Tarım Kredi'de yaprak dökümü devam ediyor! Poyraz’ın ‘danışman’ Genel Müdür Yardımcısı görevden alındı!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde başarısızlığın temelinde yatan liyakatsiz üst yöneticiler görevden alınmaya başlandı. Poyraz’ın daire başkanı ve sonra Genel Müdür Yardımcısı yaptığı eski danışmanı Davut Arpa görevden alınırken, şimdi gözler yüksek maaşından dolayı dışarıdan atanan ve çiftçi ile kurum kültüründen kopuk diğer 4 genel müdür yardımcısına çevrildi.

Tarım Kredi'de yaprak dökümü devam ediyor! Poyraz’ın ‘danışman’ Genel Müdür Yardımcısı görevden alındı!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaprak dökümü devam ediyor. Hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile görevden alınarak yerine Ziraat Bankası eski Genel Müdürü Hüseyin Aydın atanmıştı. Hüseyin Aydın, başta iştirakler olmak üzere Merkez Birliği ve Bölge Birlikleri hakkında kapsamlı bir çalışma yürütürken, çalışma ekibini de yakında kurması bekleniyor.

POYRAZ'IN DANIŞMAN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI

Tareks Hayvancılık Genel Müdürü Adem Tatlı, doğrudan istifasını vererek görevinden ayrılırken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa da görevden alındı. Fahrettin Poyraz’ın milletvekili olduğu dönemde danışmanlığını yapan Davut Arpa, Tarım Kredi Kooperatiflerinde sırasıyla genel müdür danışmanlığı, insan kaynakları daire Başkanı ve geçtiğimiz yıl Şubat ayında da genel müdür yardımcılığına getirilmişti.

ÇİFTÇİDEN VE KURUMDAN HABERSİZLER

Hüseyin Aydın’ın Merkez Birliğinde Davut Arpa’yı görevden alması yerinde bir karar olarak görülürken, kurum kültürünü bilmeyen diğer genel müdür yardımcılarını ise görevden alınıp alınmayacakları merak ediliyor. Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçi kuruluşu olmasına rağmen üst yönetimin tamamen çiftçinin ruhundan anlamayan ve kurum kültürüyle hiçbir alakası olmayan kişilerin sırf yüksek maaş, ikramiye ve huzur hakkı ücretlerinden dolayı göreve getirilmesi, Tarım Kredi Kooperatiflerindeki başarısızlığın temelini oluşturuyor.

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ATEŞ, POYRAZ’IN EŞİNİN ÜSTÜNDE BULUNAN BİNAYI PARAVAN ŞİRKET ÜSTÜNDEN KİRALAMIŞTI

Diğer yandan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş’in proje koordinatörlüğünü yaptığı 47 milyon Euro bütçeli hibe projesi kapsamında Fahrettin Poyraz’ın yarı hissesi eşinin üstüne ait olan Ümitköy’deki binanın önce paravan şirket Yusel İnşaat’a satılarak daha sonra Yusel İnşaat’tan bu binayı Tarım Kredi Koopreatiflerine kiralaması dikkat çekmişti.

DİĞERLERİ DE GÖREVDEN ALINACAK MI?

Genel Müdür Yardımcılarından Davut Arpa, görevden alınırken, kurum kültürüyle hiçbir alakası olmayan sırf yüksek maaştan dolayı bu görevlere getirilen Ahmet Bağcı, Mehmet Yener, Mehmet Okan Ateş ve Ali Rıza Akpınar’ın görevlerine devam etmesi durumunda “Davut Arpa neden görevden alındı?” sorusunu gündeme getirecek.

Fahrettin Poyraz döneminde sadece 3-4 saati kurumda geçiren bazen Merkez Birliğine dahi uğramayan genel müdür yardımcılarının Hüseyin Aydın’ın atanmasıyla birlikte kurumda tam mesai çalışmaya başlamaları da üst yönetimde yaşanan keyfiyeti ve samimiyetsizliği gözler önüne sermişti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
FRİT PROJESİ
FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

47 milyon Euro'luk frit projesi didik didik incelenmelidir. M.O.Ateş bu konuda hangi şirketle danışmanlık anlaşması yaptırdı, bu konuda yönetimin aldığı karar nedir!? Proje için bu firmaya ne ödeniyor! Kim ne alıyor veriyor! Bazılarının yatacak yeri yok.

Hançerlenmek
Hançerlenmek @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

,5 i bir yerde Al birini vur ötekisine.

Götürün
Götürün @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

bayramalinin ciftlige cevirdigi market ve depolardaki çope atilan milyonluk imhalari yeni genel mudur arastirsin altindan neler cikacak.Nerden baslayacagini soyluyorum.İzmir ve Konya depodan baslayabilir.

