Orman köylüsüne faizsiz kredi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman köylülerine kullandırılan tüm ferdi, kooperatif ve kooperatif üst kuruluşları kredilerinde faizin kaldırıldığını; olası doğal afet, salgın vb. durumlarda orman köylülerinin taksitlerinin faizsiz ertelenebilmesi imkanı getirildiğini belirtti.

Orman köylüsüne faizsiz kredi!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman köylülerine kullandırılan kredilerde faizin kaldırıldığını kaydetti. Bakan Pakdemirli, twitter hesabından konuya ilişkin bir paylaşımda bulunarak şunları kaydetti: “Orman köylülerimizin ekonomik ve sosyal açıdan kalkınmalarının desteklenmesi için hayvansal üretimden bitkisel üretime, el sanatlarından traktöre kadar yüzlerce türdeki proje uygulamasında kullandırdığımız kredilerden faizi kaldırdık. Üreticimize hayırlı olsun” 

Pakdemirli, orman köylülerinin yüzünü güldüren yeni destekler hakkında şu bilgileri verdi: "Orman köylülerine kullandırılan tüm ferdi, kooperatif ve kooperatif üst kuruluşları kredilerinde faiz kaldırılmıştır. Olası doğal afet, salgın vb. durumlarda orman köylülerinin taksitlerinin faizsiz ertelenebilmesi imkanı getirilmiştir. Orman köyünde yaşayan gazilerin, şehidin dul ve yetimleri yanı sıra anne, baba ve kardeşlerinin öncelikli olarak kuraya tabi tutulmadan kredilerden faydalanabilmesi sağlanmıştır. Kredi başvurularının kurumun resmi elektronik ortamı üzerinden veya e-devlet üzerinden yapılabilmesi imkanı getirilmiştir. Kredi kullandırılan orman köylülerinin kabul edilebilir bir gerekçeyle krediden vazgeçebilmesi sağlanmıştır.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251