ÖZEL HABER / Tarımdan Haber'de 2 yıl önce yayınlanan; ‘Ucuz ette şok şikayet dilekçesi!’ haberine ETTAT Firmasının başvurusu üzerine Bursa 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli kararı verildi. Mahkeme, erişim engeli kararında şirketin itibar ve saygınlığı ile kişilik haklarının ihlal edilmesini gerekçe gösterdi. ETTAT Firmasının, Tarımdan Haber’de 30.12.2018’de yayınlanan habere tam iki yıl sonra mahkemeye başvurarak erişim engeli kararı aldırması dikkat çekti. 

ET VE SÜT KURUMU'NA ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERİLMİŞTİ 

Tarım Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen'in eski şirket ortağı TİGEM’e danışman yapıldı! Tarım Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen'in eski şirket ortağı TİGEM’e danışman yapıldı!

Bilindiği üzere söz konusu haber, 2018 yılında ‘Ucuz Et’ projesinin uygulandığı bir dönemde bir yetiştiricinin ETTAT Firmasıyla ilgili olarak Et ve Süt Kurumu’na verdiği şikayet dilekçesi üzerine yapılmıştı. Şikayet dilekçesi o dönem gündeme bomba gibi düşerken, uzuz et projesi kapsamında Et ve Süt Kurumu’ndan alınan etlerin paketleme aşamasında marketlere doğrudan verilmediğine yönelik iddiaları kuvvetlendirmişti. Söz konusu şikayet dilekçesi Et ve Süt Kurumu’nun kayıtlarında dururken, Bursa 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin ‘Ucuz ette şok şikayet dilekçesi’ haberimize şirketin itibar ve saygınlığı ile kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle erişim engeli kararı vermesi dikkat çekti. 

ettat