Gübretaş’ta gizli bina satışının arkasından RAZİ planı çıktı! Gübretaş’ın içi boşaltılacak! Gübretaş’ta gizli bina satışının arkasından RAZİ planı çıktı! Gübretaş’ın içi boşaltılacak!

TARIMDAN HABER ÖZEL / TKDK Başkanı Ahmet Antalyalı, kurum personeli tarafından büyük tepki çeken sözleşmeli personellerin görevlendirmelerinin iptal edilmesi kararına yönelik Tarımdan Haber’e açıklamada bulundu. Antalyalı, gerçek mazereti olan personelin tayin edilmeyeceğini kaydetti.

TKDK’da çalışma barışına büyük darbe! Aileler dağılacak! Haberimiz ile gündeme getirdiğimiz kurumdaki sözleşmeli personelin görevlendirmelerinin iptal edilmesine yönelik karara, kurum çalışanlarından büyük tepki gelirken, TKDK Başkanı Ahmet Antalyalı alınan kararla ilgili olarak Tarımdan Haber’e açıklamada bulundu.

GERÇEK MAZERETLERİ DİKKATE ALACAĞIZ

Antalyalı, sözleşmeli personelin görevlendirmelerini iptal etmediklerini süresi sona erenlerin görevlendirmelerinin yeniden uzatılmayacağını belirtti. Tasarruf tedbirleri kapsamında bu kararı aldıklarını ifade eden Antalyalı, ancak gerçek mazereti olan personelin kadrosunun bulunduğu ile gönderilmeyeceğini söyledi. Antalyalı, gerçek mazereti olan personelle ilgili 1-10 Temmuz arasında başvuruları aldıklarını kaydetti.

DEPREMZEDE PERSONEL KARARDAN DOLAYI İNTİHAR ETTİ!

Diğer yandan TKDK’da geçici görevlendirmede sürenin yeniden uzatılmamasından dolayı bir depremzede personelin intihar etmesi, kurumda büyük bir infiale neden oldu. Malatya’da depremde ailesini kaybeden Cihangir Emre Küçüker, geçici görevlendirme ile Manisa’da görev yapıyordu. TKDK’nın aldığı kararla Malatya’ya dönmek istemeyen Küçüer’in bu nedenden dolayı intihar ettiği kaydedilirken, TKDK Başkanı Antalyalı intihar eden Küçüker’e yıllık izin hakkını kullanarak mazeret tayinine başvurmasını istediklerini ancak böyle üzücü bir olayla karşılaştıklarını belirtti.