Ulusal Süt Konseyi Bakan Pakdemirli ile görüştü 2.80 fiyat Nisan sonuna kadar geçerli

Ulusal Süt Konseyi Başkanı Prof. Dr. Muhittin Özder, Başkanvekili Tevfik Keskin ve süt sanayicilerini temsilen Konsey Yönetim Kurulu üyesi Recep Ateş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi makamında ziyaret ettiler. USK tarafından açıklanan 2.80 TL, süt tavsiye fiyatının Nisan ayı sonuna kadar geçerli olduğu vurgulandı.

Ulusal Süt Konseyi Bakan Pakdemirli ile görüştü 2.80 fiyat Nisan sonuna kadar geçerli
banner200

Ulusal Süt Konseyi Başkanı Prof. Dr. Muhittin Özder, Başkanvekili Tevfik Keskin ve süt sanayicilerini temsilen Konsey Yönetim Kurulu üyesi Recep Ateş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi makamında ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında bakan yardımcısı M. Hadi Tunç ile hayvancılık genel müdürü Zekeriya Erdurmuş’da hazır bulundular.

GÜNDEMDE SÜT FİYATLARI VARDI 

Kalite esaslı ve pariteye göre fiyatlama, çiğ sütte mevsimsel arz-talep dengesi gibi süt sektöründeki güncel gelişmelerin değerlendirildiği ziyaretin gündeminde süt fiyatları da vardı. Çiğ süt tavsiye fiyatının belirlenme çalışmalarının önceki dönemlerde olduğu gibi Ulusal Süt Konseyi çatısı altında olması gerektiğini Bakan Pakdemirli’ye ileten Ulusal Süt Konseyi yetkilileri, ayrıca kalite bazlı çiğ süt fiyatlama modelinin de hayata geçirilmesinin önemini anlattılar.

Konu ile ilgili olarak başkan Özder şöyle konuştu “Süt sektörü çok dinamik bir sektördür. Maliyetlerdeki ani değişiklilere, arz ve talepte oluşabilecek dalgalanmalara hızlı müdahale edilmesi gerekir. Ulusal Süt Konseyi olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu sayın Bakanımıza ifade ettik. Sorunların çözüm yolları konusunda kendisi ile aynı noktada olduğumuzu görmek bizleri mutlu etti.

Ayrıca Avrupa’da olduğu gibi sütün sınıflandırılması ve kaliteye göre fiyatlandırma modeline geçilmesi konuları da görüşmemizde ele alındı. Bakanlığımızın bu konuda yapmış olduğu çalışmalar bizler için çok önemli. Kalite konusunda daha önemli adımlar atılacağından eminiz.

Toplantıda, ayrıca süt piyasasındaki mevcut gelişmeler değerlendirildi. Geçtiğimiz ay USK tarafından açıklanan ve 1 Ocak tarihinden geçerli olan 2.80 TL, süt tavsiye fiyatının Nisan ayı sonuna kadar geçerli olduğu vurgulandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 18:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 9 ay Önce

Kesilen süt ineklerinin vebali
uzerinize olsun.ureticilerin hakkını nasıl ödeyeceksiniz. Sizde hiç Allah korkusu kalmadımı.

Faşistlere bak
Faşistlere bak - 9 ay Önce

o süt sanaicisine sor ve c iftciden zamlı sütü almadan süt ürünlerine neden zam yapmışlar

Ciftci
Ciftci - 9 ay Önce

Süt sanayicisi yemci marketci has evlat üretici üvey evlat mı . Nedir sorununuz.

Baskancik
Baskancik - 9 ay Önce

Yönetici olduğunuz üretici birliğinin üyesi olmaktan utanç duyuyorum. Sermayeye hizmet ediyorsunuz üretici adına konuşmayı hak etmiyorsun

Çiftçi
Çiftçi - 9 ay Önce

Kaliteli sütmüş. Allahtan korkmazlar kuldan utanmazlar sizin gibi hak yiyenler yüzünden bizim ineklerimiz saman balyasıyla geçiriyor gününü. Allah hepinizin belasını versin dilerim Allahtan biran önce corona olur cehennemde kesilen süt ineklerinin zevalini ödersiniz. Yahu size söylenecek o kadar çok laf varki amma velakin Tayyip amcanız milleti hapse tıkmakla meşhur, hapse girersem ineklerime bakacak yok.

banner151

banner251