Tarım Bakanından bir günde ikinci destek ödemesi açıklaması: Çiftçinin hesabına 38 milyon lira yatırılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemelerine ilişkin bugün ikinci bir açıklama daha yaparak çiftçiye kırsal kalkınma yatırımları ile tarımsal yayım ve danışmanlık desteği kapsamında 38 milyon lira ödeme yapılacağını açıkladı. 

Tarım Bakanından bir günde ikinci destek ödemesi açıklaması: Çiftçinin hesabına 38 milyon lira yatırılacak
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, destek ödemelerine ilişkin bugün iki açıklama yaptı. İlk açıklamada bitkisel üretim destekleri kapsamında haftaya çiftçiye 2 milyon 550 milyon lira destek ödemesi yapılacağını açıklayan Pakdemirli, ardından yaptığı ikinci açıklamada ise kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında 12 milyon 323 bin lira ve tarımsal yayım ve danışmanlık desteği kapsamında ise 25 milyon 752 bin lira olmak üzere toplam 38 milyon 76 bin lira destek ödemesinin bugün çiftçilere ödeneceğini kaydetti. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 5 ay Önce

Destek odemesi akp den oncede vardi. Hep var olacak. Avrupada var tum dunyada var.. Bakan baska verileri aciklarken tum dunyadan ornek veriyorlar.. Sira ciftciye deztek odemesine gelince gidim gidim acikliyorlar cok gorunsun diye.. Bizim ciftcimiz avrupali ciftcinin aldigi destegin onda birini almiyor.. Bunu da soylesene bakan{ciftciye bakmayan} bey.. Her konuda tarimda avrupada bilmem kacinciyiz diyorsun.. Destek miktarinda avrupada yada dunyada kacinciyiz.. Birgunde bunu soyle. Destek odemek proje degil yatirim degil.. Uretim degil.. Ciftcinin hakki. Onuda vaktinde odemediginiz gibi parca parca lime lime oduyorsunuz. Bakanlik bumudur..

banner151

banner251