Gübre desteği bütün ürünlerde artırıldı!

Tarım ve Orman Bakanlığı, gübre desteğinde artışın bütün ürünler için geçerli olduğunu duyurdu.

Gübre desteği bütün ürünlerde artırıldı!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı, gübre desteğinin bütün ürünlerde artırıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yaptığı açıklamada hububatta gübre desteğinin 8 liradan 16 liraya çıkarıldığını duyurmuştu. Ancak bu açıklama kafaları karıştırırken, gübre desteğindeki artışın diğer ürünler için de geçerli olup olmadığı merak ediliyordu. Tarım ve Orman Bakanlığı bugün yaptığı açıklama ile gübre desteğindeki artışın bütün ürünler için geçerli olduğunu duyurdu. 

GÜBRE DESTEĞİ NE KADAR OLDU?

Buna göre, hububat (buğday, arpa, çavdar, yulaf, tirikale) dekara 8 olan gübre desteği 16 TL'ye, diğer ürünlerde dekara 4 TL olan gübre desteği de 8 TL'ye çıkarıldı. 

GÜBRE DESTEĞİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bakanlık açıklamasında gübre desteklerinde yapılan yüzde 100 artış sonrası ödemelerin, 2020 yılı üretimini kapsayacak şekilde hesaplanacağını ve çiftçinin kaynağa en fazla ihtiyaç duyduğu bu ilkbahar döneminde hesaplara yatırılacağını duyurdu. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorgun
Yorgun - 9 ay Önce

Tamamen çiftçinin gazını almak için yapılan iş yahu millet ile alay ediyonuz gubre nin torbası olmuş 159 tl neymiş arttirmislar 8tl destekmis gubre uçtu torbasi çeşidine göre artıyor acaba 8tl ye kaç kilo gubre alınıyor aciklarmisiniz ülke yi ne hale getirdiniz

banner151

banner251