Tarım Bakanlığında Volkan Koç skandalı TBMM'ye taşındı!

Milli Gazete'nin ortaya çıkardığı eski Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'nin özel kalem müdürü Volkan Koç skandalı TBMM gündemine taşındı. CHP'li vekil Gaytancıoğlu, Tarım Bakanı Vahit Kirişçi tarafından cevaplandırılmak üzere konu hakkında soru önergesi verdi.

Tarım Bakanlığında Volkan Koç skandalı TBMM'ye taşındı!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Bakanlığında yaşanan Volkan Koç, skandalı Meclis gündemine taşındı. CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile atanmasına rağmen görevine başlamayan ve 3 aydır Genel Müdür statüsünde maaş alan Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Volkan Koç ile ilgili olarak TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi.

TARIM BAKANI VAHİT KİRİŞÇİ TARAFINDAN CEVAPLANDIRILMAK ÜZERE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ 

Gaytancıoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından cevaplandırılmak üzere verdiği soru önergesinde; Strateji Geliştirme Başkanlığına atamanın yapılmasına rağmen bir başka ismin görevlendirmesi ile yönetilip yönetilmediğini sordu.

BASINDA YER ALAN HABERLER DOĞRU MU?

Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na 2021 yılı Aralık ayında yapılan atamayla ilgili haberler basında yer almıştır. Söz konusu haberde Genel Müdürlük statüsünde olan Strateji Geliştirme Başkanlığına atanan Volkan Koç’un 3 ay geçmesine rağmen atamadan kaynaklanan bütün özlük haklarından yararlandığı ancak görevine hiç başlamadığı ve yerine Özgür Akif Tel’in görevlendirme ile bu görevini yürüttüğü belirtilmektedir” ifadelerine yer veren Gaytancıoğlu, Bakan Vahit Kirişçi’den konuyla ilgili olarak şu soruların cevaplandırılmasını istedi:

Söz konusu atama ve görevlendirme haberleri doğru mudur?

Bu atama ve görevlendirmeler Nisan 2022 tarihi itibariyle devam etmekte midir?

Söz konusu Başkanlığa atandığı iddia edilen Volkan Koç’a başka kurum veya kuruluşlardan maaş, ödenek veya huzur hakkı vb adlar altında ödeme yapılmakta mıdır?

6 AYDA GÖREVDE KALABİLİRSE BÜTÜN ÖZLÜK HAKLARI KAZANACAK!

Diğer yandan kendisiyle ilgili yayınlanan haberlerin üzerine apar topar İzmir’den dönerek görevine başlayan Volkan Koç’un bu seferde 1 ay izin aldığı ortaya çıktı. Bu şekilde 6 ay görevde kalmayı amaçlayan Koç, 6 ayın sonunda Genel Müdürlük özlük haklarını ömür boyu kazanmış olacak.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çözüm Basit
Çözüm Basit - 2 ay Önce

Sayın Vahit Kirişci’ye düşen bu Volkan Koç’u derhal resmî gazete ile görevden aldırmaktır. Bekir Pakdemirli’nin en yakın adamının yüzünden mevcut Bakan yıpratılıyor. Burada Cumhurbaşkanı bile yanıltılmış. Bakanlık bu tür saçma işlerle meşgul olmamalı. Yoksa mevcut sorunlara odaklanamaz.

Ali baba
Ali baba - 2 ay Önce

Al birini vur otekini tarimla alakali olmayanlar yine gorevde bakan ekibini akp genel merkezinden goturuyor hayati yazicinin ozel kalemi bakanin ozel kalemi olmus..simdide siyasiler usustu

boş
boş - 2 ay Önce

Tarımda tek sorun Volkan koç mu ne kadar önemli bir soru önergesi

Murat birol Yokol
Murat birol Yokol - 2 ay Önce

Volkan Koç Yüksek komiserler kurulundan da ma alıyordu extra ,benim adaşım Murat birol kayım de extra maaş alıyor bunlar çok fena insanlar arkadaşlar YÜKSEK KOMİSERLER KURULUNU İNCELENSİN DİYE CİMERE ŞİKAYET EDİN ATM Cİ ÇOK ORDA

banner151