Ürününü lisanslı depo üzerinden TMO'ya satan çiftçilere ödemelerin yapılmaya başlandığı kaydedildi. Normalde peşin olarak ödenmesi geren ödemelerin gecikmesi tepki çekmişti. Sosyal medya hesapları üzerinden konuyu gündeme getiren Toy, ödemelerin yapıldığına dair kendisine haber geldiğini belirtti.

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, ürününü lisanslı depo üzerinden TMO’ya satan çiftçinin ödemelerinden ses seda çıkmadığını belirterek, söz verilmesine rağmen ödemelerin yapılmamasına tepki göstermişti. Toy, bu paylaşımının ardından bir paylaşımda daha bulunarak, 18 Temmuz’a kadar ürünlerini lisanslı depo üzerinden TMO’ya satan çiftçilerin parasının yatırıldığına dair yeni bir haber geldiğini kaydetti. 

Kılıçdaroğlu ayçiçeği alım fiyatını açıkladı! Gözler Tarım Kredi ve Çukobirlik'e çevrildi! Alım fiyatı artırılacak mı? Kılıçdaroğlu ayçiçeği alım fiyatını açıkladı! Gözler Tarım Kredi ve Çukobirlik'e çevrildi! Alım fiyatı artırılacak mı?

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'nun kamuoyu yaptığı alımlara ilişkin açıklamada ürünlerini Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) olarak TMO'ya satanlara ödemelerin peşin olarak yapılacağı duyurulmuştu. Toy, bu açıklamayı hatırlatarak, "Hani ürünlerini lisanslı depo üzerinden TMO’ya satan çiftçiler ürün bedellerini peşin alacaktı? 14 Temmuzdan itibaren ürününü TMO’ya satan çiftçinin ödemelerinden ses seda yok" tepkisinde bulunmuştu. 

Toy, bu paylaşımının ardından bir paylaşım daha yaparak, "18 Temmuz’a kadar ürünlerini lisanlı depo üzerinden TMO’ya satan çiftçilerin parası biraz önce hesaplarına geçti diye yeni haber geldi." dedi. 

faik toy-2

toy1