Traktör kredilerinde üretim şartı kaldırıldı!

Traktörün yatırım kredisinden yararlanması için bitkisel üretim veya küçükbaş, büyükbaş hayvancılık ve kanatlı üretim konularından en az birinin bulunması şartı aranıyordu. Yeni düzenlemede ise bu şart kaldırıldı.

Traktör kredilerinde üretim şartı kaldırıldı!
banner282

Dünya gazetesinin haberine göre, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tarımsal üretime düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasına ilişkin esasları düzenleyen tebliğde değişiklik yapıldı. Önceki tebliğde traktörlere yatırım kredisi verilmesi için gerekli olan bazı şartlar, yeni tebliğde esnetildi. Daha önce traktörün yatırım kredisinden yararlanması için; bitkisel üretim veya küçükbaş, büyükbaş hayvancılık ve kanatlı üretim konularından en az birinin bulunması şartı aranıyordu. Yeni düzenlemede ise bu şart kaldırıldı.Buna göre, ilgili yönetmelik hükümlerine göre kredi uygunluk belgesi veya geçerlilik süresi devam eden zirai kredilendirme belgesi olan traktörler için yatırım kredisi kullandırılabilecek.

TARIMSAL MEKANİZASYONUN KREDİLENDİRİLMESİ HÜKÜMLERİ DE DEĞİŞTİRİLDİ 

Tebliğin, tarımsal mekanizasyon araçları ile sulama ekipmanlarının kredilendirilmesiyle ilgili hükümlerinde de değişiklik yapıldı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 18:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
uyanıklık ta türk beyni
uyanıklık ta türk beyni - 1 yıl Önce

bu habere kimse ilgi göstermemiş çiftçi batıyor da gören yok reise göre tarım güllük gülistanlık kendisi sarayda bedava bizim vergilerimizle hayatını yaşıyor ya