Tarım Kredi'de hukuksuz Genel Müdür 180 bin liralık aylık gelirini böyle sansürledi!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 4 yıldır hukuksuz bir şekilde görev yapan Fahrettin Poyraz, aylık geliri ile ilgili gerçekleri yine kamuoyuna açıklayamadı. Poyraz, sadece 62 bin 500 lira ücret aldığını açıklarken, sadece İran'daki RAZİ şirketinden aldığı 7 bin Euro huzur hakkı ücretini yani aylık 72 bin lirayı ise kamuoyuna yine açıklayamadı.

Tarım Kredi'de hukuksuz Genel Müdür 180 bin liralık aylık gelirini böyle sansürledi!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, aylık 180 bin lira geliri ile yeniden gündeme geldi. Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur’a aylık geliri ile ilgili bilgi veren Poyraz’ın aylık gelirinin 180 bin lira değil 62 bin 500 lira olduğunu belirtirken gerçekleri yine kamuoyuna çarpıtarak açıklaması dikkat çekti.

MİLLİ GAZETE TARIM SEKTÖRÜNDE GÜNDEMİ BELİRLEMEYE DEVAM EDİYOR

Milli Gazete, tarım sektöründe gündem belirlemeye devam ediyor. Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaklaşık 4 yıldır hukuksuz bir şekilde görev yapan Fahrettin Poyraz’ın aylık 180 bin liralık fahiş geliri ile ilgili haberimiz yeniden gündeme geldi.

POYRAZ KAMUOYUNU BÖYLE MANİPÜLE ETTİ

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur’a aylık gelirinin 180 bin lira olmadığını bunun 4/1’i oranında bir aylık gelirinin bulunduğunu ileri süren Poyraz’ın, kamuoyunu yine manipüle etmeye çalışması dikkat çekti.

YÜZDE 50’NİN ALTINDAKİ ŞİRKETLERDEN ALDIĞI HUZUR HAKKI ÜCRETİNİ NEDEN AÇIKLAMIYOR?

Tarım Kredi’nin yüzde 50’nin üstünde ortaklığı bulunan iştiraklerden sadece bir yerden huzur hakkı ücreti aldığını belirten Poyraz’ın nedense yüzde 50’nin altındaki iştiraklerden aldığı huzur hakkı ücretlerini ise yine açıklamadı.

YÜZDE 50’NİN ÜSTÜNDEKİ ŞİRKETLERDEN SADECE BİR YERDEN HUZUR HAKKI ÜCRETİ ALINIYOR

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatiflerinin yüzde 50’nin üstünde ortağı olduğu iştiraklerde Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri sadece bir iştirakten huzur hakkı ücreti alabiliyor. Bu kanuni zorunluluktan dolayı Fahrettin Poyraz, bir çok iştirakin yönetim kurulu başkanlığını yapmasına rağmen sadece GÜBRETAŞ’tan aylık 12 bin lira huzur hakkı ücreti alıyor.

POYRAZ YÜZDE 50’NİN ARKASINA SAKLANIYOR!

Ancak Tarım Kredi’nin yüzde 50’nin altında ortaklığı bulunduğu iştiraklerde ‘sadece bir yerden huzur hakkı ücreti alınır’ sınırlaması bulunmuyor. Bundan dolayı özellikle GÜBRETAŞ’ın yüzde 50’nin altında ortaklığı bulunduğu alt şirketlerde kimlerin ne kadar huzur hakkı ücreti aldığı kamuoyundan sır gibi saklanıyor.

SADECE RAZİ’DEN 7 BİN EURO HUZUR HAKKI ÜCRETİ ALIYOR

Poyraz, Gübretaş’ın İran’da yüzde 48 ortağı olduğu RAZİ şirketinin yönetim kurulunda bulunmasına rağmen, nedense buradan aldığı aylık huzur hakkı ücretini kamuoyuna açıklayamıyor.

POYRAZ MİLLİ GAZETE’NİN HABERİNİ YALANLAYAMADI

Milli Gazete, Poyraz’ın RAZİ şirketinden aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücreti aldığını ortaya çıkarmasına rağmen Poyraz, bu iddiaları yalanlayamayarak sessiz kalmayı tercih etmişti. Poyraz’ın sadece İran’daki Razi şirketinden aldığı aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücreti 72 bin lira ederken, aylık gelirinin sadece 62 bin 500 lira olarak açıklaması çiftçi kuruluşunda yaşanan yüksek maaş skandalını gözler önüne seriyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 17:47
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dersimiz dürüstlük
Dersimiz dürüstlük - 4 ay Önce

