Çayda farklı damak tadına sahip tüketiciler için, tüketicilerin tercihleri gözönüne alınarak yeni bir ürün pazara sunuldu.

İsmini, Dicle ve Fırat nehirleri arasında kalan geniş bir coğrafyaya verilen ad olan Mezopotamya’dan alan ‘ÇAYKUR Mezopotamya Çayı’ paketinin gramaj ve görsel dizaynında da yine bölge tüketicilerinin tercih ve önerileri baz alındı. Yerel motif ve renklerin kullanıldığı 400 gramlık karton kutular 20 Şubat’ta raflarda yerini aldı.

20 İLDE ‘MEZOPOTAMYA ÇAYI’ TÜKETİCİNİN BEĞENİSİNE SUNULDU

Muş, Diyarbakır, Şanlıurfa, Tunceli, Mardin, Bingöl, Mersin, Gaziantep, Hatay, Batman, Ağrı, Malatya, Adana, Hakkâri, Adıyaman, Şırnak, Van, Elazığ, Siirt, Bitlis olmak üzere ilk etapta 20 ilde ve ÇAYKUR Genel Müdürlüğü önünde bulunan Çay Satış Mağazasında Mezopotamya Çayı satışa sunuldu. Gelecek taleplere göre ülkemizin diğer illerinde de satışı gerçekleştirilecek.

Tasarruf tedbirleri eski Tarım Bakanlarına uygulanacak mı? Tasarruf tedbirleri eski Tarım Bakanlarına uygulanacak mı?

Kadim medeniyetlerin beşiği, ortak paydası olan Mezopotamya’dan ilham alan Mezopotamya Çayı ile ÇAYKUR ürün yelpazesini genişletirken; milli ve yerli üretim çay ile sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok ülkesinde de tanınır, bilinir ve tüketim piyasasında da söz sahibi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. ​