Genç çiftçiye 30 bin lira hibe desteği yürürlüğe girdi

Ak Parti'nin seçim vaatleri arasında bulunan genç çiftçilere yönelik 30 bin lira hibe ile ilgili olarak karar, bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Buna göre nüfusu 20 binden az olan kırsal kesimdeki, 18-40 yaş arasındaki genç çiftçilerin, bitkisel, hayvansal ve yöresel tarım ürünlerine yönelik projelerine 30 bin liraya kadar hibe desteği verilecek.

Genç çiftçiye 30 bin lira hibe desteği yürürlüğe girdi
banner200
banner217

Köye dönüşü teşvik etmek amacıyla kırsalda yaşayan genç çiftçilere, kırsal kalkınma destekleri kapsamında verilecek 30 bin lira hibe desteğinin kapsamı belli oldu.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesine ilişkin karar bugün yürürlüğe girdi.

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ KAPSAMINDA GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNİN DESTEKLENMESİNE İLİŞKİN KARAR İÇİN TIKLAYIN

PROJEYE DESTEK VERİLECEK

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesini amaçlayan karara göre, kırsalda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal yöresel tarım ürünleri ve tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projelerine 30 bin TL'ye kadar hibe ödemesi yapılacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, nüfusu 20 binden az olan kırsal kesimdeki 18-40 yaş arasındaki genç çiftçiler bundan yararlanabilecek. 30 bin liralık hibe desteği 31 Aralık 2018'e kadar devam edecek. Hibe desteği 81 il için geçerli olacak. Hibe ödemesinin yapılabilmesi için hibe sözleşmesinin imzalanması ve proje yatırımının tamamlanması şartı aranıyor. Genç çiftçiler, bu program kapsamında verilen hibeden sadece bir kez yararlanabilecek.

Bu kararın uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çıkartılacak teblig ile belirlenecek.

Söz konusu kararda hibe sözleşmesi; 'proje sahipleri ile Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğü arasında imzalanan ve hibeden yararlanma esasları ile tarafların yetki ve sorumluluklarını düzenleyen sözleşme' şeklinde tarif edildi.

genc-ciftciye-30-bin-lira-hibe-destegi-yururluge-girdi25880.pdf

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 19:35
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
30 bin tl hibe
30 bin tl hibe - 5 yıl Önce

30 bin tl hibeyle yola bile cikilmaz. 30 bini aldik diyene kadar 10 unu harcatirlar...

orhan
orhan - 5 yıl Önce

millet boşuna hevesleniyor..nüfusu 20 altı yerler diyor..işaret ettiği yerler dogudaki mezra küçük ilçeler dışında yoktur..ilçeler mahalle adı altında köylerle birleşti..sivastan bu tarafta 20 binden az ilçe bulamazsın...yani bu destek tarla parası okul yardımı yeşilkart elektrik su beleş türkün sırtına yerleştir misali kürt kardeşlere..adresi böyle vermişler.20 binden az bu kitapsız soysuz cin fikir ancak kahpe hain bir kürdün aklına gelir..anadolu insanına bişey yok...saygılar

hibe
hibe - 5 yıl Önce

Ben hayvancılık yapmak istiyorum bunun içinde desteğe ihtiyacım var nasıl işlem yapabilirim

insanlarla dalga geçmek
insanlarla dalga geçmek - 5 yıl Önce

size sorarım 30 liraya köye dönecek adam ne yapacak ne iş yapacak koyun alsa 30 tane inek alsa 4 tane tavuk alsa 300 tane yapar ondan sonra dam ister yiyeceği yem saman nerede zamanında köylüyü şehre indirdiler öldüremediler süründürdüler şimdi belki ölür diye yeniden köye dönsünler istiyorlar Atatürk köylü milletin efendisi dedi ama daha sonraki politakacılar köylüyü yok saydılar yazıklar olsun hep bunlar sus payı köye dönüş demeyin adam köyündeki çiftini çubuğunu satmış şehre gelmiş gururlu insandır köylü insanı dönmek ister ama laf olur diye dönmez sizler ilk önce köyde kalan azda olsa o köylüyü köyde tutmaya çalışın eğitin iş imkanları sağlayın köylü insanı atasından gördüğü işi yapar bu iş olmaz yılarca kadırdığız bu insanlardan eliniz

hibeye gel hibeye
hibeye gel hibeye - 5 yıl Önce

Köye dönüşü teşvik etmek amacıyla kırsalda yaşayan genç çiftçilere, kırsal kalkınma destekleri kapsamında verilecek 30 bin lira hibe desteğinin kapsamı belli olmuş. 30 bin lira mı şehirdekileri köye döndürüp tarım ve hayvancılık yaptıracak çok komik ya. ve ayrıca proje isteniyor yani en az 10 bin lira kadar masraf olur, zor iş. Kaymağı yine zenginler yiyecek anlaşılan.

tarım desteği
tarım desteği - 5 yıl Önce

ben ceviz ağacı ekmek istiyorum sondaj için destekleme varmı arkadaşlar

topu şartı var mı
topu şartı var mı - 5 yıl Önce

Hayvancılık yapmak istiyorum ne gibi şartlar var

Bende nasil yaralanirim
Bende nasil yaralanirim - 5 yıl Önce

Ben 5 tane simenta inek almakistiyorum bana nasil alinir ve ne yapmam gerekir yardim ci olur saniz sevinirim tl numara 05394611235 numaramdir agirmda var hazir


banner151

banner251