İç Anadolu Bölgesinde hasat hızla devam ederken, sahadan gelen sevindirici haberler çiftçi adına mutluluğu artırıyor. Karaman’da Ali Beke Özgan ismindeki çiftçi, tarlasına ektiği Halis Ekmeklik Buğday çeşidinden dekara 1090 kg verim aldı.  

Erdoğan’ın eski doktoru Çömez'den ucuz et tepkisi! Tarım Kredi, Salih Kapusuz ve Suriye'den koyun ithalatı mevzusu... Erdoğan’ın eski doktoru Çömez'den ucuz et tepkisi! Tarım Kredi, Salih Kapusuz ve Suriye'den koyun ithalatı mevzusu...

Tarım sektöründe çiftçi bir çok sorunla mücadele ederken, arada gelen sevindirici haberlerde yarınlar adına umutları artırıyor. Bu haberlerden birisi de Karaman'dan geldi. 

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Soylu, twitter hesabından yaptığı paylaşımda Karaman’ın Kılbasan Salur köyünde çiftçilik yapan Ali Beke Özgan’ın Halis Ekmeklik Buğday çeşidinde dekara 1090 kg verim aldığını belirtti. Soylu, çiftçinin hasat sevincine ortak olduklarını belirterek, “Bugün tarım paydaşlarımızın katılımı ile Karaman- Kılbasan Salur köyünde Ali Beke Özgan çiftçimizin 1090 kg/da verim ve yüksek kalite değerlerini yakaladığı Halis Ekmeklik Buğday hasat sevincine ortak olduk” dedi. 

verim

fatura