Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne kim atanacak? 

Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan Özlü’nün görevden alınmasıyla birlikte, şimdi bütün gözler bu göreve kimin atanacağına çevrilmiş durumda. Bakanlık içinden 4 isim ön plana çıkarken, Bakan Pakdemirli'nin kurum dışından bir isim arayışında olduğu kaydediliyor.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne kim atanacak? 
banner200

ÖZEL HABER / Bakanlık kulislerinde Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Metin Türker, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu ile TKDK Başkanı Muhammed Adak’ın ismi konuşulurken, Bakan Pakdemirli’nin ise yine dışarıdan bir isim arayışında olduğu kaydediliyor. Diğer yandan bugün görevden alınan Hasan Özlü'nün Şubat ayında emekliye ayrılacağı ancak emekli ikramiyesini yüzde 30 daha fazla almak için kararnamenin yayınlanmasını beklediği kaydediliyor.

HASAN ÖZLÜ 3 AY ÖNCE BAKANDAN İZİN İSTEDİ

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan Özlü görevden alınırken, bu göreve kimin atanacağı ise merak ediliyor. Hasan Özlü’nün yaklaşık 3 ay önce emekliye ayrılacağını belirterek, Bakan Pakdemirli’den izin istediği ancak Bakan Pakdemirli’nin atanacak ismi belirlemek için kendisinden 1 Şubat’a kadar süre istediği ifade ediliyor. Ancak geçen süreye rağmen Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne atanacak isim belirlenemezken, Bakan Pakdemirli’nin Bakanlık dışından bir isim arayışında olduğu belirtiliyor. 

BAKANLIKTA 4 İSİM ÖN PLANA ÇIKIYOR

Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne Bakanlık içinden bir atamanın yapılması durumunda ise 4 isim ön plana çıkıyor. TKDK Başkanı Muhammed Adak halen bu görevini vekaleten yürütmesi ve kadrosunun da Tarım Reformu’nda bulunmasından dolayı Genel Müdürlük için en kuvvetli isimler arasında gösterilirken, diğer yandan uzun bir süre Genel Müdürlüğü vekaleten yürüten ve halen Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı olan Metin Türker ile DSİ’ye Tarım Reformu’ndan giden Faruk Fıratoğlu ve Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok’un da isimleri Genel Müdürlük için konuşuluyor. 

KARARNAME İLE GÖREVDEN ALINDIĞI İÇİN EMEKLİLİK PRİMİNİ YÜZDE 30 DAHA FAZLA ALACAK

Diğer yandan Hasan Özlü'nün Şubat ayında kendi isteğiyle istifa ederek emekliye ayrılacağı ancak kararname ile görevden alınması durumunda emeklilik primini yüzde 30 daha fazla alacağı bilgisinin kendisine verildiği için kararnamenin yayınlanmasını beklediği ifade ediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 17:36
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarımcı
Tarımcı - 9 ay Önce

Nasıl bir lobi var ki bir türlü kapatılamıyor. Adı reform görevinde bir kelime reform yok

Oooo süper
Oooo süper - 9 ay Önce

Bence de Bakanlıktan birisi olmasın. Dışarıdan olsun. Süper bir adamdı eski genel müdür. Arabadan inince kapısını açmak için bir kişi, çantasını taşımak için ayrı bir kişi koşuyordu. Adamın odasına gitmesi için her sabah beş adam gerekiyordu. Ayrılması ile birlikte norm kadro fazlası oluşabilir. Bu nedenle aynı ayarda dışarıdan birisini bulmak lazım.

Hop
Hop - 9 ay Önce

Kanadalı eski patronlarına sorsun sayın bakan . Onlar en uygun ismi önerirler.

Haso
Haso - 9 ay Önce

Allah aşkına tarimi ve kurumu bilen gelsin. Tarim biktu ilahiyatci mimar acikogretim mezunu.... olanlardan

ahmet yılmaz
ahmet yılmaz - 9 ay Önce

İnşAllah yönetmeyi bilen birisi gelir. Sırf meslek taassubundan dolayı, illa ziraatçı olsun, veteriner olsun diye diretmemek lazım. Sahada teknik analiz yapacak adam değil, yönetebilecek kabiliyette bir adam gerekiyor. İnşAllah dışarıdan, yönetici kökenli birisi gelir. Memur zihniyetli, düşük üniversite puanlı ziraatçilerle bu iş yürümez.

Adil Akkaya
Adil Akkaya - 9 ay Önce

araziye in bakan şu an dsi deki memurlar saçma sapan basınçlı sistem döşüyorlar hiçmi çiftçinin fikri alınmaz bu ne sorumsuzluk bune beyinsizlik bu memurlar torpillemi geldi buraya beyinsiz dsi memurları Allah belanızı versin yettiniz artık torpilliler

taşra 45
taşra 45 - 9 ay Önce

dışardan biri mi bakıyormuş? önce kendi koltuğunu korusun. bakan kendine yeni iş bakmaya başlasın. yarın görevden alınacak.

Mehmet Şenyılmaz
Mehmet Şenyılmaz - 9 ay Önce

Tarım Bakanlığını tümüyle özelleştirmek fikrini Samarat Holding olarak ortaya koyduğunuz yapıyı birlikte oluşturduğunuz McKinsey danışmanlık firmasına sorarsanız size ABD yanlısı ama yer ve milli bir ismi hemen önerir. Bakanlık bürokratlarınız kendi personelini muhatap almıyor ve görüşmüyor (seçmenlerle). Bakanlıkta sırf göze görünmek için proje veren yabancı kuruluşlardan aldığı ödenekle göreve gidip 4 veya 5 yıldızlı otellerde kalan personelle dolu. Tarım Reformunun başına eski ak partili bir vekili getirin koyun, hiç sırıtmaz. Bugünleri bir yere yazın millet, yarın öbür gün paralarınız nasıl çarçur edildi göreceksiniz.

banner251