Türkşeker'den sonra Konya Şeker de pancar taban fiyatında artışa gitti

Konya Şeker, daha önce 2022-2023 Şeker Pancarı Üretim Dönemi için belirlenen 16 polar için 800 TL olan avans fiyatını günün şartlarına göre güncellediğini duyurdu.

Türkşeker'den sonra Konya Şeker de pancar taban fiyatında artışa gitti
banner282

Açıklamada, '2022-2023 Şeker Pancarı Üretim Kampanya Dönemi için şeker pancarı taban fiyatı 1.000 TL ve artı 50 TL de kota tamamlama primi olarak belirlenmiştir. Ancak kesin fiyat hasat zamanı açıklanacaktır. Ayrıca primlere ek olarak küspenin de yine üretici ortaklarımıza ücretsiz olarak dağıtımı devam edecektir.' ifadeleri yer aldı.

ÇİFTÇİYİ DEĞİŞEN PİYASA KOŞULLARINA GÖRE DESTEKLİYORUZ

Konuya ilişkin görüşlerine yer verilen PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, attıkları bu adımla üretici ortaklarını değişen piyasa koşullarına göre desteklediklerini bildirdi.

Erkoyuncu, şunları kaydetti: "Kararlılıkla biz üretime devam ediyoruz, üretici ortaklarımızın da üretime devam etmesini sağlıyoruz. Bütün planlamalarımızı yaptık, daha öncede açıkladığımız gibi devletimizin ilgili kurumları ile eş güdümlü olarak, şeker pancarında üretici ortaklarımızın üretimi sürdürmesini sağlayacak şekilde taban fiyatını güncelledik. Verdiğimiz şeker pancarı taban fiyatı bütün çiftçilerimize hayırlı olsun. Hepsine bereketli bir üretim sezonu diliyorum"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2022, 16:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferit
Ferit - 2 ay Önce

Allah sizleri kahretsin 50 kg şeker 5 ay öncesi 200 tl fiyatıyla şuan 700 tl gibi çılgın gaspla milleti kahrettiniz

Ahmadali
Ahmadali - 2 ay Önce

Mazot var mazot
Şeker yerine
Mazot içiniz
Şekerin eneejisi yerine geçer

banner151