Tarım Kredi'den gübre fiyatlarına komik indirim! 4 bin liranın 1100 lirası indirildi!

Aralık ayında gübre fiyatlarına 4 bin lira birden zam yapan Tarım Kredi Kooperatifleri, yaptığı 4 bin liralık zammın 1100 TL’sini indirdi, bunu da çiftçiye büyük hizmet olarak açıkladı.

Tarım Kredi'den gübre fiyatlarına komik indirim! 4 bin liranın 1100 lirası indirildi!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Aralık ayında gübre fiyatlarına sessiz sedasız 4 bin lira birden zam yapan Tarım Kredi Kooperatifleri, gübre fiyatlarında bugün 1100 lira indirime gitti. Gübre fiyatlarına yapılan komik indirimin belli olmaması için açıklamanın yüzdelik olarak değil de rakamsal olarak yapılması da dikkat çekti.

Gübre fiyatlarına gelen zamlar ‘fahiş fiyat’ artışının da ötesine geçerek büyük bir vurguna dönerken, son bir haftadır döviz kurlarında yaşanan düşüşle birlikte firmalar da gübre fiyatlarında zorunlu olarak kısmi indirimlere gitmeye başladı. Ancak gelen yüksek zamların yanında yapılan indirimlerin çok düşük kalması dikkat çekiyor.

KOMİK İNDİRİM KERVANINA ÇİFTÇİ KURULUŞU TARIM KREDİ’DE KATILDI!

Çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatifleri de bugün yaptığı açıklama ile kimyevi gübrede 1100 TL’ye varan oranlarda indirime gittiğini açıkladı. Ancak indirim açıklamasının yüzdelik olarak değil de rakamsal olarak yapılması dikkat çekti.

ARALIK AYINDA SESSİZ SEDASIZ 4 BİN LİRA ZAM YAPMIŞTI!

Tarım Kredi Kooperatifleri Aralık ayında (1 ve 9 Aralık’ta) yaptığı iki zamla birlikte gübre fiyatlarına 4 bin lira birden zam yapmıştı. Dolar kuru 13.5 TL seviyesinde bulunurken gübre fiyatlarına 4 bin lira birden zam yapan Tarım Kredi Kooperatiflerinin, bugün ise gübre fiyatlarında 1100 TL’ye varan miktarda indirim yapıldığının açıklaması, yapılan indirim yüksek artışların yanında ne kadar komik kaldığını gösteriyor.

4 BİN LİRALIK ZAMMI SESSİZ SEDASIZ YAPTI 1100 LİRALIK İNDİRİMİ ÇİFTÇİYE MÜJDE OLARAK DUYURDU!

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan açıklamada, "Gübre fiyatlarındaki artışlara karşı piyasayı regüle eden Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilerin yanında olduğunu ve ülkenin gıda güvenliğine verdiği önemi göstermek üzere kimyevi gübrelerde ton başına 1.100 TL’ye varan indirim yaptı” denildi.

AÇIKLAMADAKİ ÇİFTÇİ VURGUSU DİKKAT ÇEKTİ

Açıklamada son bir ay içinde yapılan 4 bin liralık zamma karşılık, 1100 TL’lik indirimin; ‘çiftçinin yanında olduğunu’ göstermek için yapıldığının savunulması da yaşanan çelişkiyi gözler önüne serdi.

1100 LİRALIK İNDİRİM ORAN OLARAK YÜZDE 7.5’A GELİYOR

Tarım Kredi Kooperatifleri kimyevi gübrelerin başında gelen üre gübresini 1 Aralık ile 9 Aralık’ta yaptığı zamlarla birlikte 10 bin 800 liradan 14 bin 800 liraya çıkarmıştı. Buna göre yapılan 1100 TL’lik indirim yüzdelik olarak yüzde 7.5’a karşılık geliyor.

ÜRE GÜBRESİ SON BİR YILDA 5-6 KAT ARTTI!

