Türkoğlu ilçesinde bir ilk: Geniş bir alanda karnabahar üretimi yapıldı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde tarımsal üretimde çeşitliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar meyvelerini veriyor. Türkoğlu ilçesinde ilk defa geniş bir alanda karnabahar üretimi yapıldı.

Türkoğlu ilçesinde bir ilk: Geniş bir alanda karnabahar üretimi yapıldı
banner200

Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün İlçe genelinde hem sanayiye yönelik hem de doğrudan tüketime yönelik tarım ürünlerinin çeşitliliğinin artırılması çalışmaları kapsamında geniş alanda karnabahar üretimi başladı. 

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrolünde özel sektör eliyle 20 dekar alanda karnabahar deneme bahçesi kuruldu. Deneme üretimi kapsamında, Türkoğlu coğrafyasına uyumu, yetiştirme süreci konusunda takip edilmeye başlandı. Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelinin gereken kontrolleri titizlikle yaparak gelişmeleri yakından takip ettiği karnabahar bahçesinde geçen sürede herhangi bir sorun ve sıkıntıya rastlanmadı.

Karnabahar deneme üretimini gerçekleştiren Paşa Ünlü ise: “Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teşviki ve desteği ile Türkoğlu İlçesinde ilk defa bu kadar geniş bir alanda karnabahar üretimi yapıyoruz. Ürün rekoltesinden umutluyuz. Karnabahar üretiminin ilçemiz geneline yayılmasını umuyoruz. Sağ olsunlar tarımsal konularda İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimiz her zaman yanımızdalar, ilgileri için teşekkür ederim.” Dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251