Varları yokları yalan dolan! Maaşın kaç lr deseniz, ikramiye sorulmadı diye söylemezler. Hakk ı huzur, maaş değil der gizlerler. Temettü konusunun üstüne bile basmazlar. Danışmanlıkları bittiğinde İris'e almadıkları kişileri, çiftçinin malına idareci yapıp, 100-150 bin lira gelir sahibi kılarlar. Oğul şirketine milyonlar ödenir, dayıya milyonlar ödenir. Lise mezunu dünür milyarlık şirkete yönetici yapılır. Eşin kiraya verilemeyen mülkü, çalışanlarına kurdurulan şirket üzerinden kiralanır. Ayda milyonlarca liralık taşeronluk işi aynı kişiye verilir ve bu ülkede Akp'nin A'sı adaleti ifade eder diye inanmamız istenir. Bu iş, Ak Parti için altında kalınamayacak kadar ciddidir. Çiftçi Tkk'yı başarısıyla değil, bu işlerle konuşuyor ve öfke kabardıkça kabarıyor. Millet pandemide zaten burnundan soluyor, buda üstüne gazyağı döküyor.Bakın Gübretaş hissesi konusundan bahsetmiyorum bile. Bu işten 10 larca milyon kazanan varmı yokmu, Devlet bu konuya sessiz kalmamalı. Tkk'deki idarecilik fiyaskodan başka bir sonuç vermedi. Markete sarıldılar, lütfen bakılsın sadece 2020 yılı zararı 50 milyon ve bu mağaza işletmeciliği Tkk'yı toptan zor durumda bırakacak ve çiftçi o vakit tepkisini kime yansıtacak dersiniz? Gereğini daha da gecikmeden bekliyoruz.

Sonuç ne?
Sonuç ne? - 4 ay Önce

Razi+ temettü+ kiralar+İris+ Taşeron=?

aems
aems @Sonuç ne? - 4 ay Önce

futbol takımı gibi parti tutup..tekadama da taparsanız onun agzından cıkan atamalara da razı olacaksınız yalakalar..bu kim bu nu kim buraya getirdi...tkk nın işlerine kim burnunu soktu a cahil beyinler...şu sakallıyla ugrasıyorsunuz....size millete a.koyacaz diyen adamlara iyi tapın

Yalaka tayfası
Yalaka tayfası @Sonuç ne? - 4 ay Önce

Yalaka tayfası görev başında
Tarımdan haberi sıkı takip eder olmuşlar
Malumun ilanı geliyor gelmekte olan yaklaşıyor yaklaşmakta olan. Anlamadığınız nokta hepiniz gidicisiniz ama öyle ama böyle ama şimdi ama üç vakte kadar. Arpa bu yaşta bu kadar servete nasıl sahip oldu dolaylı yoldan hangi firmalarla kafa kol ilişkisi içindeler hepsi bir bir dökülecek.
Öyle whatsap grubunda bölge müdürlerine ahkam kesip kendini boşa aklamaya çalışma görüntülerin yazışmaların mevcut
Babanın çiftliği olmadığını anlayacaksın kısa zamanda…

Devlet başa
Devlet başa @Sonuç ne? - 4 ay Önce

Yemin olsun bu yolunu kaybetmişleri siz alıp, yargılamazsanız millet sizi alıp yargılar.

Kim kim
Kim kim @Sonuç ne? - 4 ay Önce

Bunca gerçeklere rağmen Ak parti bunları almıyorsa o zaman millet Ak partiyi görevden alır. Milletin poyrazı arpayı buğdayı birbirinden ayırır.

Cevabı bilen
Cevabı bilen @Sonuç ne? - 4 ay Önce

Arsızın hırsızın önünü kesti, ranta engel oldu, haksızlığa izin vermedi, adalet yol göstericisi oldu, yemedi yedirmedi de,il bilmezliğe izin vermedi vs bu sözlerle anılabileceğinizi düşünüyormusunuz?

MİNUMUM
MİNUMUM @Sonuç ne? - 4 ay Önce

BİRMİLYON (artı verdikleri rantlar ve ihaleler)

Bitirin şu işi
Bitirin şu işi - 4 ay Önce

Razi, temettü, İris ve taşeron vs yok deyin kurtulun. Varsa da ahlak ve hukuka uygunsa yaptık deyin, uymuyorsa da neden yaptığınızı söyleyin olsun bitsin.

