Erdoğan talimat verdi tarımsal sulamada elektrik tarifesi değişecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile tarımsal sulama tarife grubunun adının 'tarımsal faaliyetler' olarak değiştirileceğini söyledi.

banner255
Erdoğan talimat verdi tarımsal sulamada elektrik tarifesi değişecek
banner200

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, şunları kaydetti: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) bu tarımsal faaliyeti yapan girişimcilerden elektrik tarife grubunun değiştirilmesi önerisi geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve 4-5 bakan da oradaydı. Beni çağırdı ve 'Bu konuda bir şey yapabilir miyiz?' dedi. Hemen gerekli arkadaşlarla koordinasyon yaptık. 'Eğer siz talimat verirseniz yapabiliriz efendim' dedim. 'Yapın' dedi, yaptık. Şu anda konu, bir yönetmelik değişikliği kısmına kalmış oldu."

DÜŞÜK TARİFEDEN YARARLANACAKLAR

Bakan Dönmez, eskiden tarımsal sulama grubu sanayicilerinin, ticarethaneye göre daha düşük elektrik tarifesinden yaralandığını hatırlatarak, bu konuda bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Tarımsal sulama tarife grubunun adının 'tarımsal faaliyetler' olarak değiştireceğini ifade eden Dönmez, tarımsal sulamanın da bunun içinde olacağını belirtti. Tarımsal faaliyetler elektrik tarifesinin içinde, hayvancılık başta olmak üzere bununla ilişkili konuların yer alacağını bildiren Dönmez, "EPDK ve Bakanlığımız bu konuda çalışıyor. En kısa sürede bu müjdeyi somut olarak size vermiş olacağız" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müdür Rotasyonu
Müdür Rotasyonu - 2 yıl Önce

Tarımdan haberi olmayan bizde. Fetoseverler bizde. Vekil müdürler bizde. Sendika ayrı telden İl başkanı ayrı telden çalar. Vekiller ortada yok. Müdürlük sınavı açılsın. Müdürlere görev süresi sınırı gelsin. Müdür rotasyonu uygulansın. Birinin işi koltuğu korumak birinin işi seyyar görev parası almak olmuş. Üretim yok. Çalışanların sorunu dinlensin. Sorunlar çözülsün. Yenikapı ruhu yok. Ayrımcılık çok. Gidişat çok kötü Reis.

Tarım kredi fetö müdürleri
Tarım kredi fetö müdürleri - 2 yıl Önce

Hepsi deliller karartılarak göreve geri iade edildiler bakın hepsi açığa alındı önce sonra iade soruşturma yapılmadan kiminin babası kiminin amcası kimini bölge müdürü yardımcı getiren müdür ler dahil sendika dahil mercek altına alınmalı bu sayı 10 kişi değil 300 ün üzerinde ama 10 kişi çıkartıp üstünü örttüler bu kurum kaynıyor.... Bölge müdür müdürü yardımcı ları şefler ve yolsuzluk ve dolandırıcılık savcılık dosyaları sunan kardeşlerine kurumu peşkeş çeken medya da boy boy resim çekilen dikkat edin ipin ucu kaçtı

Hadi
Hadi - 2 yıl Önce

Çiftçi kardeşim elektirik faturalarında pozisyon değiştiriyoruz bacaklar omuza

pamukçudayı
pamukçudayı - 2 yıl Önce

pamuk ekiyorduk ve sulamasının parasınıda desteğınden üdüyorduk oda gittı çünkü verimi 500 kiloya indırdıler ekmiyeceğız

Yusuf Yıldız
Yusuf Yıldız - 1 yıl Önce

patetes buğday ekimi yapıyoruz malisef patetes şu anda fiyatı 60kr 70 Kr arası gidiyor yaklaşık 50 milýar elektrik parası ödedik ilkim şartlarıyla 150 ton patates aldık ve seneye ekemez duruma düştük para edince tanzim satışları açıldı para etmeyince neden açılmıyor

Mahmut eyidoğan
Mahmut eyidoğan - 1 yıl Önce

Yalan ben bu yıl 18000 elektrik parası ödedim kg bedeli 700 kurustan

banner151

banner251