Üre gübresi üzerinden hesap edildiğinde yüzde 7.5’luk indirim çiftçiye büyük bir hizmetmiş gibi sunulurken, gübre fiyatlarının son bir yıl içinde 6-7 kat birden artmasının ise görmezlikten gelinmesi dikkat çekiyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2021, 18:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seçkin
Seçkin - 5 ay Önce

Fırsatçılık her yerde. Tarım kredi de bu ülkenin kurumu.

Xy
Xy @Seçkin - 5 ay Önce

Param olsa tarım kredinin kapısına varmak. Mecburen varıyorum. Onu savunman. Ney ucuz.

Pomuk kıral
Pomuk kıral @Seçkin - 5 ay Önce

Tabiki önemli bir kurum arkadaşım ama adam gibi çalışan lazım kooperatiflerde Sabah işimiz düşüyor mazot alcaz yem alcaz beyefendi telefonla konuşması bitecek te işimizi görelim dolar almış zarar etmiş hisse mi neyim almış zarar etmiş ondan sonra ekonomi eleştir yok ülke batıyor bilmem ne, bayan personel dışarıda konuşuyor, ya kardeşim digonun ahırımı burası ayıp ayıp kaçıncıya şikayet ediyoruz yok fayda sayın blk blg

Balıkesir Bandırma
Balıkesir Bandırma - 5 ay Önce

Tarım kredi kooperatifleri yetkililerine sesleniyorum, acilen Bandırma ya da Tarım kredi market açılmasını talep ediyoruz. Gönen e açılıyor da bandırma ya neden açılmıyor bandırma tarım kredi yetkilileri yer mi bulamıyor koca bandırma da bu kadar mı beceriksizler, bulamıyorlarsa bulacak biri gelsin başa, onun bunun yediğine içtiğine bakacağına herkez işine baksın

Remzi çalışkan
Remzi çalışkan - 5 ay Önce

Dolar 13500 iken 4000 TL zam yapıyorsun , şimdi dolar 11800 indirsene yaptığın zammı, ayrıca sen bir devletin kuruluşusun, Yazıklar olsun size.

Gubre fiyati
Gubre fiyati - 5 ay Önce

2800 tl olan üre gubresi 14800 tl olmus. Yani 12000 tl zam gelmiş. Yapılan indirim 1100 tl. Devlet buna çözüm bulsa iyi olur.

Tekirdağ
Tekirdağ - 5 ay Önce

Tarım kredi yetkilileri bizi ne zannediyorlar devede kulak dalga geçiyorlar .Biz bu kurumun sahibiyiz Dedemden Babama şimdi bize yıllardır Ristrunlarımızı genel kurul oyunuyla vermiyorlar.Hiç olmadı dikkate değer vermedikleri kar paylarımızın hakkını düşünsünlerde İyice bir indirim yapsınlar.Kendilerinin saltanatlarını duyuyoruz Hakkımızı Haram ediyoruz.Ölümü hesabı hatırlasınlar

Ankaralı
Ankaralı - 5 ay Önce

Çiftçinin yanında mısınız, karşısında mısınız, çiftçi sömürüyor musunuz, belli değildir. Çiftçinin gübresine 4000 lira zam yap, sonra da müjde imişcesine 1100 lira indirdiğini dünyaya ilan et. Allah size akıl versin.

Komik Haber...
Komik Haber... - 5 ay Önce

Bu kadar kasıtlı haber yapmayın be.Tarım Kredi fiyatları piyasadan çok uygundu.Üre gübresini 14500 TL aldım.Aynı gübre bayilerde 17.000 TL. Bugün sordum fiyat 13.000TL olmuş indirimle.Dışarıdaki bayiden13.000 TL dedi ama gübre yok. Takıntınızı bırakın artık gerçekleri yazın.

Barış
Barış - 5 ay Önce

En fazla üre 10.000 lira olmalı o bile çok ya