TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Polatlı Gazete Ayrıntı'nın haberine göre, Polatlı çiftçisi, Tarım Kredi Kooperatifi önünde toplandı. Borçlarına yönelik Tarım Kredi Kooperatifi tarafından çağrılan çiftçiler, Tarım Kredi Kooperatif bölge avukatları tarafından bilgilendirildiler. 

Polatlı Tarım Kredi Kooperatifine göre 40 kişi, çiftçilere göre sayısı yaklaşık bin kişi olan borçlu çiftçiye yeni yıldan sonra borcunu ödeyemezse icra uygulanacak. 

Tarım Kredi Kooperatifi önünde veryansın eden Polatlı çiftçisi hükumete seslenerek borç faizlerinin silinmesini ve 5 yıla taksitler halinde yayılmasını istediler. Ödeyecek durumlarının olmadığını belirten çiftçiler, "tarla ipotekli traktörler ipotekli. Çiftçiliği sürdürecek halimiz kalmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız Simit Sarayını değil çiftçiyi kurtarsın“ dediler.

Çiftçi bu sorunun cevabını arıyor: Yüksek faizle traktör alınır mı? Çiftçi bu sorunun cevabını arıyor: Yüksek faizle traktör alınır mı?