Bakan Pakdemirli’ye çiftçiden tepki: “Böyle mi destekleyeceksiniz?”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ‘Çiftçimizi son haddine kadar destekleyeceğiz’ sözlerine çiftçiden yoğun tepki geldi. Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından uygulanan kanunsuz faiz uygulamasını ve 2019 tarımsal desteklerin açıklanmamasını hatırlatan çiftçi, “Çiftçiyi bu şekilde mi destekleyeceksiniz?” tepkisinde bulundu. 

Bakan Pakdemirli’ye çiftçiden tepki: “Böyle mi destekleyeceksiniz?”
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 14 Ağustos 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ‘LEADER Yaklaşımı’ tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, kırsal kalkınmanın önemine dikkat çekerek, “Bizim milletimiz devletini sever, devletine güvenir. İnsanımız ister ki; devlet yoluna ışık tutsun, bir adım atsın, yol açsın. Biz de bu LEADER Yaklaşımı ile insanımızın paydaşlarıyla işbirliği yapmasına imkân sağlayacağız. Köylümüzü, çiftçimizi, emekçimizi gücümüzün son haddine kadar destekleyecek ve yönlendireceğiz" açıklamasında bulunmuştu. 

Tarımdan Haber olarak Bakan Pakdemirli’nin bu açıklamasını ‘Çiftçimizi son haddine kadar destekleyeceğiz’ başlığı ile manşetten yayınlamıştık. Haberin sosyal medyadaki paylaşımına takipçilerimizden yüzlerce yorum gelirken, Bakan Pakdemirli’nin açıklamalarına tepki gösterildi. 

TARIM KREDİ'DE YILLIK FAİZ NE KADAR BİLİYOR MUSUNUZ?

Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faize ve 2019 tarımsal desteklerin açıklanmamasına tepki gösteren çiftçi, “Sayın Bakanım, Tarım Kredi Kooperatiflerinin yıllık faiz ne kadar biliyor musunuz? Sana söyleyelim yıllık yüzde 30. Böyle mi çiftçiyi destekleyeceksiniz?” eleştirisinde bulunuldu. 

2019 TARIMSAL DESTEKLER AÇIKLANDI DA HABERİMİZ Mİ YOK?

Diğer yandan Ağustos ayının sonuna gelinmesine rağmen 2019 tarımsal desteklerin açıklanmamasını da eleştiren çiftçi, “2019 destekleri açıklandı da haberimiz mi olmadı?” tepkisinde bulundu. 

ET VE SÜT KURUMU ÜRETİCİNİN PARASINI ÖDEYEMİYOR!

Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut da, Et ve Süt Kurumu’nun üreticinin parasını ödeyemediğini belirterek, “Sayın Bakanım Et ve Süt Kurumu üreticinin parasını ödeyemiyor. Acilen Hazine Bakanlığından Et ve Süt Kurumuna para aktarılıp üreticinin parası ödenmesi lazım. Saygılar” dedi. 

VERİLEN SÖZLERE RAĞMEN SERTİFİKALI TOHUM DESTEKLERİ HALA ÖDENMEDİ 

Ankara Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Muhittin Bıyıkoğlu’da sertifikalı tohum desteklerinin verilen söze rağmen hala ödenmediğine işaret ederek, “Sayın Bakanım destekleyecekseniz Sayın Cumhurbaşkanının 25 Temmuz 2019 tarihinde Polatlı’da hasat bayramında ödeme sözü verdiği sertifikalı tohum desteklerini ödeyiniz. 15-20 gün sonra tohumun yenisini alacağız ama geçen yıl aldığımız sertifikalı tohumun desteği hala yok” şeklinde yorumda bulundu. 

Yorumların tamamını okumak için TIKLAYIN 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2022, 02:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Milli leşber
Milli leşber - 3 yıl Önce

Lütfen istifa et artık sayın bakan,onca emekle kurulub bu ülkeye adaleti kalkınmayı vaat ederek tek başına 18 yıldır iktidar olmuş milletin büyük kısmının teveccühüne kazanmış bu kutlu yürüyüş harekatının bu liyakat sahibi olmayan adamlara lütfen kurban etmeyiniz, tarım üretim hayvancılık her şey tarımla alakalı bütün her şey bitti,bu adam nerede yaşıyor kimlerden rapor alıyor kimler yönlendiriyor hala tarımda Avrupa'da birinciyiz diyor Allah'ım sen bu ülkenin tarımla uğraşan toplumuna sabır ihsan eyle bu ülkenin üreticisi dünyanın en pahalı girdi maliyetleri ile üretim yapıyor ve tarım kredi kooperatifinin yüksek faizleri ve bankaların acımasızca haciz baskıları altında üretim yapıyor ve ürettiği ürünlerini enflasyon rakamları yüksek çıkıyor diye canavar ilan ederek acımasızca ithalat yaparak bu ülkenin üreticisini rezil ettiniz ezdiniz yıktınız

Ali
Ali - 3 yıl Önce

El insaf, olacak şey değil, yaradana siginmakdan başka çare yok.

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Yapılan ise bakın, ülkede aile işletmeleri yok edildi, batırıldı, kasıtlı olarak batiriliyoruz.

E.p
E.p - 3 yıl Önce

Bu bakan çiftçiyi tamamen bitirdi reyis nerdesiniz derhal gorevden alınız

İsmail
İsmail - 3 yıl Önce

Bu bakan istifa etsin tarımın bi miktar düzelir bu işi eğline versinler tamamen düzelir tarım bu ülkede çok önemli sektör önune geleni bakan yapmıcaksın yoksa tarım diye bişey kalmaz

Ömer
Ömer - 3 yıl Önce

Bu şekilde giderse daha bu günleri her halde mumla arayacağız

Mehmet taşdemir
Mehmet taşdemir - 3 yıl Önce

Bu sene kuraklık gitti ektiğimizi biçmedik neden çifçi borçları ertelenmiyor ömür boyu zararına çalışacak gücümüz yok hükümeten destek bekliyoruz seneye ekecek gücümüz yok artık

Irgat
Irgat - 3 yıl Önce

Tamamen doğal gaz metan arasında döner sermaye karşısında emeğin gerçek bir şekilde devlet eliyle el koymuş