Bitkisel üretim destekleri bir hafta sonra ödeniyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, önümüzdeki haftadan itibaren 2 milyar 550 milyon liralık bitkisel üretim desteklerinin ödeneceğini açıkladı.

Bitkisel üretim destekleri bir hafta sonra ödeniyor!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kilis'te gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli bitkisel üretim destekleme ödemesi kapsamında önümüzdeki haftadan itibaren çiftçiye 2 milyar 550 milyon liralık destek ödemesinin yapılacağını açıkladı. Yapılcak bu destek ödemesiyle birlikte bitkisel üretim desteklerinin yüzde 80'ininden fazlasının çiftçilere yılın ilk 6 ayınnda ödenmiş olacağını kaydeden Pakdemirli, şunları kaydetti: 

HANGİ ÜRÜNDE DESTEKLER ÖDENECEK?

"Pamuk, ayçiçeği, kolza, aspir, soya ile hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemesi, sertifikalı tohum, organik gübre destek ödemeleri, TC kimlik numaralarına göre 18 Haziran'dan itibaren çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Destan Banev
Destan Banev - 4 ay Önce

Ben ürünümü satalı 12 ay olmuş, gelmiş bana destek vereceğiz diyor. Bu dakikadan sonra versen ne olur, vermesen ne olur. Para lazım olduğunda vermeyin, Yeni ürün satmaya başlayınca destek verin. Fatura kestiğimizde diyemiyorsunuz 12 ay sonra KDV ödersin diye. Yazıklar olsun. İnsanların sabır limitleri zorluyorlar

Pamuk aklınıza geldimi
Pamuk aklınıza geldimi - 4 ay Önce

Pamuk Yunan'da yetişiyor sandık ,,Haziran 18 de ödemeye utanmadinmi yüzsüz yalancı akpliler

Süt Allah a emanet
Süt Allah a emanet - 4 ay Önce

akp sağolsun süte ne destek var 3-4 aydır ne de bir zam,şuan sütten kâr yapıyorum diyen varsa itibar etmeyin kesinlikle yalaka koyundur.Süt 3.9 tl den daha ucuz olursa emin olabilirsiniz ki ege bolgesinde sütlük hayvan kalmaz.

banner151

banner251