TARIMDAN HABER ÖZEL / UKON, haftalık yağsız dana ve yağsız kuzu karkas kesim fiyatlarını açıkladı. Buna göre 21 Eylül itibariyle dana yağsız kesim fiyatı haftayı 242,66 liradan kapatırken, kuzu kesim fiyatı da 217,52 liradan kapattı. 

İthal ette salmonella krizi! Laboratuvar sonuçları ESK'yı hareketlendirdi! İthal ette salmonella krizi! Laboratuvar sonuçları ESK'yı hareketlendirdi!

DANA KESİM FİYATI SON BİR HAFTADA ARTMADI!

Son haftalarda dana kesim fiyatları yükseliş trendine girerken, geçtiğimiz hafta 242,51 liraya kadar çıkmıştı. Bu hafta Türkiye ortalaması dana kesim fiyatlarında bir değişiklik olmazken haftayı 242,66 liradan kapattı. 

KUZU KESİM FİYATI İSE 5 LİRA ARTTI

UKON’un haftalık kesim fiyatlarına göre kuzu kesim fiyatları bu haftada 5 lira yükselerek 217,52 liraya çıktı. Kuzu kesim fiyatı geçtiğimiz hafta 212,63 liradan haftayı kapatmıştı. 

ESK’NIN İHRACAT YETKİSİNİ KULLANMAYACAĞINI AÇIKLAMASINA RAĞMEN KUZU KESİM FİYATI 5 LİRA ARTTI!

ESK’nın kuzu karkas ihracatına yönelik yetkinin kullanılmayacağını açıklamasına rağmen kuzu kesim fiyatlarının yükselişini sürdürmesi, iç piyasada hayvan varlığının azalmasına bağlanıyor. 

ET FİYATLARI HAYVANCILIKTA UYGULANAN ÖNGÖRÜSÜZ POLİTİKALARI ORTAYA KOYUYOR!

Yüksek enflasyona bağlı olarak yaşanan hayat pahalılığından dolayı ete talebin düştüğü bir dönemde karkas kesim fiyatlarının yükselmesi, hayvancılık politikasında uygulanan yanlış politikaların bir sonucu olarak görülüyor. 
Yetiştiricinin maliyeti artarken, ithalatla et fiyatlarının baskılanması üretime büyük darbe vururken, bu öngörüsüz politikalar da etin daha da pahalanmasına neden oluyor. 

Dana karkas kesim fiyatı kaç lira oldu?

UKON GÜNCEL (21 Eylül) DANA KARKAS KESİM FİYATLARI
•    Ege Bölgesi: 245,35 TL/Kg
•    Akdeniz Bölgesi: 240,80 TL/Kg
•    Marmara Bölgesi: 244,10 TL/Kg
•    İç Anadolu Bölgesi: 244,00 TL/Kg
•    Doğu Anadolu Bölgesi: 241,00 TL/Kg
•    Güneydoğu Anadolu Bölgesi: 238,40 TL/Kg
•    Karadeniz Bölgesi: 245,00 TL/Kg

kesim fiyatı-10