Küçükbaş hayvancılıkta iki destek kaleminde artış yapıldı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sürü büyütme desteği ile çobanlık desteğinin artırıldığını açıkladı.

Küçükbaş hayvancılıkta iki destek kaleminde artış yapıldı!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin'de yaptığı açıklamada sürü büyütme desteğinin 100 TL'den 125 TL'ye, çobanlık desteğinin de 5 bin TL'den 6 bin TL'ye yükseltildiğini belirtti. Bilindiği üzere çobanlık desteği başladığı 2014 yılından buyana hiç artırılmamıştı. Çobanlık desteği ilk çıktığı yıl bir yıllık sigorta priminin tamamını karşılarken geçen yıllar içerisinde artan sigorta maliyetleri karşısında yarısını dahi karşılayamaz hale gelmişti. 

BUĞDAYLA KOYUN GERİSİ OYUN!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğince, Silifke ilçesi Atayurt Hal Kompleksi'nde düzenlenen "Makine Ekipman Parkı Projesi" programına katıldı. Buradaki Yörük çadırına girip kadınlarla sohbet eden Pakdemirli'ye ayran ve sıkma ikram edildi. Pakdemirli, daha sonra törende, "buğdayla koyun, gerisi oyun" sözünün kendi coğrafya ve kültürlerini en iyi ifade eden sözlerden biri olduğunu söyledi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 gün Önce

Tarım bakanımız o kadar calisiyorki Allah razı olsun türk çiftçisi, Cumhuriyet tarihinin en murehvveh seviyesine ulaştı ne mutlu bize

Fatih Altaylı
Fatih Altaylı - 1 gün Önce

Fatih Altaylı nın yazısını okudum gerçekleri köşesine taşımış helal olsun. Daha fazla gündem olmalı bu yapılanlar ve bir an evvel bu idare görevden alınmalı. Hunharca talan etmelerine göz yumulmamalı ve musade edilmemeli yeter artık burası dingonun ahırı değil kim ne pislik yapıyorsa acilen yargıya intikal ettirilmeli ve sorumlular cezalandırılmalı çünkü sadece görevden almak vicdanları soğutmaz hesap sorulmalı hesap bu kadar fütursuzca yapılanlar kimsenin yanına kalmamalı.

Yasin kan
Yasin kan - 15 saat Önce

İnanan çıkarmı acaba ?

Niyesuh. Zıdlıyka
Niyesuh. Zıdlıyka - 10 saat Önce

Et üretimi çok önemli ne gerekiyorsa yapılmalı acil acil

banner151

banner251