Tarım Bakanlığından sahte gübre üreten firmalara ceza yağdı

Çiftçiye hileli gübre satan firmalara ceza yağdı. Çiftçiyi aldatan ve tarımsal üretime büyük darbe vuran hileli gübre üretimine yönelik kontrollerini sıklaştıran Tarım ve Orman Bakanlığı, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında üç ayrı firmaya idari para cezası keserek söz konusu hileli gübrelerin satışları durduruldu.

Tarım Bakanlığından sahte gübre üreten firmalara ceza yağdı
banner200

Gübre firmalarına yapılan denetimlerde bazı firmaların uygun gübre üretmedikleri tespit edildi. Tarım ve Orman Bakanlığının tescillerine uygun olarak gübre üretmeyen firmalara ceza yağdı. Tarım ve Orman Bakanlığının çiftçiyi aldatan ve tarımsal üretime zarar veren hileli gübre üretimine yönelik kontrolleri sıklaştıracağı belirtilirken, söz konusu firmalara göz açtırılmayacak. 

30 Haziran’da Hatay Tarım Orman İl Müdürlüğü'nün, 6 Temmuz’da Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün ve 11 Ağustos’ta Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün yaptığı denetimlerde bazı firmaların Bakanlık tescillerine uygun gübre üretimi yapmadıkları tespit edilerek, söz konusu üç firmaya sırasıyla, 6 bin 943 lira, 50 bin lira ve 86 bin 806 lira olmak üzere toplamda 143 bin 749 lira idari para cezası kesildi. Firmaların ürünlerinin satışı durdurulurken, bayilerdeki ürünlerin de firmala iade edilmesi istendi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 20:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gübretaş Öneririm
Gübretaş Öneririm - 1 yıl Önce

Firmaların adını bahşetseydiniz bilirdik kim nedir? Sahte gübre almak istemiyorsanız Kooperatifinizden Gübretaş gübre alın derim.

İyi ki Gübretaş Var!
İyi ki Gübretaş Var! @Gübretaş Öneririm - 1 yıl Önce

Hüküm sürmek isteyen çakalların önündeki engeldir aslan Gübretaş.

Hasan cerit
Hasan cerit - 1 yıl Önce

Firma isimlerinide yazın neden yazmıyorsunuz böyle habercilikmi olur çiftçi emeğiyle oynayan iflah olmaz

Arif
Arif - 1 yıl Önce

Ülke ekonomisine zarar veren çiftçinin emeğini alin terini parasını çalan firmalarakesilen komik ceza 20 ton sahte gübre parası bu firmalara ödül olmuş. Bu firmalarari kapatıp sülalesine bu işi yaptirmamaniz lazım....

Tekirdağ
Tekirdağ - 1 yıl Önce

Gübretaşı öneren arkadaşım kooperatif bizi kazıklasınmı niye böyle isim veriyorsun .Piyasadan 15 ila 25 krş pahalı satıyor.Aynı gübreyi Tüccardan ucuz alıyorum.Yoksa Yoros alıyorum çokta memnunum.

Oozn
Oozn - 1 yıl Önce

Firmalar isim değiştirip yola devam.

Savaş Uçar
Savaş Uçar - 1 yıl Önce

Bu nasıl ceza bu nasıl habercilik. Sahte gübre satılıyor ve bu gübreyi üreten firmaların adı paylaşılıyor. Halk sahte gübre almaya devam etsin isteniyor!

İsmail öztürk
İsmail öztürk - 1 yıl Önce

Firmayı ve üreten kimseye müebbet vereceksin. Firmalar adı tv.lerden manşetten vrilmesi Lazım bu aşağılık köpekleri halka teşhir edilmesi gerek. Ebediyen ticaretten men edilmesi lazımki caydırıcı olsun. Ama nerde ilgililerin umurundamı bunlar başka iş peşinde

Feyzullah konak
Feyzullah konak - 1 yıl Önce

Bu gubreleri kullanan ureticilerin, ilgili firmalara urun kaybı ve bosa giden işcilik harcamalari vb gibi kayiplari ile ilgili hak dava acmasi yolu acilmali ve tazminat davalari desteklenmelidir. Yoksa Verilen 3-5 kurusluk ceza onlara mukafat yerine gecer.


banner251