Tarım Kredi ailesinin acı günü Ahmet Bozoğlu hayatını kaybetti

2000 yılında Tarım Kredi Kooperatifleri'nin Güven Sigortası'nı satın almasına müteakip ilk Genel Müdürü olan Ahmet Bozoğlu, hayatını kaybetti.

Tarım Kredi ailesinin acı günü Ahmet Bozoğlu hayatını kaybetti
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nde, 1994-2000 yılları arasında Muhasebe-Finansman Daire Başkanlığı yapan Ahmet Bozoğlu, görev yaptığı bu dönemde; 1998 yılında Tarım Kredi Kooperatiflerinin muhasebe sisteminin standartlara uygun hale getirilmesi, 2000 yılında ülke genelindeki 2.600 birim kooperatifinin bilgisayar sistemine geçmesini sağlayarak çiftçi ve kooperatiflerin bilgisayar ile buluşmasını gerçekleştiren, yine 2000 yılında Tarım Kredi Kooperatiflerinin GÜVEN SİGORTA T.A.Ş.’ni satin almasını müteakip ilk genel müdürü olarak görev yapan ve güneş enerjisi sistemi üzerine  çalışarak ülkemizde ilk yenilenebilir enerji firmalarından birisini kurarak, taşınabilir-patentli enerji santrali projesini hayata geçiren Ahmet Bozoğlu, yaklaşık bir yıldır tedavi gördüğü amansız hastalığa bugün yenik düştü.

TARSUS'DA DEFNEDİLECEK

Bozoğlu'nun cenazesi, 16 Mart Salı günü ikindi namazına müteakip memleketi Tarsus Köselerli Mahallesinde kılınacacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedilecek. Tarımdan Haber olarak, Bozoğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Tarım Kredi ailesine sabr-ı cemil niyaz ederiz. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
A.A.METiN
A.A.METiN - 7 ay Önce

Sayın Bozoğlu:
Mekanın Cennet Olsun İnşAllah..

Allah c.c.  rahmet eylesin. Toprağı bol olur inşallah
Allah c.c. rahmet eylesin. Toprağı bol olur inşallah - 7 ay Önce

El-Fatiha

Tarım kredili
Tarım kredili - 7 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun onlar kura bireyler katarken alırken bunlar kurumdan ne alırız derdindeler. Aralarındaki fark bu. Onlar güven sigortayı 10 milyon dolara aldılar bunlar 450 milyon TL sattılar.bunlarda personel vakfının binasını kendilerine almışlar yerli ve milliler

Rozcan
Rozcan - 7 ay Önce

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Tarım Kredi camiasının başı sağ olsun. Şu anda Tarım Krediyi yönetenler bu kurumun nereden nereye geldiğini ve Bozoğlu gibi çalışkan ve üretici yöneticilerle nasıl değişim yaşandığını iyi baksınlar.

banner151

banner251