Ziraat Odası çiftçiye ucuz gübre temin etti!

Çorum Ziraat Odası, artan girdi maliyetleri nedeniyle zor günler geçiren ve tarlasına gübre atamayan çiftçilere yardım elini uzattı. Çorum Ziraat Odası'nın bu çalışması, çiftçiler tarafından takdir edildi.

Ziraat Odası çiftçiye ucuz gübre temin etti!
banner282

Çorum Ziraat Odası, artan girdi maliyetleri nedeniyle zor günler geçiren ve tarlasına gübre atamayan çiftçilere yardım elini uzattı. Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Çorum çiftçisine piyasa satışının altında uygun fiyattan gübre temin ettiklerini söyledi. Türkiye'de tarımsal üretimdeki yetersiz gübreleme nedeniyle temel gıda ürünlerinde enflasyonun artmasına yol açabileceğini kaydeden Sayan, bu mağduriyetlerin giderilmesi için Çorum Ziraat Odası olarak imkanları dahilinde her zaman çiftçinin yanında olduklarına vurguladı.

ÇİFTÇİLER ZOR DURUMDA

Artan gübre fiyatları nedeniyle çiftçilerin zor durumda olduğunu belirten Mehmet Sayan, Ziraat Odası başkanlığı olarak temin ettikleri 6 kamyon gübreyi Çorum çiftçisine piyasa değerinin altında satışını gerçekleştirerek, çiftçiye biraz da olsa can suyu olmaya çalıştıklarını ifade etti. Son bir yıl içerisinde gübre fiyatlarının yüzde 400'lere çıkan oranlarda arttığını hatırlatan Sayan, yeteri miktarda gübre kullanmayan çiftçinin verim düşüklüğünden dolayı üretimde umduğunu bulamayarak, üretimden vazgeçebileceğini kaydetti.

GÜBRE FİYATLARINDAKİ ARTIŞA DUR DENİLMELİ 

Türkiye, kimyasal gübre ham maddesi açısından neredeyse tamamen dışa bağımlı bir ülke olduğuna değinen Sayan, ekilen üründen verim alabilmek için bitkinin gereksinim duyduğu azot, fosfor ve potasyum gibi besinleri sağlayan gübrelerin, tarımsal üretimde hayati öneme sahip olduğuna işaret etti. Tarımsal üretimi arttırmak, tarımsal maliyeti düşürmek ve çiftçileri ayakta tutmak için tarımsal desteklerin arttırılması gerektiğini vurgulayan Sayan, özellikle ucuz gübre temininin devamının sağlanmasını istedi. Gübre fiyatlarındaki artışa 'dur' denilmeli çağrısı yapan Sayan, gübre fiyatlarındaki aşırı artışların çiftçileri ciddi anlamda olumsuz etkilediğini kaydetti. Çorum çiftçisinin her zaman yanında olan ve sorunlarının çözümünde gösterdiği çalışmalardan dolayı AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan'a teşekkür eden Mehmet Sayan, milletvekili Ceylan'ın ucuz gübre temin edilmesinde büyük bir gayret gösterdiğini dile getirdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 10:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üretici
Üretici - 4 hafta Önce

Yakında görevden alırlar. Neden rantcıların işini zora sokuyorsun diye. Yeni ülkemiz. Öp.. Ş... K.... Nı ranta devam.

Leçber
Leçber - 4 hafta Önce

Mehmet Sayan ı davranışından dolayı tebrik ediyorum.Adam yatmıyor

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 4 hafta Önce

Reklam amaçlı haber yapmayın kardeşim.piyasa fiyatının altında gübre vermiş bilmem neymiş.ne kadar altında onu bile demiyorsunuz.10 kuruş altında mı.6 kamyon gübre 50 çiftçiye anca yeter.adam gibi haber yapın.

Ali dag
Ali dag - 4 hafta Önce

Binlerce dönüm araziye gübre atılmadı bu verilen gübre denizde damla olmaz tamamen tirubunlere oynamak diyoruz bu işe

Türkmenbeyi
Türkmenbeyi - 3 hafta Önce

6 kamyon mu dalga geçer gibi ben her yıl 2 kamyon kullanıyorum

Mühendis
Mühendis - 4 hafta Önce

Ziraat odası Başkanı Mehmet Sayan Miletvekili Ahmet Sami Ceylan la ve Çorumda ki tarımsal örgütlerle Çok başarıl çalışmalar yapıyorlar. Çorumdaki oda ve birliklerin çalışmaları ülkemiz için örnek olabilecek çalışmalar. Kısacası Çorum modeli takdire layık diyorum başarılar.

Bilen adam
Bilen adam - 4 hafta Önce

Yenimi dillenmis başkan.. yıllardır yağ çekmekten başka ne yapmış.

Çiftçi
Çiftçi - 3 hafta Önce

Bütün çiftçiler gubrelerini aldıktan sonra ucuz gübre dağıtmışlar kesin yandaşlarına vermişlerdir