Yem fiyatlarından dert yanan besiciye Tarım Bakanlığından dahiyane çözüm! 

Yem fiyatlarından dert yanan besicilere Tarım ve Orman Bakanlığından dahiyane çözüm! Besiciler artık hayvanını dijital ortamda kestirerek, etini dijital ortamda satabilecek. Ancak bu sistemin nasıl çalışacağı, üreticiye ve tüketiciye nasıl bir fayda sağlayacağı ise tam bir muamma!

Yem fiyatlarından dert yanan besiciye Tarım Bakanlığından dahiyane çözüm! 
banner200

ÖZEL HABER / Yem maliyetleri artmasına rağmen yakın bir zamana kadar karkas kesim fiyatlarının yerinde saymasından dolayı zarar eden besicilere Tarım ve Orman Bakanlığından dahiyane bir çözüm geldi! Tarım Bakanlığının bulduğu dahiyane çözüme göre, besiciler artık etini dijital ortamda kestirerek yine dijital ortamda satabilecek. Sistemin marketlerde et fiyatını nasıl düşüreceği ve yem fiyatlarından dolayı mağdur olan besicilere nasıl bir çözüm getireceği ise merak ediliyor. 

BAKANLIĞIN PROJESİNİ AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MAHİR ÜNAL AÇIKLADI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TV 5’de katıldığı ‘4. Güç’ programında, Tarım ve Orman Bakanlığının besicilere yönelik önümüzdeki günlerde açıklayacağı bir projeyi gündeme getirdi. Ünal, şunları kaydetti: “Geçtiğimiz Salı günü Kars’taydım. Hayvancılarla bir araya geldim. Orada başkan dedi ki; biz eti 38 liraya mal ediyoruz. Neden markette bunun fiyatı artıyor? Tarım Bakanını aradım. Tarım Bakanı telekonferansla toplantıya katıldı. ‘Tarım Bakanı, evet sorunun farkındayız şimdi hayvan üretimi ve et üretimi yapan üreticimiz için yeni bir çözüm şeyi hazırlıyoruz. Dijital ortamda hem etini kesme hem satma imkanı sunacağız’ dedi. 

DİJİTAL ORTAMDA ET SATIŞI NASIL İŞLEYECEK VE BESİCİLERE KATKISI NE OLACAK?

Besiciler özellikle yem fiyatlarına bir çözüm bulunmasını beklerken, Tarım ve Orman Bakanlığının üzerinde çalıştığı dijital ortamda etin kestirilip satılması, sektördeki sorunlara nasıl bir çözüm getireceği merak konusu oldu. 

MARKET FİYATLARINA ÇÖZÜM BULUNAMADI ETİ DE DİJİTAL ORTAMA ALACAKLAR!

Dijital Tarım Pazarı'nın (DİTAP) kuruluş amaçlarından birisi de market raflarındaki yüksek fiyata çözüm bulmaktı. Ancak bir çok ürün DİTAP üzerinden alınıp satılmaya başlanmasına rağmen gelinen noktada bu sistemin market raflarındaki fiyatlara henüz bir katkısı hissedilmezken, yem fiyatlarından ve karkas kesim fiyatlarının düşüklüğünden dert yanan besicilere DİTAP projesinin geliştirilmesi sektörde şaşkınlıkla karşılandı.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 21:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım kredi yem
Tarım kredi yem - 11 ay Önce

Tarım kredi yem genel müdürlüğündeki ve Şanlıurfa şubesinde ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler nasıl istifaya zorlanıyor. İşletme bölümü mezunu birisi nasıl Şanlıurfa şubeye şube müdürü olur. O zaman Genel müdürlükte finans ve muhasebe birimi lav edilsin, Mali ve idari işler genel müdür yardımcısı görevden alınsın yerine Ziraat mühendisi veya veteriner hekim atayalim. Ah Ömer ah Ömer ah Ömer ah yaktı Genel Müdürü H.F.K ah Ömer ah yaktın genel müdür F.P. böyle olursa kurum kâr da etmez. Yolsuzlukta olur. Az kaldı Sayın Başkanımız RTE olaya el attı çok şükür. Biraz sabır. Ya Hak Ya Hak Ya Sabır Ya Allah. Allah'u Ekber Allah'u Ekber Allah'u Ekber.

Denizli yem soruyor
Denizli yem soruyor - 11 ay Önce

Bütün her şey ayyuka iken gnl mdlükteki muhasebe müdürümü a.a ve mdür yardımcısı ö.m neden halen orada tutuluyor? Gnl müdürü neden bu ekip yanlış yönlendirdi? Fabrikalarda kurdukları kadrolar neden görev başında? Al birini vur ötekine fahrettin bey ve hasan bey gerçekten işiniz çok zor Allah yardımcınız olsun muhasebe ekibi fabrikalarda neyi baskılamaya çalışıyor? İşi bilen kadrolar neden fes ediliyor? Bu ekibin pislikleri ortaya çıkmasın diyemi?

Serdar Ortaç
Serdar Ortaç - 11 ay Önce

Biraz sabredin dijital yem ile dijital besicilik başlayacak, daha sonra dijital köfte yiyecegiz hepimiz. Yaşa bakanım süpersin

Ciftci burdur
Ciftci burdur - 11 ay Önce

Sayin boşbakan git farmville oyna yada başka çiftlik oyunları oyna. Cınku yakında göreceğin tek çiftci sanal ortamda olcak

sadi kara
sadi kara - 11 ay Önce

kardeş sana akıl vereyim telefonunu sat yem al

Ali dag
Ali dag - 11 ay Önce

Neden biz tarım hayvancılık işi yapanların burnu b.ktan kurtulmadığını çok iyi gördük bu bakanla bu iş olmazzzzzz

Ciftci
Ciftci - 11 ay Önce

Bos Alan

Ali eker
Ali eker - 11 ay Önce

bakan bey herşeyi ithal etmeyi iyi biliyorsunu yemi de ithal etsenize besici bir nefes alsın


banner151

banner251