMIŞTI 

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Çanakkale ve çevresinde faaliyet gösteren süt ve süt ürünleri markalarının temsilcileri, süt üreticileri ve kooperatif temsilcileri bir araya gelerek çiğ sütün litre alım fiyatı konusunda anlaşmaya varmış, Ulusal Süt Konseyi'nin açıkladığı fiyatın üstünde bir fiyatın uyglanmasına karar vermişlerdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 13:13
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
sedt
sedt - 7 ay Önce

Sütün litresi 3 az olur 7 lira yapınki kimse almasın

Onur
Onur @sedt - 7 ay Önce

Ne cahil boş insansin bir konu hakkında bilgin yok ise fikir beyan etme. Şuan maliyetlerini bile kurtarmıyor bırak para kazanmayı üretici 3 liraya bile satamiyor marketde 8 lira ucuz yemek istiyorsan git reisine şöyle maliyetleri düşürsun aktroller.

Ciftci
Ciftci - 7 ay Önce

Aydın haykop başkanı sen neredesin alıştın uyumaya.gorev yapamıyorsan koltuğu işgal etme

Ali dag
Ali dag - 7 ay Önce

Türkiye'de süt üretimi yeterli değil üretilen süt ürünleri bakanlık tarafından denetlenmesi layıkıyla .buzağı maması adı altında süt tozu ithalatına dür deyicek bakanlık aranıyor ....

Ali dag
Ali dag - 7 ay Önce

İsminde onur ama kazanmadan üreten bu insanlar calusmasa açsın bunlara maliyet artı fiyat yansıtılması buda 3.6 olmalı yarın geç olmadan bu işten anlayan bunlar bilgi saray başında oturupta inek bakanları her inek için 30 litre süt hesaplayanlari beş krediyle üreten leri gördük hepsi battı

banner151

banner251