UTANMAZ HARAMZADELER
UTANMAZ HARAMZADELER - 4 ay Önce

Kurum içinden atanan bölge müdürleri daire başkanları neden bu düzene ses çıkarsınlar çıkarmazlar...
5 6 yıllık kontrolör 9 10 yıllık memurluktan gelen daire başkanları ortalama minumum 30,40 BİN Maaş alırlarsa genel müdürün 180 Binilk gelirine ses çıkarmazlar (keşke 180 bin olsa sadece) yanlışları göz görmemezlikten gelirler nasılsa onlarda keseyi doldurdu

çiftçi saf çiftçi
çiftçi saf çiftçi - 4 ay Önce

Götü göbeği birbirine karışmış müdürleri ve yardımcıları erkek veya kadın kim varsa hepsi denetlensin ama ben bu kadını tanıtım ben bu müdürü tanıtım yapmaz demeden denetlensin görsünler nasılda tonajı eksik kömürleri kakalıyorlar fazlalıkları cep cep utanma arlanma kalmamış helal haram yok yuh be yuh yazık değilmi bize

Çiftçi kardaş
Çiftçi kardaş @çiftçi saf çiftçi - 4 ay Önce

Doğruya doğru iki adım ötedeki kooperatif mazota yüzde beş indirim yapıyor bizimki 50 TL ye 80 TL ye yapamamış belki de o gün sattığın mazot ların hepsine gün sonu kendine yapıtın sonra cep ama çalışanlar haram yiye yiye gel gör

Vicdansız merhametsiz bunlar
Vicdansız merhametsiz bunlar - 4 ay Önce

Bu ülkenin asgari ücretlileri geçimlerini nasıl çıkartırız derdinde bunlarsa ye babam ye derdinde. 180X12= 2.160.000 artı bunların ikramiyesi teşviki sigortası da vardır yıllık geliri 3.000.000 tl
Bre yazıklar olsun bu ne vicdansızlık
Tabi adama sorarlar bu kadar parayı tekmi yiyorsun yoksa biyerlere aktarıyormusun yada maaşa dokunmayıp arpalık Gübretaş ve iştiraklerdenmi kaydırma yapıyorsunuz
Üre olmuş 7.000 tl bunlar bal kaymak ceviz kırıyor
Ye babam ye doymazsanız ye kürküm ye
Allahtan korkun kuldan utanın.
Ekibinizle birlikte bu kurumun yakasından düşün yeter artık bi tasfiye yapılsın Adam gibi adamlardan oluşan bir ekip gelsin. İş bilmiyorlar bölgelerde gezerek poz vererek iş yaptık havasında harcırahlar lokmalar ye babam ye.
A dan Z ye temizlik lazım kokuşmuşluk almış başını gitmiş Peynir tenekelerindeki tuzda kokmanıza engel olamıyor. Olayların üstünü örtmeyin ne pislikler varsa çıkarılmalı ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına dava açılmalı. Kurum Müfettişleri kendilerini işe alan Genel müdüre ve idarecilere hiçbirşey yapamazlar hepsi danışıklı dövüş içerisinde. Müfettişlerde bazı soruşturmaları kılçıksız halledim idareci olayım derdinde. Bazı Bölge müdürleri geçmişten tecrübeli bile bile göz yumdular bazı durumlara sonrada geçip Müdür oldular bunların yatacak yerleri yok. Teleon!

Son çırpınıslar boş gitti gitti gitti
Son çırpınıslar boş gitti gitti gitti - 4 ay Önce

Gittiler bugün yarın haberleri çıkar inşAllah Sayın Baskan'ımız Recep Tayyip Erdoğan olaya el koydu çiftçi borçları nın faizleri silinecek ve ana para üzerinden 4 yıllık yapılandırma gelir inşAllah. Tarım kredi kooperatifleri inşAllah böyle bir yönetim Gelmez HEMDE iştirakleri

:)
:) @Son çırpınıslar boş gitti gitti gitti - 4 ay Önce

Bugün yarın diye diye 4 sene ettiniz ya helal olsun....Fahrettin poyrazi kimse görevden alamaz haa bence RTE de alamaz

İnsafsız
İnsafsız - 4 ay Önce

Maaşın net 60 bin
İkramiyen net 60 bin(ortalama 20 bin)
Teşviğin 180 bin(3 maaş teşvik)(aylık ortalama15 bin)
Sigorta gelirin 60 bin(1 maaş sigorta teşviği)( +150 binliralık ortak kaza hediye çeki)(aylık ortalama sigorta geliri 5bin
Sadece kurumdan aldığın maaş 100 bin oda görünen bunun içinde harcırah yolluk muaf tutulmuştur..( sigortadan gelen hediye Çekler’inizde dahil edersek 115 bin civarı aylık sadece tarım krediden aldığın maaş)
+razi
+huzur ücretleri
+...