Gübre desteği eridi gitti! 1 dekar buğday için 26'da 1 destek veriliyor!

Artan gübre fiyatları üretimi ciddi anlamda tehdit ederken, Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay, gübre fiyatlarına müdahale edilemediği için gübre desteklerinin artırılmasını istedi. 1 dekar buğday için gübre maliyetinin 470 TL'ye çıktığını ifade eden Okay, verilen desteğin ise sadece 18 lira olduğunu kaydetti.

Gübre desteği eridi gitti! 1 dekar buğday için 26'da 1 destek veriliyor!
banner200

Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay, artan gübre fiyatlarının tarımsal üretimi olumsuz etkilememesi için gübre desteklerinin artırılması talebinde bulundu. Çiftçinin buğday üretimine teşvik edilmesini isteyen Okay, twitteer hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “Gübre fiyatlarına müdahale edilemediğinden gübre desteği artırılmalıdır. Sezonda ithalat la fiyatlar baskılanmamalıdır. Çiftçi buğday üretimine teşvik edilmeli, ithal edilen buğdaya ödenen fiyatlarla, iç piyasaya verilen fiyat farkı çiftçiye destek olarak verilmelidir" 

1 DEKAR BUĞDAY İÇİN GÜBRE MALİYETİ 470 TL İKEN VERİLEN DESTEK İSE SADECE 18 TL! 

Diğer yandan 1 dekar buğday için kullanılacak olan gübre maliyetinin 470 TL olduğunun altını çizen Okay, buna karşılık gübre desteği yüzde 100 arrtırılmasına rağmen verilecek desteğin sadece 18 lira olduğunu dile getirdi. Gübre fiyatlarındaki artışın devam edeceğini ve 1 dekar buğday için kullanılacak gübre maliyetinin daha da artacağını dile getiren Okay, çiftçinin buğday üretimini yapabilmesi için gübre desteklerinin artırılmasının önemine işaret etti. 

ANTAKYA ZİRAAT ODASI BAŞKANI OKAY'IN PAYLAŞIMI 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 1 hafta Önce

Çiftçi boğuluyor, hiç mi feryadimizi, yanmaamizi, duyan olmayacak, enflasyon için köle gibi kullanildik şeker pancarina yüzde yirmi beş zam gübreye yüzde ucyuz, Dap gübre 2600₺ buğday 2250, şimdi Dap 7500₺ buğdayı kaç parçaya satacağız, öldük öldük hiç mi feryadimizi duyan olmayacak .

Senol
Senol - 1 hafta Önce

Yapmayın Allah aşkına tarım bakanına sorun, yönetenlere sorun, çiftçiye ne büyük para verdiklerini.

Yasin TURAN
Yasin TURAN - 1 hafta Önce

Bence bakana bağış yapalım bu parayıda , bakan kendisi üretim yapsın. Durumu görür

banner151

banner251