Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde yürütülecek olan "Süt Otu (RyeGrass) Ekiminin Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında, tohum bedelinin yüzde 75'i hibe, yüzde 25'i üretici katkılı olmak üzere İtalyan Çimi (Süt otu) tohumu dağıtılacak.

Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, üreticilerin en fazla 10 dekar alan için başvuru yapabileceği belirtilerek, toplamı 10 dekarı geçmemek üzere tohum talebinde bulunabilecekleri kaydedildi. 

Sığır ve koyun sayısında korkunç düşüş! 6 ayda koyun ve keçi sayısı 3 milyon, sığır sayısı ise 330 bin azaldı! Sığır ve koyun sayısında korkunç düşüş! 6 ayda koyun ve keçi sayısı 3 milyon, sığır sayısı ise 330 bin azaldı!

Süt otu tohumu desteklemesinden yararlanmak isteyen çiftçilerin ekim yapacakları parseli belirleyerek ada-parsel numaraları ve ÇKS belgeleri ile birlikte, ÇKS kaydı olmayan çiftçilerin ise Çiftçi Belgesi ile birlikte İlçe Müdürlüğüne başvurmaları istendi. 

Üreticilerin talepleri 10 Temmuz mesai bitimine kadar ilçe müdürlüklerinde alınacak.