Ziraat Oda Başkanlarından Şemsi Bayraktar'a ziyaret!

Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban ve Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Azimet Topçu, TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar’ı ziyaret etti.Zira

Ziraat Oda Başkanlarından Şemsi Bayraktar'a ziyaret!
banner282

Çiftçilerin talep beklentilerinin ele alındığı ziyarette Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban ve Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Azimet Topçu, artan girdi maliyetleri nedeniyle çiftçilerin zor durumda olduğunu ve acilen çözüm bulunması gerektiğini iletti.

Oda Başkanları, “Sivas’ta geçtiğimiz yıl kuraklık ve zirai don ürünleri vurdu. Rekoltede ciddi düşüş yaşandı. Bu yılda çiftçimiz gübresiz ekim yapılacağı için düşüş olacak. Üretimde oluşacak düşüş fiyatları arttıracaktır. Kendi kendimize yetemez isek ülkemizde gıda anlamında ciddi sorunlar yaşanır ve dışa bağımlı hale geliriz. Çiftçilerimize özellikle bu yıl ciddi destekleme yapılmalı. Gübre konusunda çiftçilerimize Yüzde 50 sübvanse desteği sağlanmalı. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanımızdan bu konuda destek bekliyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TZOB Başkanı Ş.Şemsi Bayraktar, çiftçilerle ilgili sorun ve sıkıntıları sık sık gündeme taşıdıkları için Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban ve Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Azimet Topçu’ya teşekkür etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2022, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Turan
Mehmet Turan - 1 ay Önce

Bir Bakan 4 bakanlik olması gereken yere bakamaz.Acilen Bu hayata geçirilmeli ve Oda Başkanları bu işin içine dahil edilmeli.bizzat devlettede görev almaları gerekir.

hemen kapatılmalılar
hemen kapatılmalılar - 1 ay Önce

bıktık usandık bu adamlardan bi bitmediler safi lafla ziraat odaları başkanı bu köhneleşmiş kurumlar hemen kapatılmalı

banner151