Dosyayı istemeniz talebindeyiz.
Dosyayı istemeniz talebindeyiz. @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

Kooperatifte şahsi sorumlulukla 350 bin lira ( faiziyle milyon liranın üzerinde) zarara yol açıp, bölge idareciliğine terfi ettirilen kişi kimdir? Dosyasını teftiş ve disiplin kurulunda bölge milliyetçiliğiyle örtbas edenler kimlerdir? Sayın G. Md bu dosyayı yeniden ele alacak ve hukukun tecellisini sağlayacak, sorumlulardan da hesap soracaktır ümidindeyiz. Saygılarımla.

İsrafil bybt
İsrafil bybt @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

Keşke bizim bölge yardımcısı da değişse harika olur göbeği kendi ile yarışıyor.kabile gibi aynı ilin adamı %99 ile bölge müdürlüğü tadı yok biraz deniz kıyısında :)

Kalır
Kalır @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

Çocuğunu hergün makam arabasıyla bakıcıya bıraktıran ve aldıran birileri, particilik derdine görevde kalabilirmi?

Düşmanlar dost oldu
Düşmanlar dost oldu @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

Bir tane çalışan dürüst üst yönetici vardı onu da aldı Hüseyin aydın, davut arpanın gidip diğerlerinin durması operasyon merkezini de gösteriyor, bikaç ay öncesine kadar m.o.a, a.a ve a.b kedi köpek gibiydiler şimdi yine birlik oldular, kuruma da bir hayır getirmezler,kurumdan da bir hayır gelmez

Emanet
Emanet @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

M.o.a. yargılanmalı

Bizans
Bizans @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

Sütre gerisine çekilip, diğer muavinleri ada veren kimdir acep? Bağı bağcısı bağbanı nedir, kimdir? Ankara bürokrasisi, Bizans mı oldu nedir?

Emanet nedir?
Emanet nedir? @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

Buraya haber olan Tağşişçi'yi ısrarla Kurum'da tutan, raporluyken bile ilram faturası yollayan, Suriye zeytinini Elit üzerinden satmaya çalışan, kaza sonrası görev evrakı düzenletip, sigortadan pert parası alan, kayınpederine Kurumdan iş çıkartan kişiye odaklanmakta fayda var. Niyeti bellidir, emanete bakış açısı ortadadır.

Guldur guldur
Guldur guldur @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

Arpa guldur guldur showa maaş ile konu olmuş siz daha neyden bahsediyorsunuz.. yazın YouTube a izletin derim

Cerrahpaşa
Cerrahpaşa @FRİT PROJESİ - 3 ay Önce

Bu adam tepeden tırnağa incelenmeli hemde acilen

Fikri
Fikri - 3 ay Önce

Sıra kardeşlerinde başta Vej. Yiğ. ve diğerlerinde

Grup 7
Grup 7 @Fikri - 3 ay Önce

Grup 7 üyelerinin başını çeken V.Y , M.E, I.K’dır.

7 li kim
7 li kim @Fikri - 3 ay Önce

Kim bu yedi kişi. Başta İ K. Samsun, sakarya merol…mu?

Boş Başkan
Boş Başkan @Fikri - 3 ay Önce

Genel Müdür beyin işi kolay değil, gruplar, şebekeler çeteler ahtapot gibi sarmışken kurumu Allah yardım etsin .

Çırak
Çırak @Fikri - 3 ay Önce

BAKKAL ÇIRAĞI OLAMAYACAK ADAM GENEL MÜDÜR ÇIRAĞI OLDU. KARİYER İŞTE BU OLSA GEREK.

Niş
Niş @Fikri - 3 ay Önce

Hayırlı olsun Konya B. kontrorlüğü

Kir
Kir @Fikri - 3 ay Önce

Çamur at izi kalsın

Ocak Yönetim
Ocak Yönetim - 3 ay Önce

Ocak ayı yönetiminde apar topar yangından mal kaçırırcasına gece yarısında alınan (atama, asaleten atama ve diğer kararlar) kararlar iptal edilmelidir.

MOA yı araştırın!!
MOA yı araştırın!! - 3 ay Önce

Ataşı kurumda istemiyoruz. Herşeyi didik didik araştırılsın

Öle olmaz böle olur
Öle olmaz böle olur - 3 ay Önce

Muaz Beyi görevden aldıran ekip başı görevden el çektirildi.
Sıra Grup 7 ve Damat kayınço ekibinde

Uzman
Uzman @Öle olmaz böle olur - 3 ay Önce

Furkan beyide görevden aldıranlar bu ikili

O geliyor
O geliyor @Öle olmaz böle olur - 3 ay Önce

3. Dönem hayırlı olsun..

Cik cik kardeşler
Cik cik kardeşler @Öle olmaz böle olur - 3 ay Önce

O kadar para var ama varyemezler.

Tek doğru
Tek doğru @Öle olmaz böle olur - 3 ay Önce

Arpa ve ekibinin doğru işi yoksa da tek doğruları Saka kuşunu görevden almalarıydı. Görevde kalabilmek için nasıl çırpındığını herkes bilir. Bursa yöresindeki yatırımları ve kaynakları da sorgulanır belki. Kendi arabalarını bile satıp, makam araçlarını özel araç gibi kullandıkları, içeriden alınan bilgilerle Gübretaş hissesinden milyonlarca lira kazandıkları da araştırılır.

