Bolu'da çiftçiye 20 milyon lira destek ödemesi

Tarım ve Orman Bakanlığının insan odaklı çalışma prensibine paralel olarak üreticilerimizin maliyetlerine katkı sağlamak ve üretimde sürdürülebilirliğin temini adına yaptığı destekler kapsamında 2021 yılı Mazot-Gübre (MGD) ve Yem Bitkileri desteği olarak 20 Milyon lira destek ödemesi 8 Mart Salı saat 18.00 itibariyle başladı.

Bolu'da çiftçiye 20 milyon lira destek ödemesi
banner282

Konu hakkında açıklama yapan Bolu Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat, "İçerisinde bulunduğumuz şartlar göz önüne alındığında desteklenmesi gereken ve stratejik öneme haiz tarımsal üretim desteklemeleri kapsamında; 
Bakanlığımız Bolu’lu 9283 üreticimize 2021 yılı üretimleri için 14,3 milyonu Mazot-Gübre MGD) ve 5,7 Milyonu Yem bitkileri olmak üzere 20 milyon lira destek ödemesini 8 Mart Salı saat 18.00 itibari ile yatıracaktır. Destek ödemelerinin üreten Bolu'muzun üreten çiftçilerine hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum" dedi.

Destek ödemeleri, TC kimlik numarasının son hanesi;

0 ve 2 olanlar bugün (8 Mart) saat 18.00'den sonra,

4 ve 6 olanlar 11 Mart Cuma saat 18.00'den sonra,

8 olanlar 18 Mart Cuma saat 18.00'den sonra,

olmak üzere üreticilerin hesaplarına yatırılacaktır. Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl /İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 3 ay Önce

ÇOK KOMİK RAKAMLAR,KOSKOCA BOLU İÇİN,ARTIK BU SAAT,TEN SONRA ÇİFTÇİ BAŞİNA 3 MİLYON TL HİBE VERSENİZ ÇİFTÇİ GERİ DÖNMEK İSTEMİYOR,HERKES BAŞININ ÇARESİNE BAKACAK ÖZELLİKLE SİYASETÇLER BU İŞTEN SORUMLUDUR.

nyzc
nyzc - 3 ay Önce

Teşekkürler