Küçükbaş hayvancılıkta uygulanan yanlış politikaları protesto etmek için bugün Gaziantep-Şanlıurfa karayolunu bir süreliğine trafiğe kapatan üreticilerin ifadesi alınmak için teker teker savcılığa çağrıldığı ortaya çıktı. Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, üreticinin sesini duyurmak için yaptığı eylemin birileri tarafından farklı yerlere çekilmeye çalıştığını belirterek, “İnsanlar hayvanlarına yem alamıyor, her gün iflas ediyorlar. Bunu görmeyenler, ‘bu işi kim organize etmiş, niye bu boyuta gelmiş’ diyorlar. Şimdi tek tek ifadeye çağırıyorlar. Beni de çağırmışlar. Çok şükür kimseden korkumuz yok” dedi. 

birlik başkanı yeni

BİRLİK BAŞKANINDAN ZEHİR ZEMBEREK VİDEO! TARIM BAKANLIĞI BÜROKRATLARINI YERDEN YERE VURDU!

Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, zehir zemberek bir video çekerek Tarım ve Orman Bakanlığının küçükbaş hayvancılıkta uyguladığı politikalara sert bir şekilde tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaştığı video kısa sürede binlerce paylaşım ve etkileşim alırken, bugün Gaziantep-Şanlıurfa karayolunu bir süreliğine kapatan üreticilerin hepsinin de ifadesi alınmak için savcılığa çağrıldığını belirterek, “Bu üreticilerimiz Ankara’da oturduğu yerde sorunları görmeyenlerden daha çok ülkesini, bayrağını seviyor” diyerek tepki gösterdi. 

ÜRETİCİNİNİN SORUNUNU GÖRMEYENLER 'BU EYLEMİ KİM YAPMIŞ?' ONUN PEŞİNE DÜŞMÜŞ!

Söz konusu eylemin kendisi tarafından organize edildiği yönünde bölge milletvekillerinin ve yöneticilerinin yanlış yönlendirildiğini dile getiren Türkman, yolu kapatan üreticilerle konuşarak yolun açılmasını sağladığını ancak Ankara’dan birilerinin söz konusu videonun önünü arkasına keserek belli yerlere gönderdiğini belirterek, “Biz gidip kapanan yolu açıyoruz. Ama siz Ankara’da oturduğunuz halde utanmadan bu şehrin bürokratlarına videonun önünü arkasına keserek yalan yanlış bilgi gönderiyorsunuz. Utanın diyeceğim ama sizde utanacak yüzde yok” tepkisinde bulundu. 

ESK'NIN KARKAS İHRACATI DA ÜRETİCİNİN SORUNA ÇÖZÜM OLMADI

Küçükbaş hayvan üreticisinin zararına üretim yaptığını, sorunların çözümü için sürekli yetkilileri bilgilendirdiklerini ifade eden Türkman, “Üreticimiz günlerdir canlı hayvan ihracatının açılmasını bekliyor. Maalesef ESK ihracatı karkas olarak açıkladı. Sonuçta bu da yaramadı. Üretici 95-96 liraya kestirdiği hayvanını 86 liradan kestirdi” dedi.