Neye yarar.
Neye yarar. - 3 ay Önce

Gitmeden şaibeli bir Yönetmenlik sınavı yapıp gitti. Bu sınavda hakkımızı yiyen yediren herkesi Allah'a havale ediyorum. O tuzak kuranların en hayırlısıdır.

Rozcan
Rozcan @Neye yarar. - 3 ay Önce

Yönetmenlik ve diğer sınavlar M.Saka döneminden beri sanki girenler sınav kazanmasın diye yapılıyor, birazda çalışanı terfi ettirerek motivasyon vermek gerekmez mi? Ayın 15’inde yapılan yönetmenlik sınavına 172 personel katılıyor, 25 personel kazanıyor, kazananların 14’ü genel müdürlük personeli. Allah aşkına siz bu sınavı kimse kazanmasın ve sadece genel müdürlük personeli kazansın diye mi yapıyorsunuz? O zaman genel müdürlük personeliyle bölge birliği personelinin sınavını ayrı yapın. Kısacası en kısa zamanda adil bir sınav daha yapılmalıdır, emekli bir personel olarak kurumu tanıyamaz olduk artık!

Himaye
Himaye @Neye yarar. - 3 ay Önce

Kazanamadığı Y. Yrd sınavını iptal ettirip, bugün muavinlik yapanlar; sizinle ilgili yazılanlara verilen tepkiler çok anlamlı. Helâl olsun demek istiyorlar galiba. Kooperatif dosyanızı Sayın G. Md isteyecek ve hakikat ortaya çıkacaktır. Masumiyetinize güveniyorsanız, korkacak bir şey yok. Hatta dosyanızın yeniden incelenmesini bizzat talep ederseniz, müdürlük yolunuz da açılır.

Her sınav şaibeli değil mi
Her sınav şaibeli değil mi @Neye yarar. - 3 ay Önce

Her sınavın Kurumda ayrı nemalananlari yok mu? Ne hikmetse hep insan kaynaklarından çıkıyor kazananlar. Burunları kokuyu iyi alıyor herhalde. Ee sorular ellerinde yöneticiler de yol gösterici tüyolar vermesin mi şimdi. Diger yandan arkadaş olanlar görmesin mi birbirini. Kocası ders anlatan soru soranlar da kazanmasın mı be kardeşim. Sen Mesut ŞENi birak da haksız yere mesut olup şen gezenlere bak...Yalan değil yazilanlar. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz...Bu adaletsiz ne ilk ne de son sinav, tabi böyle giderse... Herkesin bildigini Cenab-ı Haktan saklamaya lüzum yok

@Neye yarara cevap
@Neye yarara cevap @Neye yarar. - 3 ay Önce

Hayırdır, sen ki adalet abidesi ahlatın gülü, MESUT OLAMADIN MI, ŞEN’liğin mi bozuldu. Çalışıp kazansaydın ne şahibelik gördük. Önce okuma yazma oku, her paylaştığın hocadan azcık ders alabilseydin, bugün sürgün yemezdin. ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR. sende yok o ayrı.

Beğenmeyenlere
Beğenmeyenlere @Neye yarar. - 3 ay Önce

O ne biçim dislike kasmadır öyle. Bütün sınav eleştirilerinde beğenmeyenler uçuşta. Sanki kurum toplanmış yönetmenlik sınavını eleştirenlere karşı bir olmuş. Ama yemezler. Beğenmeyen sayısını çok göstererek suç bastırır konumuna düşüyorsunuz.

Mülkün Temeli
Mülkün Temeli @Neye yarar. - 3 ay Önce

Kazanamadığı Y. Yrd sınavını iptal ettirip (hatalı soru varsa, o sorular iptal edilir ve öyle değerlendirme yapılabilirdi) bugün Bölge Müdürü olmayı bekleyenleri de biliriz. Neyseki bölge etniseni kullanacağı dost ve akrabaları bugün görevde değiller. İddialı söylüyorum, bugün iptal edilen sınava gene sokun, sonuç gene aynı olur. Bu kişini kooperatiften 350 bin liralık zarara yol açan dosyasını kimler kapatmışsa, o dosyayı yeniden ele alıp, ortaya çıkartmak gerekir. Adalet bunu gerektirir.

Pervin
Pervin - 3 ay Önce

Danışmanın göreve liyakatsız atadığı idarecilerinde vakit geçmeden incelenip görevden alınması temennimiz.

Sırada diğerleri ve iştirakler de
Sırada diğerleri ve iştirakler de - 3 ay Önce

Sırada gübre taş, yem, lidaş merkez Birliği diğer Genel Müdür yardımcılarında yavaş yavaş şive şive Allah'u Ekber. Bekleyin ya la ka ekipleri sözlere de sıra geliyor hiçbirinizi unutmadık sıra sıra