Tarımda Ruhsar Pekcan vakası! Kim bu üst düzey bürokrat?

Oğlunun genel müdürlük yaptığı şirketten hizmet alımı yapan kim bu üst düzey bürokrat?

Tarımda Ruhsar Pekcan vakası! Kim bu üst düzey bürokrat?
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Ruhsar Pekcan’ın Bakanlık görevinden alınmasına neden olan olayın bir benzeri, yıllardır tarım sektöründe önemli bir kurumda da yaşanıyor. Tarım sektöründe üst düzey bürokrat, yöneticiliğini yaptığı kuruma oğlunun genel müdürlük yaptığı özel şirketten yıllardır hizmet alımı yapıyor.

TARIM SEKTÖRÜNDE DE BENZER BİR TİCARİ İLİŞKİ VAR!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın eşinin yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerden Bakanlığa dezenfektan aldığının ortaya çıkması üzerine görevden alınması, tarım sektöründe de benzer bir ticari ilişkiyi gündeme getirdi. Tarım sektöründe üst düzey bir bürokratın oğlunun genel müdürlük yaptığı özel şirketten görev yaptığı kuruma uzun yıllardır hizmet almasıyla biliniyor. Söz konusu üst düzey bürokratın bu şirketle resmi bir ortaklık statüsü bulunmasa da organik bir bağı olduğu herkes tarafından konuşuluyor.

Söz konusu şirketin yıllar önce Ankara’daki açılış programına da bu bürokratın ev sahipliği yapması bu şirketle arasında olan organik bağı gösteriyor.
Tarım sektöründe önemli bir kurumun genel müdürlüğünü yapan bürokratın oğlunun genel müdürlük yaptığı şirketten hizmet satın alımı yapması etik kurallarına ve genel yönetsel teamüllere uygun olmamasına rağmen uzun yıllar bu ticari ilişkinin devam etmesi dikkat çekiyor. İddialara göre hizmet alımı yapılan söz konusu şirketin bulunduğu binanın tapusunun da yakın bir zamana kadar bürokratın eşinin üstünde olduğuna işaret ediliyor.

GÖZLER ETKİLİ BÜROKRATTA!

Ticaret Bakanlığı görevinden alınan Ruhsar Pekcan, eşinin yönetim kurulu başkanı olduğu şirketten Bakanlığa dezenfektan alındığını doğrularken, şimdi gözler tarım sektöründeki bu etkili bürokrata çevrildi. Söz konusu bürokrat, oğlunun genel müdürlük yaptığı şirketten ne hizmet alındığını, bunun karşılığında ne kadar ödeme yapıldığını ve bu şirketle nasıl bir organik bağının bulunup bulunmadığını açıklayabilecek mi?

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 13:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 6 ay Önce

neden araştırılmıyor. Ayrıcalığı mı var.

Zırh
Zırh @Adalet - 6 ay Önce

3 liralardan 80 liralara çıkan gübre hisselerini, kuruma geri alım yapmayan, Varlık Fonu'na bilgi verip alınmasını sağlamayan ama kendisi, yakınları ve bürokrasdideki dostlarına cömertçe ikramı olmasın bu dokunulmazlığın sebebi!

Samimiyet vakti
Samimiyet vakti - 6 ay Önce

Dayısının mandırasından kurum mal alan, olup bitene sonuna kadar sessiz kalan, dünürünüde ilgilendiren dosyayı bir yıla yakındır Teftiş Kurulu'nda sümen altı ettiren, dönem arkadaşlarının atıl çiftliklerini ihtiyaç olmaksızın, milyonlarca liraya kiralatan, bir kişi değildir inşAllah. Mersin için iftar, Ak Parti çn samimiyet vakti. Samimilerse gereğini yaparlar, yoksa millet yapacak yapacağını.

Adalet
Adalet - 6 ay Önce

genel müdürlüğünü işgal eden şirketi ne kadarlık fatura kesmiştir. ya ne sarmıştır. Araştırılmalı.

Nasırlı eller
Nasırlı eller - 6 ay Önce

Bu ülkenin milli üreticileri alın teri akıtarak soğuk sıcak demeden ürettiği ürünleri enflasyon rakamları yüksek çıkıyor diyerek yıllardır zararına ha bugün kazanacağız ha yarın kazanacağız diye tarım kredi kooperatifleri ve bankalardan alınan faizli krediler ile üretim yapmak için resmen batağın içine saplanmış vaziyete getirildi, girdi maliyetlerine yüzde yüzlere geçen zamlar yapıldı ama bu ülkenin fedakar üreticisi o nasırlı elleriyle bu zorlukları göğüz gererek artık son nefesini verme pahasına üretmeye devam ediyor, ama şu güzel ülkemin şu iğrenç rezillik dolu pislik dolu düştüğü yerlere bakın hepside bizlere yöneten bakan ve bürokratlar, bir tarafta ticaret bakanı devlete kendi ticari alanı yapmış öbür tarafta dış işleri bakanı ülkenin insanlarının parasını dolandırıb yurtdışına kaçan bir zibidiyle oturub konuşmuş ama şimdi tanımıyorum diye işin içinden sıyrılıp çıktı tarımda yıllardır ithalat üzerinden ve genç civtçi üzerinden yapılan pislikler yolsuzluklar daha duymadığımız bilmediğimiz kimbilir neler neler artık söylenecek hiç bir şey kalmadı sadece size güvenerek oy veren bu ülkenin insanlarına yazık diyoruz

Adalet
Adalet - 6 ay Önce

Anladım ki ...genel müdürümün suç işleme özgürlüğü var. Ya! Hakk

davut  öney
davut öney - 6 ay Önce

görevde alma yetmezsoruşturma açılsın yoksa cumhur ittiakında sıkıntı başlar

banner151

banner251